Czy można grzejnikiem zabudować zewnętrzny narożnik? Teraz to możliwe z grzejnikiem na kant

Czy można grzejnikiem zabudować zewnętrzny narożnik? Teraz to możliwe z grzejnikiem na kant

Innowacyjna konstrukcja grzejnika Angula wynika przede wszystkim ze specyfiki całej linii Iguana. Grzejniki z tej serii, dzięki charakterystycznej trójkątnej budowie profili grzewczych oraz układowi kolektorowych połączeń, łatwo mogą zmieniać kształt w procesie produkcyjnym. Czytaj dalej

 

Obecnie Iguana dostępna jest aż w 8 wersjach o różnym układzie profili i promieniu ich wygięcia: Arco – grzejnik wygięty w delikatny łuk, Circo Wall – wygięty w zdecydowany łuk,  Circo wolno stojąca – grzejnik w formie kolumny, Circo zabudowa filaru – grzejnik, którym można otoczyć filar/kolumnę,  Aplano  –  grzejnik prosty, Visio – grzejnik z lustrem, Corner – grzejnik dedykowany do zabudowy narożnika wewnętrznego oraz  Angula – grzejnik do zabudowy narożnika zewnętrznego.

 

 

Grzejnik Iguana Angula oferowany jest w pięciu wysokościach: 180, 192, 200, 220 oraz 240 cm i trzech długościach: 40, 46 i 51 cm. Standardowe kolory w jakich jest proponowany to: piaskowany szary metaliczny oraz dwa odcienie satynowej bieli. Ponadto do wyboru jest także blisko 70 innych barw oraz dodatkowe dwa wykończenia: matowe i młotkowane.
Angula, tak jak wszystkie grzejniki z serii  Iguana, wykonany jest ze stali malowanej proszkowo. Profile lutowane są lutem twardym srebrnym, dzięki czemu wytrzymują większe ciśnienia i są odporne na korozję. Standardowo nowy grzejnik oferowany jest w komplecie z centralnym przyłączem, mocowaniem ściennym, chromowanymi odpowietrznikami o średnicy 1/8 cala oraz panelem bocznym.

 

grzejnik narożny
Czytaj również: Wielofunkcyjne grzejniki dedykowane przedpokojom

Angula, oprócz tego, że ma nowatorski kształt, jest też pierwszym grzejnikiem na polskim rynku z serii  Iguana Plus. W założeniu producenta grzejniki z charakterystycznym czerwonym plusem na karcie katalogowej to urządzenia o zwiększonej mocy. I tak najmniejszy w typoszeregu grzejnik Angula (180x40 cm) przy standardowych parametrach 75/65/20oC ma wydajność 1745 W, a największy (240x51 cm) 2854 W.  W tak wysokich wydajnościach grzejnik Angula został  nominalnie zaprojektowany. Natomiast w przypadku modeli Iguana, które dotychczas były obecne na rynku, określenie Plus oznacza, że są to grzejniki, których moc została zwiększona o blisko 40%. Istotne jest też to, że rosnąca  moc grzejników Iguana praktycznie nie pociągnęła za sobą wzrostu ilości materiału użytego do ich produkcji. Nastąpiło to przy minimalnym 5% zwiększeniu ilość materiału.


Jak deklaruje producent, wszystkie grzejniki z kolekcji Iguana Plus zaprojektowane zostały również do efektywnej współpracy z systemami niskotemperaturowymi (kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła). Stąd też w katalogu technicznym producent podaje również wydajności grzejników przy parametrach charakterystycznych dla instalacji tego typu, czyli 55/45/20oC.

 

Czytaj również: Jaki grzejnik, do jakiego pomieszczenia wybrać?

 


Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >