Boczna wymiana akumulatora w wózku widłowym

Boczna wymiana akumulatora w wózku widłowym

Boczna wymiana akumulatora w wózku widłowym, której prekursorem była firma Still jest coraz powszechniej stosowana. Nic dziwnego - czynność jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza niż tradycyjna metoda z dźwigiem.

Z boku łatwiej
Propozycja ma wiele zalet:
Do wymiany baterii wystarczy użyć wózka paletowego elektrycznego lub ręcznego, nie ma konieczności stosowania dźwigu. Operacja jest o wiele szybsza, przez co znacznie skraca czas przestoju wózka. Zmniejszono ryzyko zranienia czy uszkodzenia ciała operatora oraz zredukowano do minimum ilość siły ręcznej wymaganej przy pracy. Osprzęt do wymiany jest zdecydowanie tańszy.

 


Także sam akumulator jest lepiej chroniony: Rama wymiany baterii jest antypoślizgowa. Wyeliminowano również ryzyko uszkodzenia kabli, dzięki utrzymaniu bezpiecznej odległości pomiędzy wózkiem transportowym, a akumulatorem. Drzwi boczne osłaniające baterię poddano testom wytrzymałościowym.

Boczny sposób wymiany akumulatora jest ekologiczny. Dopuszczalne jest ładowanie akumulatora w wózku. Nie występuje wtedy niebezpieczne gromadzenie wodoru, ponieważ zadbano o dostateczną wentylację przedziału baterii.

 

Źródło: inPlus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18189 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 67

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >