Jubileuszowy zestaw filiżanek. Filiżanki o niebanalnym wzornictwie.

Jubileuszowy zestaw filiżanek. Filiżanki o niebanalnym wzornictwie.

Już ponad 700 unikatowych filiżanek z limitowanej kolekcji powstałej z okazji 220-lecia Zakładów Porcelany Ćmielów trafiło do wielbicieli kruchego piękna.

Jubileuszowy zestaw składa się  z 10 filiżanek, każda z nich ma swoją niepowtarzalną historię, nazwę, numerowany certyfikat autentyczności oraz specjalne oznakowanie. Projekty wyróżniają się połączeniem bogatej, ćmielowskiej tradycji i eleganckiego, nowoczesnego stylu, bliskiego współczesnym projektantom porcelany. - Cieszymy się bardzo, że walory specjalnej kolekcji doceniło tak wiele osób! -  mówi Joanna Niedziela, dyrektor handlowy z Z.P. Ćmielów. - Przygotowaliśmy 2200 sztuk filiżanek i  już jedna trzecia z nich trafiła do miłośników naszego wyjątkowego wzornictwa. 

Inwestycja w… sentyment
 
Jak wiadomo, porcelana nabiera z wiekiem wartości  - tej materialnej, ale przede wszystkim - sentymentalnej.  Kula, Bolero, Ida, Luna, Nestor – to tylko niektóre z przypomnianych jubileuszowo fasonów.  Niejeden z nich od dziesięcioleci przekazywany jest z pokolenia na pokolenie i stał się pamiątką przywołującą najszczęśliwsze momenty z życia rodziny… .Może spotkania z ukochaną babcią Julią przy herbacie malinowej, może uroczysty obiad, gdy malutka Kasia została powitana w rodzinie, a może… . każdy niewątpliwie odnajdzie odpowiednie, bardzo osobiste wspomnienie. 

 

Powrót do przeszłości
 
Filiżanki z kolekcji jubileuszowej to wytworna podróż przez osiągnięcia sztuki wytwarzania i zdobienia porcelany 220-letniej fabryki porcelany Ćmielów. Powstały one na podstawie historycznych wzorów ze współcześnie zaprojektowanymi dekoracjami. W Chinach porcelana znana była od VII, w Europie technologię produkcji odkryto na początku  XVIII. „Białe złoto” – jak nazywano porcelanę powstającą w Saksonii –stanowiło królewski podarunek, przez stulecia budziło podziw i było przedmiotem pożądania. Również obecnie, porcelana kojarząca się z kruchością, delikatnością, wykwintnym kunsztem artystycznym, sztuką, a także piękną tradycją, jest cenionym domowym rekwizytem. 

 

Ozdoba każdego dnia
 
Na prezent, z myślą o jakieś wyjątkowej uroczystości, czy też do celebrowania codziennej, porannej chwili z kawą…  Filiżanki sprawdzą się w każdej sytuacji. W końcu Z.P. Ćmielów to najstarsza, istniejąca w Polsce fabryka porcelany, posiadająca 220-letnie doświadczenie, znana na świecie, ceniona przez kolekcjonerów… Pewnie dlatego unikaty z limitowanej serii jubileuszowej tak bardzo się spodobały. 
 
Najczęściej sprzedaje się  cała seria 10 filiżanek, a największą popularnością cieszą się fasony: "Otello" Kula, "Figaro" Płaski  i " Harmony" Harmonia.  Zarówno całe zestawy, jak i egzemplarze kupowane pojedynczo, pakowane są w specjalne, drewniane pudełka, podkreślające wyjątkowość kolekcji „220 lat Z.P. Ćmielów”.
 

 

Źródło: Sfera Group Sp.J. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >