z czego warto postawić dom???

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5

25 grudnia 2014, 17:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Nośność bloczków jest wystarczająca do budowy domów, nadal pozostaje zapas na konstrukcji więc nie wiem po co mi przewymiarowany dom z poro? Bloczki Termalici o których wspomniałem są bardzo dobrym materiałem w obróbce i nie ma z nimi problemu przy docinaniu itd.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 grudnia 2014, 19:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też nie bardzo wiem czy ta nośność w przypadku sporego, dwupiętrowego domu ma takie znaczenie. Sam mieszkam w czterech ścianach zbudowanych z Termalici i jestem spokojny o nośność. :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 stycznia 2015, 23:05

Zgadzam sie: good 0 bad

rokoko,

Do budowy piętrowego domu, nie potrzeba olbrzymiej nośności. Z resztą obciążenia są w miarę przekazywane w taki sposób, gdzie najczęściej bloczki są jedynie ściskane osiowo, a zatem w najprostszy do przeniesienia na fundament. Wolę zatem nadwyżkę nośności jaką maja inne materiały zamienić na izolacyjność termiczną bloczków betonu komórkowego.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2015, 22:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Kraken napisał: rokoko,



Do budowy piętrowego domu, nie potrzeba olbrzymiej
nośności. Z resztą obciążenia są w miarę przekazywane
w taki sposób, gdzie najczęściej bloczki są jedynie
ściskane osiowo, a zatem w najprostszy do przeniesienia na
fundament. Wolę zatem nadwyżkę nośności jaką maja inne
materiały zamienić na izolacyjność termiczną bloczków
betonu komórkowego.


Dokładnie tak, nie ma potrzeby wdrażania konstrukcji żelbetowych dla domów jednorodzinnych. Beton komórkowy i tak ma spory zapas nośności nawet dla budynków dwupiętrowych z poddaszem.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2015, 10:47

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy o jakim betonie komórkowym mówimy - taki o klasie gęstości 300 nie ma żadnego zapasu, bo ma nośność na poziomie 0,3 Mpa... Jak to się ma do materiału ceramicznego (15 Mpa w Porothermie), to niech już każdy wymyśli sobie sam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 września 2015, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: bruzdownik napisał: To zależy o jakim betonie komórkowym mówimy - taki o
klasie gęstości 300 nie ma żadnego zapasu, bo ma
nośność na poziomie 0,3 Mpa... Jak to się ma do
materiału ceramicznego (15 Mpa w Porothermie), to niech
już każdy wymyśli sobie sam :)


Właśnie się ma nijak, bo to tak jakbyś budował elektrownię do zasilenia jednego domu... Po prostu większości tej nośności Porothermu nie ma konieczności wykorzystywać. A jeśli chodzi o beton to mam na myśli Termalicę.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 grudnia 2019, 05:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Ceramika Porotherm to najlepszy materiał konstrukcyjny - mam tu na myśli jego zbilansowanie pod względem kluczowych parametrów (izolacja termiczna/akustyczna/nośność). Świetnie nadaje się do docieplania, może też funkcjonować jako jednowarstwowa - przy zastosowaniu np. technologii "T" (pustaki wypełnione wełną mineralną).

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2020, 09:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Należy skorzystać z pomocy specjalistów.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 397

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >