Blachodachówka dobrej jakości jest równie estetyczna i niezawodna na dachu, jak dachówka ceramiczna

« Powrót do artykułu: Blachodachówka dobrej jakości jest równie... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

25 lutego 2020, 21:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto jeszcze tylko wspomnieć, że jest jednak kilka wad blachodachówek - niska masa to gorsza izolacyjność akustyczna. 1m2 blachy waży kilka kilogramów, a taka sama powierzchnia dachówki ceramicznej - nawet licząc te najlżejsze typu Koramic Alegra 9 - jakieś 35-40 kg. Różnica jest bardzo łatwo odczuwalne, przede wszystkim przy użytkowym poddaszu. Z niskiej masy blachy wynika też słaba bezwładność termiczna tego materiału. Blacha po prostu dużo szybciej się przegrzeje w lecie i wyziębi zimą. Co do trwałości koloru czy powłok zabezpieczających - nieprzypadkowo robi się powłoki z kawałkami ceramicznymi, bo ceramika naprawdę jest najbardziej trwałym materiałem. To już nie lepiej kupić po prostu dachówkę ceramiczną?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 kwietnia 2020, 20:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Trochę mi te argumenty brzmią na kogoś, kto po prostu blachodachówki czy paneli dachowych mógł na swoim dachu nie mieć ;) Bo owszem, może i dachówka ceramiczna jest i bardziej trwała niż blacha, ale czy to, że metr kwadratowy może ważyć ok. 40 kg to na pewno zaleta? Nie wiem, przy np. przy montażu na pewno nie (ile montują ci dachówkę, a ile blachodachówkę?). Sama więźba pod blachodachówkę też jest duuużo tańsza od dachówki ceramicznej. Wszystko ma swoje plusy i minusy ;) Ja osobiście mam na swoim domu blachę, z Regametu zresztą, i jak na razie minusów, o których piszesz, tak za bardzo nie zauważam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Porady od dekarza z Warszawy Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Montaż rynny to jedyny sposób na skuteczne odprowadzenie wody z dachu i tym samym uniknięcie zalewania fundamentów czy elewacji. Efektywność działania instalacj...
  • Nowy wózek widłowy Liczba postów: 93 Grupa: Budowa i re... Wózki widłowe są nieodłącznym elementem sprawnej pracy na magazynie w transporcie, ale również rozładunku i załadunku towarów. Dlatego też jeśli zależy Wam na d...
  • Jak estetycznie pomalować elewację domu? Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... Warto co jakiś czas odnowić wygląd budynku, nie tylko dla estetyki, ale także dla zdrowia. O połączeniu malowania elewacji z jej myciem więcej przeczytasz tutaj...
  • Czy ciepło sieciowe jest bezpieczne dla środowiska... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli są tutaj osoby zainteresowane tematem doradztwa środowiskowego lub szkolenia ochro...
  • Nowoczesne narzędzia Liczba postów: 129 Grupa: Budowa i re... Z elektronarzedzi - zakretarka - wkretarka - szlifierka - wiertarka / mlotowiertarka - pilarka tarczowa - pilarka lancuchowa (wbrew pozorom calkiem przydatne na...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >