ASM zdobywa Kryształową Brukselkę !

ASM zdobywa Kryształową Brukselkę !

ASM laureatem prestiżowej nagrody w kategorii najlepszych przedsiębiorstw - po raz kolejny zdobywa Kryształową Brukselkę ! Czytaj dalej

 

Mamy zaszczyt poinformować, że firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. za wybitne osiągnięcia uzyskane w Programach Ramowych UE w latach 1999-2009 została laureatem przyznawanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Nagrody Kryształowej Brukselki 2010 w kategorii najlepszych przedsiębiorstw.

 

 

Nagrody zostały wręczone 31 maja 2010 r., w pierwszym dniu II Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Uroczystość zakończyła sesję inauguracyjną Kongresu.

"Kryształowa Brukselka" została w tej edycji przyznana w dwóch kategoriach: INSTYTUCJA BADAWCZA i PRZEDSIĘBIORSTWO. W tej ostatniej, wśród nagodzonych oprócz ASM znalazły się następujące firmy: Centrum Techniki Okrętowej S.A.; Instytut Technik Telekomunikacyjnych i Informatycznych Sp. z o.o. oraz Telekomunikacja Polska S.A. Laureaci zostali wyłonieni przez Kapitułę Kryształowej Brukselki, powołaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - przewodniczącego Kapituły.
Specjalną nagrodę Kryształowej Brukselki za zaangażowanie w przygotowanie 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej, wkład w rozwój inicjatyw technologicznych i konsekwentną promocję polskiej nauki otrzymał prof. Jerzy Buzek.
Kapitułę nagrody reprezentowała prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


O nominacji decydowały statystyki udziałów w Programach Ramowych, bardzo interesujący więc jest fakt, że małe przedsiębiorstwo, jakim jest ASM zdystansowało wiele dużych firm co do liczby i wartości realizowanych/koordynowanych projektów czy funkcji podejmowanych w konsorcjach projektowych.
Firma ASM realizowała 8 projektów jako koordynator, 23 projekty jako partner a jako podwykonawca 3.  
Tegoroczna nagroda jest kolejną odsłoną zaistnienia ASM-u w tym prestiżowym przedsięwzięciu. W 2005 roku firma ASM zdobyła I nagrodę w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw biorących udział w 6. Programie Ramowym Badań, Rozwoju Techniki i Prezentacji Unii Europejskiej, a w 2006 roku uzyskała nominację do tej nagrody. Obecna, jubileuszowa edycja Nagrody Kryształowej Brukselki jest wyjątkowa, ponieważ podsumowuje 10 lat uczestnictwa i nagradza najlepsze zespoły uczestniczące w 5., 6. i 7. Programie Ramowym Unii Europejskiej, tym bardziej cieszą ponowne laury.
Programy Ramowe w zakresie badań i rozwoju są największym mechanizmem finansowania i kształtowania badań naukowych na poziomie europejskim. Jednostki naukowe oraz szczególnie aktywne na rynku firmy nie tylko ubiegają się o dotacje z programu ale również mogą liczyć na prestiż płynący z uczestnictwa.
Nagroda "Kryształowej Brukselki" powstała z inicjatywy Dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, dra Andrzeja Siemaszko, który zaproponował utworzenie nagrody dla najlepszych i najbardziej aktywnych polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw i uczestników Programów Ramowych Badań i Rozwoju Technicznego Unii Europejskiej. Pomysł narodził się w ostatnim roku realizacji 5. Programu Ramowego (1998 - 2001).
Idea "Kryształowej Brukselki" szybko znalazła uznanie polskiego środowiska naukowego i swoją oryginalnością zwróciła uwagę Komisji Europejskiej, ponieważ wcześniej żaden inny kraj uczestniczący w programach ramowych nie wyszedł z taką inicjatywą.

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to założony przed 14 laty polski instytut badawczy, posiadający status jednostki naukowo – badawczej. Firma świadczy usługi w zakresie przygotowania i realizacji badań marketingowych oraz analiz rynkowych i gospodarczych, pracując na zlecenie zarówno  podmiotów o charakterze typowo komercyjnym, jak również dla instytucji niekomercyjnych: uczelni wyższych, jednostek samorządowych czy organów administracji państwowej. ASM jako dynamiczna firma posiadająca status instytutu badawczego odnajduje się w pełni w optyce działań prowadzonych w ramach programów unijnych, znaczący jest więc fakt, że została po raz kolejny doceniona. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością firmy na stronie: www.asm-poland.com.pl.

Źródło: ASM / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19247 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >