z czego warto postawić dom???

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

10 lipca 2009, 20:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Mam zamiar kupić pustaki na dom tylko nie wiem jaki materiał jest najlepszy, najcieplejszy i najzdrowszy... myślę o pustaku ceramicznym i keramzytowym. Jeśli wybiorę pustak ceramiczny gr 25 to jaki dać styropian żeby było ciepło ale żeby nie zrobić termosu z domu a jaki styropian na keramzyt...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 lipca 2009, 23:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Proponuję ewentualnie ciepły beton komórkowy H+H gdzie przy odmianie 400 i grubości 36,5 możesz uzyskać wspólczynik U=0.27 W(m'K)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 sierpnia 2009, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: Proponuję ewentualnie ciepły beton komórkowy H+H gdzie przy odmianie 400 i grubości 36,5 możesz uzyskać wspólczynik U=0.27 W(m'K)
MOżna uzyskać jeszcze lepsze parametry. Dla przykładu murując z bloczków Ytong Energo 36,5 cm lub 48 cm uda się odpowiednio osiągnąć współczynnik U=0,25 i 0,19.Polecam lekturę artykułu na ten temat:
http://architekturaibudownictwo.blogspot.com/2009/07/biae-cz y-czerwone.html

Zgłoś | Cytuj | Link

4 sierpnia 2009, 23:45

Zgadzam sie: good 0 bad

wielkie dzięki za odpowiedzi....szczerze już sam nie wiem co wybrać...

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2009, 02:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Ja ostatnio wpadłem na stronę www o technologii SIPs. i z tego ci sie oriętowałem to tam dla grubości ściany około 40 cm U=0,1
Czy to możliwe?
Jak ktoś już budował to proszę o jakąś opinię...
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 sierpnia 2009, 23:44

Zgadzam sie: good 0 bad

hej
jak mozęsz to daj linka do tej strony bo to ciekawie brzmi. ale ten link do strony wienerbergera też ciekawy no i są tam współczynniki a na nie trzeba patrzeć. teraz się już nie buduje tak, że pustaki robi się przy domu.. nie te czasy:)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2010, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik dariuszm31 napisał: Witam
Ja ostatnio wpadłem na stronę www o technologii SIPs. i z tego ci sie oriętowałem to tam dla grubości ściany około 40 cm U=0,1
Czy to możliwe?
Jak ktoś już budował to proszę o jakąś opinię...
pozdrawiam


Tak, jak najbardziej jest to możliwe.
Dla przykładu standardowy panel ścienno-dachowy o grubości 167mm posiada współczynnik U=0,20W(m'K) a panel 217mm U=0,15W(m'K)
Tak dobre parametru możliwe są tylko przy wykorzystaniu styropianu z dodatkiem grafitu, o najlepszych właściwościach izolacyjnych i obniżonym stopniu chłonności wilgoci.
Ale styropian to nie wszystko... Trzeba pamiętać o ewentualnych mostkach termicznych które zazwyczaj nie są uwzględnione w metodzie obliczeniowej.
Konstrukcja SIPs jako jedna z niewielu technologi budowlanych, podaje parametry z uwzględnieniem mostów termicznych.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2011, 12:20

Zgadzam sie: good 0 bad

cuda na kiju
a jezeli wybierac bk to odpuscil bym 2 wymienionych producentow i postawil na polski solbet
i nie bawil sie w sciany 1W tylko zrobil 2W 24cm ze styropianem i mial zdecydowanie lepsze wspolczynniki za mniejsze pieniadze!

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2011, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik lukasz860910 napisał:
Witam. Mam zamiar kupić pustaki na dom tylko nie wiem jaki
materiał jest najlepszy, najcieplejszy i najzdrowszy...
myślę o pustaku ceramicznym i keramzytowym. Jeśli
wybiorę pustak ceramiczny gr 25 to jaki dać styropian
żeby było ciepło ale żeby nie zrobić termosu z domu a
jaki styropian na keramzyt...


Już abstrahując od tego, że niezdrowy to nie jest on ani trochę to ten współczynnik promieniotwórczosci o który tak sie krzyczy ceramika ma najwyższy.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2011, 10:59

Zgadzam sie: good 0 bad

oddychajace sciany i promieniotworczosc przeszly juz do lamusa, to zadne argumenty, teraz mamy komorki :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >