Stropy – lista artykułów

Wylewki samopoziomujące pod parkiety, panele podłogowe i wykładziny

By podłoga cieszyła swoim wyglądem i nie uszkadzała się pod wpływem użytkowania, ważny jest dobór odpowiedniego podkładu podłogowego. Wszelkie nierówności w poziomach i ubytki podłoża prędzej czy później dadzą o sobie znać. Z pomocą przychodzą wylewki samopoziomujące, dzięki którym w łatwy sposób można uzyskać równą i gładką powierzchnię.

Wylewka samopoziomująca: grubość i jakość wylewki na ogrzewanie podłogowe

Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe w swoim domu. Takie rozwiązanie daje komfort i jest niezwykle funkcjonalne. Brak grzejników we wnętrzu stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Jeśli więc wybrałeś ogrzewanie podłogowe, optymalną przewodność cieplną, a także wytrzymałość podłoża zapewni samopoziomująca wylewka anhydrytowa. Na tego typu posadzce można układać panele, deski, płytki czy też kamień. Możliwości aranżacyjnych jest wiele.

Rozwiązania izolacyjne dla piwnic, garaży i parkingów

Stropy garaży i piwnic, a także innych pomieszczeń nieogrzewanych to konstrukcje, które wbrew pozorom pełnią niezwykle ważne funkcje. Niedostatecznie lub w ogóle nieocieplone, stanowią jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej, a w konsekwencji – rosnących kosztów eksploatacyjnych. Wełna kamienna, ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne i akustyczne, a także naturalną odporność na wilgoć i ogień, stanowi wdzięczny wybór przy ocieplaniu stropów nad przestrzeniami nieogrzewanymi.

Podłoga na gruncie w domu bez podpiwniczenia - jak ją prawidłowo zabezpieczyć przed wilgocią

Większość budowanych dziś domów jednorodzinnych nie posiada podpiwniczenia, dlatego tak ważne jest staranne zaizolowanie podłogi spoczywającej na gruncie. Oprócz odpowiednio dobranych materiałów należy starannie zaplanować kolejne etapy prac i podejść do ich realizacji z dużą dokładnością.

Do jakiej temperatury można szpachlować podłoża?

Dni robią się coraz krótsze, a temperatura za oknem spada. Startuje sezon grzewczy i nie ma co ukrywać – nadchodzą chłodne miesiące. Późny okres jesienny i zima to niekorzystny czas dla inwestorów i wykonawców budowlanych. Wielu zewnętrznych prac nie da się wykonywać podczas minusowych temperatur, a i zadania związane z wykańczaniem wnętrz są utrudnione. Szpachlowanie podłoża to jedna z podstawowych czynności, którą wykonuje się przed montażem okładziny podłogowej. Trzeba je przeprowadzić zwłaszcza wtedy, kiedy badanie jastrychu wykazało, że nie jest on w najlepszej kondycji.

Wymiana stropu w zabytkowej kamienicy

Położone w centrach miast zabytkowe kamienice coraz częściej stają się obiektem zainteresowania branży deweloperskiej. Lokalizacja, bliskość obiektów handlowych i usługowych, a także piękne, duże przestrzenie w mieszkaniach to niezaprzeczalne zalety dla ich przyszłych nabywców. Jednak przedwojenne budynki zwykle wymagają gruntownej rewitalizacji, zanim trafią na rynek wtórny do sprzedaży. Często wiąże się to również z koniecznością wymiany stropów.

Co to są sufity napinane i gdzie można je stosować?

Równie istotne co pozyskiwanie Klientów, jest znalezienie sposobu, dzięki któremu w tym samym czasie, wykonamy więcej zleceń, a nasi klienci otrzymają ładniejszy produkt. Dlatego nawet małe firmy wykończeniowe zająć się mogą sufitami napinanymi, które montuje się 5 razy szybciej niż gipsowo-kartonowe, a wykonać można je w dowolnym kształcie, kolorze, również z nadrukiem.

Izolacyjne właściwości podłóg drewnianych

Drewno jako materiał budowlany jest znane ludzkości od zarania i wykorzystywane w domach zawsze chętnie i z powodzeniem niezależnie od szerokości geograficznej czy kultury. Co jest takiego w drewnie, że przez wieki wzbudza niesłabnące zainteresowanie? IZOLACJA ? zaleta, jakiej nie mają inne naturalne materiały budowlane. Izolacyjne właściwości drewna mogą się odnosić do izolacji cieplnej lub akustycznej.

Panelowe stropy strunobetonowe

Przez lata popularne stropy gęstożebrowe odchodzą powoli do lamusa. Czasochłonność i nakład pracy powodują, że wypierane są przez nowe, dużo bardziej ekonomiczne technologie jak np. panelowe stropy strunobetonowe. Stropy gęstożebrowe do niedawna były najczęściej wybieranym systemem stropowym w domach jednorodzinnych.

Jak dokonać właściwego wyboru przy zakupie stropu?

Firma KONBET we współpracy z ekspertami budowlanymi przygotowała kompendium wiedzy o dostępnych rozwiązaniach stropowych.


Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19064 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 413

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >