Apartamentowiec w Nowej Siennej oddany do użytku.

Apartamentowiec w Nowej Siennej oddany do użytku.

Właściciele apartamentów w Nowej Siennej mogą już wprowadzać się do swoich mieszkań – pierwszy etap luksusowej inwestycji realizowanej nad samym brzegiem Warty właśnie został zakończony. Czytaj dalej

Nowa Sienna to obiekt zlokalizowany na poznańskim Chwaliszewie, w pobliżu Starego Rynku i poznańskiej Katedry. Z jego okien można podziwiać widok na koryto Warty, Starą Gazownię i Ostrów Tumski. Architektura budynku nawiązuje do przedwojennej zabudowy kwartałowej dawnej ulicy Siennej, od której inwestycja przejęła swoją nazwę. W trakcie realizacji projektu użyto najlepszej jakości materiałów – m.in. ręcznie formowanej cegły, stali kwasoodpornej, okładziny granitowej, egzotycznego drewna oraz blachy tytanowo-cynkowej. Cokół budynku wykończono czarnym granitem szwedzkim, który wspólnie z kostką brukową na dziedzińcu tworzy spójną kompozycję.

Inwestycja posiada mnóstwo udogodnień dla mieszkańców: podwyższony standard izolacji akustycznej i termicznej, cztery niezależne wejścia do poszczególnych kondygnacji budynku, dostępny z każdej windy garaż podziemny, możliwość zainstalowania klimatyzacji czy też centralny system dostępu do sieci Internet. Bezpieczeństwo w budynku zapewniać będą nowoczesne wideodomofony, system sygnalizacji włamania i napadu, telewizja przemysłowa oraz recepcja.


Prestiżowy charakter Nowej Siennej gwarantuje otrzymana w styczniu br. nagroda dla najbardziej luksusowej inwestycji w Wielkopolsce w 2009 roku. Tytuł Kryształowych Apartamentów przyznano jej m.in. za wysoki standard wykończenia części wspólnych i funkcjonalny układ mieszkań. - Chcieliśmy stworzyć produkt najwyższej klasy i udało się nam. Planujemy już realizację drugiego etapu, który stanowi integralną część naszej koncepcji – podkreśla Marcin Wiśniewski, przedstawiciel firmy Nowa Sienna Sp. z o.o. Obecnie została ukończona pierwsza część projektu, w której znajdują się 53 mieszkania oraz lokal usługowy na parterze wzdłuż Tylnego Chwaliszewa.
 
Miejsce to przeznaczono na restaurację. Już dziś wiadomo, że w „Awiatorze” będzie można zjeść pyszne dania kuchni polskiej i włoskiej.

Jak zapowiada inwestor, Nowa Sienna stanie w pełni okazałości już w 2013 roku. Cały obiekt stworzy zamknięty kompleks z wewnętrznym dziedzińcem, z którego prowadzą wejścia do budynku. Drugi etap, nieodbiegający standardem od pierwszej części, obejmie budowę 11 lokali mieszkalnych o powierzchni od ok. 45 mkw. do 160 mkw. z możliwością ich dalszego swobodnego kształtowania pod indywidualne potrzeby klienta. Pojawią się też 3 lokale usługowe o łącznej powierzchni 650 mkw. oraz powierzchnia biurowa typu „open space”, która zajmie blisko 1800 mkw. plus 400 mkw. powierzchni antresoli dla biur dwupoziomowych najwyższej kondygnacji.

Mieszkańcy planowanej drugiej części budynku będą cieszyć się warunkami równie luksusowymi, jak te w części już zrealizowanej. Projekt budynku zaprojektowano tak, by także ułatwić przemieszczanie się po nim niepełnosprawnym. Do użytku wszystkich mieszkańców zostanie oddane lobby wejściowe ze stanowiskiem portierni, centralny system dostępu do Internetu oraz windy funkcjonujące z poziomu podziemnego garażu. A ten, łącznie z istniejącą już halą garażową, ma rozmiary ok. 3,5 tys. mkw., więc użytkownicy budynku nie będą musieli martwić się o miejsca parkingowe w zatłoczonym centrum miasta. Ceny mieszkań w nowej inwestycji nie będą odbiegać od dotychczas praktykowanych w projekcie. Koszt metra kwadratowego w apartamentach będzie wynosił ok. 9 tys. złotych.
Źródło: LTM Communications / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 86

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >