Budowa i remont – lista artykułów

Czym się charakteryzują nowoczesne fasady elementowe?

Fasady elementowe to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań, które pozwala na szybszą i bardziej wydajną realizację projektów architektonicznych. Prefabrykowane elementy umożliwiają zwiększenie kontroli i bezpieczeństwa na budowie i eliminują koszty rusztowań. Ponadto firma WICONA oferuje niskoemisyjne fasady elementowe wykonywane z surowca aluminiowego pozyskiwanego z recyclingu. Obiekty, w których wykorzystano rozwiązania WICONA, stanowią jedne z najbardziej ekologicznych budowli w Polsce.

Czarna stolarka okienno-drzwiowa w ostatnich latach jest w trendach

Czerń to ponadczasowy kolor, którzy cechuje elegancki minimalizm. Świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, lecz również w architekturze, zwłaszcza tej nowoczesnej. Czarne mogą być więc: dach, elewacja obiektu oraz... okna i drzwi. Taka kolorystyka to jeden z najmodniejszych tegorocznych trendów. Jak tego typu rozwiązanie prezentuje się w praktyce?

Błędy na budowie - jak uniknąć odchyleń od normy podczas odbioru budynku?

Poprawność wykonania robót murarskich to często punkt zapalny na linii inwestor - wykonawca. Poważne uchybienia mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowania obiektu, mniejsze nie pozostają bez znaczenia w kontekście prowadzenia późniejszych prac wykończeniowych i ostatecznej estetyki wnętrz czy elewacji. Robert Janiak – Product Manager firmy H+H wyjaśnia, które z sytuacji mogących budzić niepokój mieszczą się w normie, a które stanowią realne zagrożenie.

Kolejne etapy budowy domu jednorodzinnego

Firma budowlana z kompleksowymi usługami realizuje wszystkie niezbędne etapy budowy domu. Ważne jest przy tym przestrzeganie harmonogramu budowy domu oraz zachowanie ustalonej kolejności prac budowlanych. Dzięki czemu oszacować można jak długo trwać będzie budowa domu oraz kiedy prace zostaną zakończone.

Wózek widłowy używany- poznaj zalety kupna używanego sprzętu!

W czasach wzrastającej inflacji, gdy liczy się każda złotówka, przedsiębiorcy uważniej muszą przyglądać się wszelkim swoim inwestycjom, stawiając ciągłość finansową na równi z rozwojem firmy. Właśnie w takich sytuacjach dobrze sprawdza się zakup sprzętów z tzw. "drugiej ręki" - czyli używanych. Jakie korzyści dla firmy może przynieść już jeden wózek widłowy używany? Sprawdź!

W jaki sposób wybierać listwy elewacyjne?

Gdy w końcu doczekaliśmy się budowy swojego wymarzonego domu, to najczęściej koncentrujemy się na aranżowaniu wnętrz. Jednak pamiętajmy, że to właśnie strona zewnętrzna naszego domu jest jego prawdziwą wizytówką. Powinniśmy w swoich działaniach skupić się na tym, jak wybierać listwy elewacyjne. Gdy nie mamy o tym zielonego pojęcia, to nie powinniśmy podejmować tak ważnych decyzji samodzielnie.

Innowacyjna kamizelka dla budowlańców chroniąca podczas upadków z wysokości

W Wielkiej Brytanii co drugi wypadek przy pracy w branży budowlanej to upadek z wysokości. W Polsce takie zdarzenia są najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych przy pracy w tym sektorze, a kontrole inspekcji pracy wskazują na niedostateczne zabezpieczenia pracowników pracujących na wysokościach. Południowokoreański start-up zaprezentował na niedawnych targach IFA w Berlinie system ochronny dla osób pracujących na wysokości, który wyglądem przypomina kamizelkę, a funkcjonalnością – poduszkę powietrzną. Podobne rozwiązania firma stworzyła także dla osób starszych mających problemy z poruszaniem się i równowagą oraz dla motocyklistów.

Wiązki kablowe w budownictwie – zastosowanie

Funkcjonowanie wszystkich urządzeń elektrycznych zależy w głównej mierze od wiązek kablowych. To one pozwalają na niezawodne i efektywne wydzielanie energii elektrycznej.

Zapytaliśmy ekspertów, jak uniknąć błędów przy izolacji systemów instalacyjnych?

Bez względu na rodzaj obiektu, prawidłowo wykonana izolacja systemów instalacyjnych gwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie danego budynku. Błędy i niedopatrzenia w tym zakresie skutkują nie tylko drastycznym zmniejszeniem wydajności instalacji, ale i pracy całego obiektu. Jak zatem uniknąć błędów w doborze izolacji?

Jak stosować wysokoelastyczny klej żelowy klasy C2TE S1 do płytek i kamienia naturalnego

OPTOLITH Marmi Easy to biały, wysoce odkształcalny, cementowy klej żelowy 2 w 1, którego wysokie parametry techniczne, odkształcalność oraz możliwość zmiany konsystencji na klasyczny/rozpływny pozwalają na bardzo szerokie spektrum zastosowań. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku tarasów i balkonów, ogrzewania podłogowego oraz szklanych elementów dekoracyjnych. Biały cement i zawartość trasu reńskiego zapobiega wykwitom oraz przebarwieniom na wrażliwych okładzinach z kamienia naturalnego i marmuru.


Stron: 1122 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >