Deweloper z Poznania znalazł nietypowy sposób na dialog z anarchistami blokującymi budowę mieszkań przy Pułaskiego 19

Deweloper z Poznania znalazł nietypowy sposób na dialog z anarchistami blokującymi budowę mieszkań przy Pułaskiego 19

Piątkowe popołudnie przyniosło nieoczekiwany zwrot akcji w trwającym od pewnego czasu konflikcie pomiędzy firmą Duda Development, rozpoczynającą prace nad nową inwestycją mieszkaniową przy ulicy Pułaskiego na Sołaczu, a kolektywem anarchistycznym Rozbrat.

 

W ciągu ostatnich tygodni mieszkańcy dzielnicy mogli zauważyć, że na płocie przy Pułaskiego 19 regularnie pojawiały się komunikaty atakujące firmę Duda Development, która w tym miejscu buduje 5-piętrowy budynek mieszkalny. Dochodziło nawet do kradzieży i dewastacji firmowego mienia.

 

Najnowszy dodatek do pozostawionego przez Rozbrat graffiti może zaskakiwać. Napis „Deweloper WON” zastąpiony został pozdrowieniami, serduszkami i deklaracjami sympatii.

 

Deweloper z Poznania znalazł nietypowy sposób na dialog z anarchistami blokującymi budowę mieszkań przy Pułaskiego 19

 

Czytaj również: O czym rozmawiać będą uczestnicy 8. edycji 4 Design Days? Nieśmiertelny design i wieczna architektura

 

Do zamalowania własnego płotu otwarcie przyznaje się Duda Development.

 

„Jesteśmy firmą rodzinną i głęboko wierzymy we współpracę, życzliwość i empatię. Postanowiliśmy zamienić przekaz pełen niezasłużonej przez nas niechęci, który kolektyw zostawił na płocie naszej inwestycji, na coś bardziej pozytywnego” – mówi Wojciech Duda, prezes zarządu Duda Development. „Idą Święta, więc zadziałaliśmy w świątecznym duchu zgody. Chcemy budować porozumienie i dobre relacje, a nie walczyć – nie tylko dziś, ale zawsze”.

 

Jak przekonuje firma, obejmująca 33 mieszkania inwestycja przy Pułaskiego 19 ma przyczynić się do poprawienia estetyki okolicy, w której obecnie uwagę zwracają nieużytki i nieuporządkowana przestrzeń. 

 

Deweloper z Poznania znalazł nietypowy sposób na dialog z anarchistami blokującymi budowę mieszkań przy Pułaskiego 19

 

Czytaj również: Ruszyła nowa kampania edukacyjna promująca Zero Waste - W ALDI zyskujesz, gdy nie marnujesz!

 

Wojciech Duda podkreśla, że żartobliwe napisy farbą to nie pierwsza próba nawiązania dialogu z anarchistami. „Działamy w porozumieniu z miastem i zawsze na podstawie wydanych pozwoleń. Kilkukrotnie zapraszaliśmy osoby działające na Rozbracie do rozmów, aby ustalić warunki przyjaznej sąsiedzkiej współpracy; niestety bez większego powodzenia. W każdej chwili jesteśmy gotowi wrócić do negocjacyjnego stołu” – deklaruje.

 

Budowa mieszkań przy Pułaskiego 19 ma wystartować jeszcze przed końcem roku. 

2023-11-20
Źródło: DUDA Holding / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Zdrowe zęby Liczba postów: 178 Grupa: Trudne tema... Dzięki wysokim częstotliwościom drgań, szczoteczki soniczne (https://www.nyo-shop.com) doskonale usuwają płytkę nazębną, zapewniając efektywne oczyszczanie prze...
  • auto firmowe Liczba postów: 89 Grupa: Trudne tema... Ja na przykład ostatnio dowiedziałem się o https://eyca.org/discounts/c860202312081 32536294409 . Tak naprawdę to jest bardzo dobra oferta dla wielu osób.
  • Co na wzmocnienie paznokci? Liczba postów: 77 Grupa: Trudne tema... Zobaczcie sobie na stronę https://thegloow.com/pl/brand/3-health-l abs-care tam znajdziecie oferty na kosmetyki dla kobiet a w tym także perfumy. Tam teraz trwał...
  • Prezent dla taty Liczba postów: 76 Grupa: Trudne tema... Mojemu tacie marzy się nowy sprzęt audio, nawet zaczęliśmy się rozglądać za sprzętem u nich https://www.premiumsound.pl. Dobry zestaw grający w domu to podstawa...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1575 Grupa: Trudne tema... Zastanawiam się nad skorzystaniem z zabiegów wyszczuplających https://mezocosmetic.pl/oferta/zabiegi-w yszczuplajace-modelowanie-sylwetki-opole / i chciałbym pozn...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18939 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >