Budowa i remont – lista artykułów

Kocioł gazowy jednofunkcyjny z oddzielnym zasobnikiem czy dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem - jak dokonać właściwego wyboru?

Kotły gazowe wykorzystuje się zwykle nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale także do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy wyborze urządzenia często pojawia się pytanie, jaki kocioł wybrać – z wbudowanym zasobnikiem czy też z zasobnikiem, który jest osobno poza urządzeniem. Jaka jest pomiędzy nimi różnica i jak wpływa na nasz komfort? W tym artykule podpowiadamy, który sprzęt wybrać w zależności od naszych potrzeb.

Jak urządzić komfortowy warsztat do majsterkowania w przydomowym garażu?

To właśnie tutaj zaczynały się kariery wielu znanych dziś zespołów muzycznych i początki wielkich biznesów. Garaż, bo o nim mowa, to niepozorne pomieszczenie, które daje duże możliwości. Między częściami do samochodu i skrzynkami na narzędzia można stworzyć przestrzeń do rozwoju własnych zainteresowań. Jak zaaranżować w garażu funkcjonalny przydomowy warsztat?

Czy warto zainwestować w klimatyzację?

Jeszcze kilka lat temu posiadanie klimatyzacji w domu było pewnego rodzaju luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Obecnie klimatyzacja nie wiąże się z tak dużymi wydatkami, dlatego coraz więcej osób decyduje na zainwestowanie w odpowiedni klimatyzator do domu czy mieszkania.

Czy dachówka cementowa jest równie estetyczna i trwała, jak ceramiczna?

Dachówki cementowe to ceniony i popularny rodzaj pokrycia. Cechuje się wysoką trwałością, atrakcyjną estetyką oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jest odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników – mrozu, wiatru, promieniowania UV czy opadów atmosferycznych. Dachówki cementowe z oferty CREATON – KAPSTADT, HEIDELBERG i GÖTEBORG – zabezpieczone są jedną z innowacyjnych powierzchni – DURATOP PRO lub PLANAR. Produkty cementowe pozostają rozwiązaniem tańszym niż konkurencyjne dachówki ceramiczne. Ich wybór pozwala więc na zmniejszenie kosztów całej inwestycji. Czym jeszcze charakteryzuje się ten rodzaj pokrycia?

Jak przebiega proces budowy domu modułowego

Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji. Na polskim rynku nie było do tej pory oferty kompleksowej usługi budowlanej dla klientów, którzy chcieliby nabyć prefabrykowany dom „z wyższej półki”. Na tę potrzebę odpowiedzieli cenieni polscy architekci, Karol Nieradka i Gaweł Biedunkiewicz. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w branży architektoniczno-budowlanej opracowali oni profesjonalny system „produkcji” domów jednorodzinnych, który został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o komforcie konsumentów. Jak wyglądają kulisy takiej realizacji?

Nowoczesne rozwiązanie do łapania deszczówki z rynien. Przydomowy system gromadzenia opadów

Zmiany klimatyczne, coraz częstsze susze i okresy bezdeszczowe przerywane nawalnymi opadami sprawiają, że większego znaczenia nabierają efektywne, przydomowe systemy zagospodarowania wód opadowych. Praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym zarządzanie deszczówką, jest łapacz deszczu – bezobsługowa nakładka na rynny, która pozwala efektywnie gromadzić wodę. Podstawowym elementem przydomowej retencji są także: odpowiednio wydajne rynny oraz zbiorniki retencjonujące i rozsączające wodę na terenie zielonym.

Czy ekologiczne okna z recyklatu są warte do rozważenia podczas zakupu nowych okien? Czym jest recyklat?

Producenci stolarki otworowej, świadomi alarmującej sytuacji dotyczącej środowiska, od lat kierują swoje działania na zrównoważony rozwój. Jednym z kroków jest wykorzystanie starych profili PVC do produkcji nowych. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ilość odpadów i nie wpływa to negatywnie na jakość nowych okien, a wręcz przeciwnie.

Czy zimą warto wymieniać okna na nowe?

Wymiana okien w okresie zimowym? To możliwe, jeśli prace montażowe zostaną przeprowadzone w odpowiedni sposób, z uwzględnieniem warunków atmosferycznych. Inwestycja w nowe, energooszczędne wyroby to metoda na szybką poprawę komfortu użytkowania budynku oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzania pomieszczeń.

Nowoczesne dachy solarne - rozwiązanie bezobsługowe

Przez setki lat dach pełnił głównie funkcję ochronną, w warstwie wizualnej odpowiadał zaś na aktualnie panujące trendy architektoniczne. W obecnych czasach potrzebne są innowacyjne rozwiązania, uwzględniające poszanowanie środowiska naturalnego oraz aspekt ekonomiczny. Odpowiedź na te potrzeby stanowią integrujące funkcję fotowoltaiczną z funkcją pokrycia właściwego dachy solarne.

Kiedy nie mamy ciepłej wody z sieci miejskiej to jaki ogrzewacz wody wybrać?

Średnio każdy z domowników zużywa codziennie aż 22 litry gorącej wody o temperaturze 60˚C. Dlatego urządzenie, które ma zapewnić nam ciepłą wodę należy wybrać starannie i dostosować do liczby domowników i ich przyzwyczajeń.


Stron: 1131 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 628

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >