Dachówki Metal Line - połączenie bitumu z piękną i szlachetną miedzią

Dachówki Metal Line - połączenie bitumu z piękną i szlachetną miedzią

Dawniej pokrycia dachowe z miedzi spotkać można było jedynie na kościołach, zamkach, pałacach czy bogatych rezydencjach. Czytaj dalej

Miedź to najtrwalszy materiał stosowany jako pokrycie dachowe. Używano jej już 2000 lat p.n.e. w epoce, w której uważano ją za symbol bogactwa. Już w tych czasach architekci odkryli, że metal ten jest niezwykle wszechstronny, gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo. To właśnie ze względu na bardzo długą żywotność, produkt ten cieszy się najlepszą opinią wśród dekarzy. Miedź zachowuje swoje pierwotne właściwość przez około 300 lat bez żadnej konserwacji (Statua Wolności w całości pokryta jest tym materiałem). W praktyce oznacza to, że koszt inwestycji amortyzuje się na przestrzeni kilkunastu lat, a położony przez nas dach będzie służył kilku kolejnym pokoleniom.

Mieć ładna miedź

Specjaliści z firmy Tegola poszli o krok dalej. W dachówkach Metal Line połączono jedne z najstarszych materiałów budowlanych znanych cywilizacji czyli wodoszczelny bitum z piękną i szlachetną miedzią. W ten sposób powstał iście doskonały materiał pokryciowy, odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne i upływ czasu. Te cechy mimo, iż bardzo istotne, dla większości nie są jednak najważniejsze. Najbardziej liczy się wygląd dachu, bowiem od niego zależy estetyka całego budynku. Stosując rozwiązanie firmy Tegola mamy pewność, że nasz dom będzie przykuwał spojrzenia przechodniów. Przeciętny budynek za sprawą dachówek Metal Line przeistoczy się w ekskluzywną rezydencję.

Złoty Prestige
Dachówki firmy Tegola z linii Metal Line oferowane są w kilku wariantach: PRESTIGE, PRESTIGE ANTIQUE, PRESTIGE GOLD, PRESTIGE STAR oraz PRESTIGE ZT. Poszczególne serie różnią się między sobą materiałem wykańczającym górną powierzchnię dachówki. Możliwe jest wykończenie dachówki miedzią, miedzią spatynowaną w procesie produkcji, miedzią zabezpieczoną przed patynowaniem, miedzią z natryskiem ze złota oraz cynko-tytanem. Każda z serii łączy w sobie tradycję materiału, z którego jest wykonana z innowacyjną formą włoskiego designu. Oferowane dachówki są idealnym rozwiązaniem jako pokrycie dachów zabytkowych, ale jest to również znakomity materiał do tworzenia eleganckich i jednocześnie futurystycznych projektów.

 

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 873

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >