Wyszukiwarka
Data od:
Data do:
Rodzaj wydarzenia:
https://sztuka-architektury.pl/article/14392/startuje-plebiscyt-polska-architektura-xxl-2020-czekamy-na-zgloszenia-realizacji
Polecane wydarzenia: rozwiń

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020
Data wydarzenia:od 28.02.2021
do 28.02.2021
To już trzynasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku oraz wyróżnienie najciekawszych realizacji. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2021.

 

 

Redakcje serwisów  sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl do 1 do 28 lutego 2021 roku będą zbierały informacje o najciekawszych realizacjach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2020 roku. Do Plebiscytu można także zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w plebiscycie Polska Architektura XXL 2019, a zostały oddane do użytku w 2019 roku. 


Ażeby zgłosić realizację wystarczy założyć w dziale Społeczność na jednym z trzech serwisów wizytówkę pracowni lub dodać do już istniejącej wizytówki galerię (zdjęcia, rysunki oraz opis) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2020 + nazwa województwa”. Wizytówki przed startem plebiscytu zostały przejrzane pod względem technicznym. 

Najciekawsze, zgłoszone propozycje, które nie znalazły dotychczas miejsca na publikację w portalach Grupy Sztuka Architektury,  zostaną przez redakcję opisane i uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie.


Kryteria wyboru realizacji

Na początku marca na specjalnym posiedzeniu redakcji Grupy Sztuka Architektury zostanie wyłonionych po 5 finalistów z każdej kategorii. Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi, oraz  technicznymi. Jak zwykle będziemy też szczególnie szukać prac biur i zespołów, które nie należą jeszcze do mainstreamu polskiej architektury, a wyróżniają  się ambicją i twórczym podejściem do projektowania.


Głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2020

Jak co roku głosowanie odbywa się dwutorowo: głosuje publiczność i oraz profesjonalne jury.


Głosowanie publiczności: 8 marca 2021 roku na stronach Grupy Sztuka Architektury wystartuje oficjalne głosowanie internautów. Jego Wyniki poznamy 1 kwietnia 2021.


Głosowanie jury: na początku kwietnia 2021 odbędzie się spotkanie online jury konkursu, podczas którego zostaną omówienie wyniki wcześniejszego głosowania ankietowego na 5 finalistów z każdej kategorii zaproponowanych przez redakcję i zapadnie ostateczny werdykt. Skład sędziowski będą stanowić laureaci poprzednich edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019. 


Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali online, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2021. Wydarzeniu będą towarzyszyć prezentacje nominowanych realizacji.


Czekamy na Państwa propozycje!


Organizator 

Grupa Sztuka Architektury


Patroni Honorowi

Patronat honorowy wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i  sportu pana prof. Piotra Glińskiego.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

SARP, SAKPatroni Medialni

TVP Kultura

NOWY MAGAZYN, MAGAZIF, Example.pl, Hmag, BIZNES.meble.pl, Instalacje

wnetrzadomow.pl, urbnews.pl, budnet.pl, w-a.pl,

Społeczność budnet.pl ma już 16441 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >