Nowe napędy - nowości świata automatyki domowej

Nowe napędy - nowości świata automatyki domowej

Do firmy FAAC – producenta automatyki do bram, wjazdów i rolet dołączyła włoska marka GENIUS. Dzięki temu wachlarz produktowy rozszerzył się o nowe napędy.

Połączenie sił ma za zadanie zaspokoić potrzeby klientów oferując nowoczesne produkty z najwyższej półki. Produkty GENIUS to przede wszystkim wysoka jakość materiałów, z których są wykonane napędy, co jest gwarantem bezpiecznego i długoletniego użytkowania. W marce GENIUS  znajdziemy nowoczesne napędy do bram wjazdowych skrzydłowych i przesuwnych, a także do bram garażowych. Napędy Genius charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i budową na miarę XXI wieku. Automaty wykonane są w większości z aluminium i powleczone najlepszymi lakierami epoksydowymi. To zapewnia trwałość, odporność na korozję i bezawaryjną pracę w wysokich i niskich temperaturach, a także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
- Napęd ACTION został także wyposażony w najnowocześniejszą elektronikę – mówi Andrzej Trojanowski z FAAC Polska. – Centrala napędu jest kolejnym krokiem w rozwoju elektroniki sterującej siłownikami o niskim napięciu 12V. W napęd został wbudowany specjalny czujnik, który wykrywa przeszkody na drodze ruchu bramy. Dzięki temu nie musimy dodatkowo stosować zabezpieczeń w postaci listew bezpieczeństwa czy dodatkowych fotokomórek. Czujnik jest w stanie wykryć najmniejszy opór pracy skrzydeł spowodowany przez dziecko lub zwierzę i w odpowiednim momencie zatrzyma automatyczną pracę bramy.
Nowością GENIUS jest także ulepszona wersja popularnego napędu FAAC 414 do bram skrzydłowych, która doczekała się nowego wyglądu, podążającego za najnowszymi trendami projektowymi. G-BAT bo tak się nazywa automat harmonizuje    z niemalże każdym modelem bramy. Dostępny jest w wersjach prawo oraz lewo-stronnej co ułatwia jego instalację na szerokich słupkach.  

 

Genius oferuje także silniki do bram przesuwnych. W ofercie jest między innymi napęd MILORD, który jest samoblokującym siłownikiem elektromechanicznym przeznaczonym do automatyzacji przesuwnych bram rezy¬dencjalnych. - Główną zastosowaną w innowacją są magnetyczne wyłączniki krańcowe, które sprawiają, że Milord jest produktem o bardzo wysokiej jakości – zapewnia Andrzej Trojanowski z FAAC Polska. - Zastosowanie (opcjonalnie) czujnika wykrycia przeszkody w napędzie pozwala kontrolować dokładne położenie skrzydła bramy, a w przypadku uderzenia pozwala na odwrócenie kierunku ruchu skrzydła. Milord ma także możliwość wyboru trybu pracy: krok po kroku – kiedy właściciel po przejeździe zamyka bramę pilotem, oraz praca automatyczna – brama zamyka się sama, po krótkiej pauzie. Także funkcja częściowego otwarcia czyli tzw. furtka może być przydatna, gdy zechcemy otworzyć bramę dla gości niezmotoryzowanych. Milord otworzy bramę na tyle, by osoby piesze swobodnie mogły znaleźć się na posesji.
Właściciele garaży w ofercie GENIUS-a znajdą także nowoczesnej generacji siłownik do bram garażowych ZENITH G – napęd może być stosowany w bramach uchylnych i segmentowych. Szybko się go montuje bez konieczności przeróbek.  ZENITH posiada możliwość podłączenia akumulatorów, które w momencie braku zasilania mogą działać jeszcze przez 24 godziny.

Wszystkie produkty GENIUS zarówno z przeznaczeniem na posesje prywatne jak i do użytku przemysłowego (szlaban SIMPLE) wykonane są zgodniez obowiązującymi normami i surowymi przepisami bezpieczeństwa. Dzięki temu  nie jest konieczne instalowanie dodatkowych zabezpieczeń. - Genius podobnie jak FAAC to włoska marka, w której tradycja i doskonalenie najnowszych technologii to priorytet. Produkcja oparta jest na mocnym zapleczu technicznym i zasobach ludzkich – mówi ekspert FAAC. – Obecność marki w ponad siedemdziesięciu krajach mówi sama za siebie - dodaje. Teraz także polscy użytkownicy będą się mogli o tym przekonać.
 

Źródło: RedPen.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18070 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 761

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >