Jest zezwolenie na budowę 1. odcinka A2

Jest zezwolenie na budowę 1. odcinka A2

Wojewoda lubuski Helena Hatka podpisała w poniedziałek pozwolenie na budowę w tym regionie pierwszego odcinka płatnej autostrady. Oznacza to, że Autostrada Wielkopolska może rozpocząć inwestycję.

 Chodzi o budowę odcinka autostrady między Jordanowem a Myszęcinem o długości 9,5 km - poinformowała na konferencji prasowej Hatka. Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Lubuski fragment A2 został podzielony na siedem odcinków; na każdy z nich AWSA musi uzyskać odrębne pozwolenie na budowę, które wydaje wojewoda. Zgodnie z zapisami umowy koncesyjnej, początek budowy tego odcinka będzie realizacją zobowiązań AWSA dotyczących realizacji II segmentu A2.
W maju br. Europejski Bank Inwestycyjny przyznał spółce kredyt w wysokości 1 mld  euro z opcją na dodatkowe 200 mln euro na budowę blisko 106-kilometrowego odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do granicy z Niemcami w Świecku. Kwota kredytu stanowi 70 proc. wartości projektu, który szacowany jest na 1 mld 650 mln euro. Sam koszt budowy tego odcinka wynosi 1 mld 298 mln euro, tj. 12,2 mln euro za kilometr.

czytaj więcej...

Źródło: Puls Biznesu

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 74

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >