Prezentacja realizacji budowy Inwestycji Millenium Hall

Prezentacja realizacji budowy Inwestycji Millenium Hall

W Rzeszowie, 22 lutego, odbyła się konferencja zorganizowana przez Develop Investment i Grupę CMP, podczas której zaprezentowano, jak postępuje realizacja Inwestycji Millenium Hall - największego centrum handlowo-rozrywkowego w stolicy Podkarpacia.

 

Marta Półtorak, prezes Spółki Develop Investment wspólnie z Maciejem Chabałowskim, dyrektorem ds. Inwestycji z Grupy CMP, potwierdzili, że przebiega ona z wyprzedzeniem przyjętych harmonogramów. Dźwigi opuściły już plac budowy Millenium Hall - konstrukcja budynku osiągnęła 100% zaawansowania. Szczególne wrażenie na zebranych zrobiło w pełni wykończone, przeszklone pomieszczenie, w którym już niedługo działać będzie jedna z restauracji.  W trakcie konferencji pokazano makietę, która przedstawia projekt bryły Millenium Hall. Wizualizacja w pełni ukazała skalę i rozmach Inwestycji, a przede wszystkim to, jak będzie się ona prezentowała po zakończeniu wszystkich prac. Makieta pojawi się na różnorakich imprezach, promując Rzeszów i Millenium Hall.

 

 

Realizacja Inwestycji

Większość sekcji obiektu została całkowicie zamknięta, zakończono także prace pokrywcze dachu w zakresie termoizolacji i hydroizolacji (na tzw. „szczelność”). Ponadto ocieplono wszystkie ściany elewacyjne wraz z przygotowaniem rusztów pod montaż okładzin ceramicznych. Prace elewacyjne na głównym wejściu postępują z wyprzedzeniem początkowych założeń. W równie szybkim tempie realizowane są prace drogowe na zewnątrz Millenium Hall. Podobnie jest z pracami w zakresie architektury wnętrz i instalacji wewnętrznych; posuwają się one bardzo sprawnie. Większość pomieszczeń technicznych została już ukończona i przekazana firmom instalacyjnym. W marcu rozpocznie się montaż schodów, chodników ruchomych i wind.  Zarówno pasaże jaki i strefy najmu w Millenium Hall zostały już wyznaczone.

 

Wzbogacona oferta

Millenium Hall wciela w życie koncepcję centrum „trzeciej generacji”, które wzbogaca funkcję handlową o dodatkowe elementy: centrum rozrywki, zespołu kinowego, sportowo-rekreacyjnego, hotelowego i konferencyjnego. Doskonała lokalizacja i parking na ponad 1000 miejsc umożliwią dogodny dojazd samochodem i komunikacją miejską. Powierzchnia komercyjna wyniesie 55 612 m2. Znajdzie się tu 250 sklepów, w tym delikatesy na powierzchni 2,5 tys. m2, sklepy z odzieżą, obuwiem, wyposażeniem wnętrz, restauracje, kawiarnie i cukiernie. W Millenium Hall pojawią się marki dotąd w Rzeszowie nieobecne. Przykładem Grupa Inditex, która oprócz Zary w Millenium Hall otworzy salony: Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho.

 

 

Centrum Hotelowo-Biznesowe o powierzchni 7 800 m2 to zorganizowana przestrzeń, która obejmuje klub biznesu, centrum konferencyjno-wystawiennicze i hotel międzynarodowej sieci Hilton, Hilton Garden Inn. Hotel zaoferuje gościom 102 pokoje. Millenium Hall to także funkcja rekreacyjna. Sercem obiektu będzie wewnętrzny skwer koncertowo-eventowy. Pomieści on kilka tysięcy osób. To tu goście centrum będą się spotykać na różnego rodzaju wydarzeniach: koncertach, targach, pokazach, wystawach. Dodatkową atrakcją będzie multimedialna fontanna. W Millenium Hall działać będzie również nowoczesny klub muzyczny skierowany do najbardziej wymagających klientów a także pierwszy w Rzeszowie multipleks marki Multikino. Zajmie on ok. 3 000 m2 powierzchni i położony będzie na dwóch kondygnacjach obiektu. Multikino
w Millenium Hall będzie dysponowało dziewięcioma nowoczesnymi salami, co zapewni widzom najwyższy komfort i szeroki wybór kina polskiego i światowego.

 


Przyszłość w zasięgu ręki

Obecnie nie ma w Rzeszowie wielofunkcyjnego obiektu o tak bogatym programie i nowoczesnej formie architektonicznej. Perfekcyjnie rozplanowaną przestrzeń wyznaczać będą półkoliste, przestronne pasaże handlowe. Koncepcja, estetyka i nowatorskie rozwiązania są konsekwencją nazwy i całościowej wizji centrum: przyszłości, dynamiki oraz potencjału Rzeszowa. Projekt jednocześnie rzuca nowe światło na sposób myślenia o nowoczesnym, wielofunkcyjnym centrum handlowym na miarę nowego millennium.
Otwarcie Millenium Hall zaplanowane jest na październik 2011.

 

Źródło: Millenium Hall / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 108

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >