Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

W dniach 17 – 19 listopada 2022r. dwie hale na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zatętniły ogrodniczą energią w ramach Gardenii – największego w branży ogrodniczej wydarzenia w Polsce i jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. W tej jesiennej edycji uczestniczyło ponad 240 wystawców i ponad 12 000 odwiedzających – profesjonalistów oraz miłośników ogrodów zainteresowanych nowinkami ze świata roślin oraz poszukujących praktycznie wygodnych urządzeń do pielęgnacji zieleni. Jednym z najważniejszych elementów Targów jest uroczystość przyznawania prestiżowych wyróżnień w formie Złotych Medali. Jeden z nich został przyznany przez Sąd Konkursowy najnowszemu modelowi robota koszącego Honda – Miimo 3000 Live, który ponadto otrzymał nagrodę główną – Grand Prix Targów za innowacyjne rozwiązania i funkcjonalność służące wygodzie użytkowników robotów oraz spełniające potrzeby trawy. Czytaj dalej

 

Honda Miimo 3000 Live jest robotem koszącym nowej generacji, który zapewnia zdalne koszenie i obsługę trawnika w stylu smart, dzięki czemu dbanie o trawnik nabiera nowego wymiaru. Oznacza więcej wolnego czasu w codziennym życiu i więcej czasu na korzystanie z przydomowego trawnika, ciszę umożliwiającą słuchanie brzęczenia pszczół, spokój. Wraz z robotem, który kosi za nas, opieka nad trawnikiem ogranicza się do podlewania i sporadycznego nawożenia, gdyż Honda Miimo, mulczując trawę i produkując mikro pokos, stale trawę odżywia.

 

Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

 

Robot koszący Honda Miimo otrzymał pierwszy Złoty Medal Gardenia w 2016 roku w uznaniu za innowacyjność i nowoczesne rozwiązania techniczne, ale przez kolejne lata robot był stale udoskonalany, by spełniał coraz większe oczekiwania użytkowników i jednocześnie dbał o trawę zgodnie ze sztuką koszenia. W tym czasie na rynku pojawiły się mini roboty do koszenia przydomowych trawników, jak Honda Miimo 40 i Miimo 40 Live, Miimo 70 Live oraz te do koszenia dużych trawników o powierzchni do 4 000 mkw., jak Honda Miimo 3000 oraz tegoroczny złoty medalista gardenii - Honda Miimo 3000 Live.

 

Czy warto mieć robota koszącego?

W obecnych czasach, wskutek wielu różnych powodów, posiadanie trawnika nabiera nowego wymiaru. Założenie trawnika, nawet najmniejszego formatu, i jego pielęgnacja jest mikroelementem ekologicznego stosunku do świata, ponieważ trawnik tworzy mikroklimat, oczyszcza powietrze, reguluje wilgotność powietrza, jest schronieniem dla owadów, którymi żywią się ptaki. Dla człowieka jest zielonym azylem i letnią porą służy do codziennego relaksu, ale jest także tańszą opcją spędzania wakacji i urlopów. Dzięki coraz łatwiejszemu dostępowi do Internetu staje się ogrodowym home office, w którym efektywnie wykonuje się pracę zdalną. W tym samym kierunku rozwija się trend maszyn i urządzeń do koszenia Honda, które są stale unowocześniane, by z jednej strony spełniały oczekiwania ekologiczne, a z drugiej – były wygodnie praktyczne dla użytkowników i kosiły tak, jak trawa lubi. 

 

Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

 

Czytaj również: Europa i Polska przechodzi na transport intermodalny - najlepsze rozwiązanie logistyczne w warunkach spadku koniunktury gospodarczej

 

Odpowiedź pytanie czy warto zainwestować w robota koszącego należy przede wszystkim do właścicieli trawników, którzy mają indywidualne podejście do koszenia. Ale gdy w grę wchodzi cenny czas, warto taką opcje rozważyć. Koszenie jest najczęściej wykonywaną pracą w ogrodzie – w sezonie rekomendowane jest dwukrotne koszenie w tygodniu, a dynamiczne tempo życia inspiruje do szukania rozwiązań, które zapewnią więcej czasu i wolności. Robot koszący przynosi korzyści właścicielom i trawnikowi, zwłaszcza te komunikujące się  z siecią GSM i siecią komórkową, bo zapewniają wygodniejszy styl życia, więcej czasu dla siebie i wolność korzystania z rekreacji na zawsze zadbanym przydomowym trawniku przez wiele lat.

 

Roboty koszące to ekologiczne urządzenia bateryjne, które nie emitują spalin, są bezpieczne dla dzieci i domowych czworonogów. Stale dbają o kondycję trawy, ponieważ koszą ją często (nawet codziennie), utrzymują ją stale na tej samej wysokości i jednocześnie ją mulczują. Pozostawiany na powierzchni trawnika mikro pokos szybko przekształca się w nawóz naturalny. Mulczowanie pełni też dodatkowe funkcje – zmniejsza parowanie wody z terenu trawnika, zapobiega erozji gleby, spowalnia rozwój chwastów i ogranicza ilość powstających podczas koszenia odpadów, które są często produktem kłopotliwym w dalszej utylizacji. Dzięki tej filozofii koszenia trawa szybko się rozkrzewia i gęstnieje. Stale przycinania trawa nie pyli, co ogranicza reakcje alergiczne.

 Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

 System MULTI MIIMO 3000

Zdalne koszenie

Zdalne koszenie, sterowanie robotem i zdalne serwisowanie jest dziś najwygodniejszą i najbardziej praktyczną opcją, która zapewnia oszczędność czasu i prawdziwą przyjemność z posiadania prawie bezobsługowego trawnika oraz korzystania z jego uroków w każdej chwili. Honda Miimo 3000 Live komunikuje się z siecią GSM i siecią komórkową 3G/4G, umożliwia komunikację werbalną w podstawowym zakresie za pomocą aplikacji Alexa, która działa m. in. na urządzeniach Echo Amazon i służy do obsługi systemów inteligentnych domów. Zarządzanie robotem z każdego miejsca na Ziemi zapewnia aplikacja Mii-monitor na telefon lub tablet. Aplikacja wysyła też użytkownikowi powiadomienia PUSH jeśli robot potrzebuje pomocy, w tym alerty bezpieczeństwa, gdy robot przekroczy wirtualne granice (funkcja Geofence) oraz przypomnienia o konserwacji. Ułatwia zdalną diagnostykę, dzięki czemu Autoryzowany Serwis może sprawnie zlikwidować problem, jeśli dany przypadek to umożliwia, bez konieczności dostarczenia robota do serwisu.

 

Honda Miimo 3000 Live jest wyposażony w innowacyjne oprogramowanie Set-Up Wizard służące do bardzo precyzyjnego ustawienia harmonogramu koszenia, unikalną technologię łagodnego zwrotu przed linią przewodu granicznego, dzięki czemu robot osiąga imponującą wydajność – kosi 170 mkw. na godzinę. Dodatkowo, jeśli chcemy zwiększyć efektywność koszenia i osiągnąć precyzyjne skoszenie całej powierzchni trawnika, wystarczy ustawić 5 punktów rozpoczęcia pracy robota. Rozwiązania te zapewniły robotowi opinię urządzenia o najlepszym algorytmie koszenia. Honda Miimo 3000 Live jest też wyposażony w funkcję Geofence, która służy do wirtualnego definiowania granic dla robota i jest, oprócz kodu PIN, dodatkowym zabezpieczeniem przed nieuprawnionym użytkowaniem robota.

 

Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

 

Czytaj również: Firma AkzoNobel została globalnym partnerem w zakresie usług lakierniczych dla producenta pojazdów elektrycznych BYD

 

Istotną zaletą Honda Miimo 3000 Live w wymiarze praktycznym jest konstrukcja – jest to model Miimo 3000K1 wyposażony fabrycznie w moduł TCU i każdy właściciel Honda Miimo 3000K1 może, dokupując moduł TCU, przekształcić robot w jego najnowocześniejszą wersję „Live”.

 

Koszenie bardzo dużych powierzchni

Nowoczesny robot koszący jest także wygodnym rozwiązaniem dla profesjonalistów i właścicieli bardzo dużych trawników. Interesującą propozycją jest System MULTI MIIMO 3000 - jednomodułowy, łatwy w instalacji i sterowaniu system zarządzania kilkoma (minimum dwoma) robotami Honda Miimo 3000 koszącymi jednocześnie na obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego. Za zarządzanie pracą robotów odpowiedzialny jest Moduł Multi Miimo Box, który generuje pojedynczy sygnał graniczny dla całego obszaru otoczonego przewodem granicznym. System służy do koszenia dużych terenów powyżej 4 000 mkw. aż do 62 500 mkw.

 

Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.Honda Miimo 3000 Live

2022-12-04
Źródło: COMUNICAT4U / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 626 Grupa: Trudne tema... Czy znacie jakieś artykuły w tym temacie w sieci?
  • gdzie kupować elektronarzędzia? Liczba postów: 87 Grupa: Trudne tema... W takim razie jeżeli szukacie naprawdę dobrej jakości narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu....
  • Reklama firmy Liczba postów: 390 Grupa: Trudne tema... Czy możecie polecić profesjonalną firmę z branży agencja allegro ads? Zależy mi na poprowadzeniu kampanii Allegro Ads z maksymalną efektywnością. Ostatnio znala...
  • Tłumaczenia Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Cześć wszystkim. W sumie nie wiem czy do tej pory mieliście okazję korzystać już z usług tłumaczeń ale ja jestem zdania, że jak najbardziej takie kwestie wydają...
  • budowa domu - porady Liczba postów: 392 Grupa: Trudne tema... A co z kominkiem w salonie ? Jeżeli potrzebujesz ciekawego modelu, to wpadnij do sklepu "Kratki, maja tam naprawdę spory wybór kominków. Bez problemu dobierzesz...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18190 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 67

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >