Technologia kanadyjska

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

9 kwietnia 2013, 13:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Domy wykonane w technologii kanadyjskiej (szkieletowej) charakteryzują się bardzo dobrą izolacją cieplną, gdyż praktycznie cała grubość ściany stanowi jej skuteczną ochronę przed utratą ciepła. Tego typu system budowy często określany jest jako technologia „sucha” ze względu na to, że dom jest budowany na konstrukcji szkieletowej drewnianej i nie wymaga murowania oraz betonowania, jedynie w przypadku fundamentów jest to wiadomo koniecznością. Pozostałe elementy na konstrukcji wymagają jedynie montażu za pomocą gwoździ, bądź innych elementów łączących. Taka metoda znacznie skraca czas budowy, ma również inne zalety. Kolejną jest fakt, iż taki dom można z łatwością przebudować bądź rozbudować.


Do budowy domu w tym systemie stosowane są płyty OSB, MFP, płyty cementowe czy też magnezowe z wykorzystaniem ich od podłogi, aż po dach.



Taka technologia jest coraz częściej wybieranym sposobem budowy domu ze względu na szybkość, łatwość montażu oraz oszczędność.

Jakieś sugestie?? Wszystkie porady, doświadczenia i przemyślenia mile widziane :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 października 2013, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

ja od jakiegoś czasu się zaczęłam poważnej i bardziej temu przyglądać i muszę przyznać, że mnie żywo interesują, szczególnie te http://finskiedomy.pl/ energooszczędne, ale też bardzo fajnie się prezentują, wiecie walory wizualne też się liczą.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 października 2013, 11:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik koloryt napisał: Domy wykonane w technologii kanadyjskiej (szkieletowej)
charakteryzują się bardzo dobrą izolacją cieplną, gdyż
praktycznie cała grubość ściany stanowi jej skuteczną
ochronę przed utratą ciepła. [...]
Jakieś sugestie?? Wszystkie porady, doświadczenia i
przemyślenia mile widziane :)


W tego typu domach najlepiej sprawdza się, jako termoizolacja, wełna mineralna. Z uwagi na swoje właściwości, parametry techniczne, a także ochronę przed hałasem jest świetnym rozwiązaniem. Warstwa termoizolacji z wełny mineralnej zapewnia odpowiedni komfort termiczny mieszkańców.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

11 czerwca 2014, 11:28

Zgadzam sie: good 0 bad

A jakiej grubości ta wełna? Facet mi proponował dom izolowany wełną 10 cm, to będzie ok?

Zgłoś | Cytuj | Link

1 marca 2018, 13:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawe wskazówki dajecie. Poczytajcie na tym portalu http://archiweb.pl/aktualnosci/zastosowanie-p yt-cementowych-735/ rewelacyjne wskazówki jakie zastosowania płyt cementowych są najlepsze ! :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 212

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >