Przyłącze ks w mojej działce z której korzysta sasiad

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

11 maja 2020, 14:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry, kupiłam działkę budowlaną z przyłączem kanalizacyjnym (jest naniesione na mapy) Podczas wystąpienia do Zakładu Komunalnego o warunki przyłączenia odmówiono mi takowych argumentując, że "przyłącze na mojej działce odbiera już ścieki z domu zlokalizowanym na działce sąsiedniej" (!!!) Nie wiedziałam o tym, na mapie brak jest tego połączenia, jest tylko przyłącze zakończone studnia na mojej działce, brak zapisu w KW. Przyłącze nie jest gminne, gmina twierdzi że to ówczesny właściciel całości tego terenu po wybudowaniu 10 lat temu powinien zgłosić złącze do katastru. Nie zrobił tego, nie ustanowił również służebności dzieląc działki ani później sprzedając je ani nie informując kupujacych. Teraz właścicielami obu dzialek są już następne osoby. Czy w takiej sytuacji jestem właścicielem przyłącza pomimo że wiem że odbiera ścieki z sąsiedniej działki? Czy mogę je wykorzystać do swojego budynku? (wiązałoby się to z odcięciem sąsiadów, czy wogole mogę to zrobić?) Czy muszę ustanowić służebność na sąsiadów? Czy w razie awarii mam prawo wpuścić sąsiadów na swoją działkę bez slubebosci? Dostałam warunki z ZK żeby rozbudować sieć kanalizacyjna a to ogromne koszty. Poza tym wartosc działki spadnie jeśli w KW wpisze służebność. Proszę o odpowiedź jak najlepiej rozwiązać ten dylemat. Jaka jest cena za udzielenie służebności?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2022, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Może komuś z was przyda się namiar na firmę, która oferuję montaż kanalizacji sanitarnych. Polecam podjąć firmę http://inwap.pl/kontakt.html z Brzegu. Jak wiadomo kanalizacja służy do odprowadzania ścieków bytowych z gospodarstw domowych oraz obiektów komercyjnych i dlatego powinniśmy do takich działań zatrudniać firmy z polecenia.

Ten post był edytowany przez Miszko dnia: 27 lutego 2022, 14:10
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 maja 2022, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja trochę sam działam w takich tematach jak kanalizacja i powiem wam, że ceny za różne produkty tak poszły w górę, że szok. Jestem na etapie poszukiwań tzw studni z kinetą i jak na razie cenowo najlepiej wychodzi firma https://zinplast.pl/produkty/studnie/. Chyba złoże u nich zamówienie bo chyba taniej nie znajdę.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 377

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >