żarówki - energooszczędne czy "zwykłe"?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

9 lutego 2010, 16:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Już od dłuższego czasu da się zauważyć boom na żarówki energooszczędne, ja jednak póki co zostałam jeszcze przy zwykłych i coś nie mogę zdecydować się na wymianę. Czy żarówki energooszczędne faktycznie są lepsze? Czy mają dłuższą żywotność, lepsze światło i obniżają rachunki? Czy to po prostu nowy, bezsensowny trend?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 marca 2010, 11:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście że energooszczędne. Powodów jest wiele, m.in. zużywają mniej energii niż żarówki zwykłe (nawet o 80%!), pracują dużo dłużej niż zwykłe, dają więcej światła. Żarówki energooszczędne najlepiej jest zakładać w miejscach gdzie światło bardzo często się świeci - wtedy faktycznie są energooszczędne i działają długo.
Żarówki energooszczędne to jednak nie same "ohy" i "ahy" - mają też swoje wady. Jak dla mnie, największą z nich jest pulsujące światło które bardzo męczy wzrok. Z racji tego używam i żarówek zwykłych i energooszczędnych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 marca 2010, 12:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Oj tak światło jest naprawdę specyficzne, trzeba się do niego przyzwyczaić. Ja również mam w salonie zwykłe z racji tego że spędzam tam najwięcej czasu. Proponuję zrobić to samo. A jeżeli chcesz zaoszczędzić to wyłączaj na noc z gniazdka wszystko oprócz lodówki. Nawet sobie nie wyobrażasz ile prądu ciągnie wyłączony telewizor z dekoderem telewizji cyfrowej, albo czajnik elektryczny.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2010, 16:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie, to żarówki energooszczędne maja same plusy. Przede wszystkim oszczędność energii. Oprócz tego są bezpieczniejsze dla środowiska. Jakiś czas temu, nie pamiętam dokładnie kiedy mówiło się o tym, że wszystkie żarówki zwykłe mają być wycofane ze sprzedaży, ale jak się okazuje była to jakaś plotka, bo po kilku miesiącach nadal widzę je w sklepie. W każdym razie, ja proponuję wybrać energooszczędne.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2011, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Odnośnie żarówek energooszczędnych,to było już kilak tematów na forum. Proponuję przyjrzeć się oświetleniu typu LED,które również uchodzi za bardzo energooszczędne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 czerwca 2011, 09:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że wszystko co jest energooszczędne jest opłacalne mimo większego nakładu początkowego po jakimś czasie zwraca się to z nawiązką dzięki niższym rachunkom.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2012, 09:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecę w ogóle żarówki LEDowe jako zamienniki halogenowych. Sam kupowałem takie, mają identyczne "gwinty" co halogenowe, polecam www.sklep.ledsgroup.pl
Ceny mają bardzo dobre, a i wybór ogromny!

Pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

4 czerwca 2014, 13:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Odświeżę trochę ten temat. Również zastanawiam się nad żarówkami energooszczędnymi, bo obecnie w całym domu mamy zwykłe żarówki.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 czerwca 2014, 14:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik olcia7 napisał: Odświeżę trochę ten temat. Również zastanawiam się
nad żarówkami energooszczędnymi, bo obecnie w całym domu
mamy zwykłe żarówki.


Według mnie wymiana zwykłych żarówek na żarówki energooszczędne niesie ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim niższe rachunki za prąd, większy strumień świetlny i większą wydajność. Sam jakiś czas temu wymieniłem wszystkie żarówki w moim domu (zdecydowałem się na kuliste żarówki energooszczędne Philips - http://www.nowazarowka.pl/philips/zarowki-ene rgooszczedne/). Zauważyłem różnicę w rachunkach, więc mogę polecić.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 czerwca 2014, 13:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak sama nazwa wskazuje energoszczędne= oszczędzanie energii= nizszy rachunek za prąd. Nic tylko przerzucać się na tego typu żarówki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 151 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 9 Grupa: Ekologiczny... Zastanawiacie się jaki piec wybrać. Poleca poczytać na stronie https://www.parex-kotly.com.pl/blog/jak- wybrac-piec-centralnego-ogrzewania-z-pod ajnikiem na tema...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 221 Grupa: Ekologiczny... Odpowiednie ocieplenie jest zawsze bardzo ważne. Pod adresem: https://cels.pl/ocieplanie/piana/ podsyłam namiary na pianę PUR od marki Cels. Ci mają duże doświa...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >