Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak bezstresowo przeprowadzić remont?

Z szacunków Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) wynika, że liczba mieszkań oddanych do użytkowania w 2024 r. wyniesie około 200 tys. i będzie najniższa od 2018 r[1]. I chociaż w styczniu 2024 r. wydano o 34,1% więcej pozwoleń na budowę niż w roku ubiegłym[2], to optymizm związany z większą liczbą mieszkań dostępnych na rynku, studzą rosnące ceny, a kupno lokum, to tylko jedna składowa wszystkich kosztów. Dodatkowym i znaczącym wydatkiem jest koszt wykończenia, czy remontu mieszkania. Okazuje się, że są to również jedne z najbardziej obciążających emocjonalnie sytuacji w życiu, a według raportu przeprowadzonego na zlecenie OLX i Fixly stres przy remoncie towarzyszy 58% badanych osób[3].

Jakie usługi remontowo-budowlane są najczęściej wybierane przez klientów?

Planujesz remont mieszkania lub domu? Zastanawiasz się, jakie usługi remontowo-budowlane są teraz najczęściej wybierane przez klientów? W tym artykule przedstawimy Ci najpopularniejsze trendy i podpowiemy, jak wybrać odpowiednią firmę budowlaną do realizacji Twojego projektu.

Planowanie i dopasowanie okien, drzwi i bramy garażowej w nowobudowanym i modernizowanym domu

Okna, drzwi i brama garażowa należą do kluczowych elementów mających wpływ na wygląd naszego domu. Właściwie dobrane pozwolą wyeksponować zamysł architektoniczny i podkreślić charakter bryły budynku. Przybliżamy, co warto wziąć pod uwagę wybierając stolarkę zewnętrzną, tak by uzyskać harmonię i cieszyć się z zakupu przez lata.

Ile Trwa Adaptacja Gotowego Projektu Domu?

Budowa własnego domu stanowi jedno z największych przedsięwzięć w życiu wielu ludzi. Decyzja o wyborze czy zakupie projektu gotowego i jego późniejsza adaptacja jest kluczowym elementem tego procesu. Odpowiednio przeprowadzona i dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz wymogów prawnych adaptacja projektu jest gwarancją płynnego przebiegu procesu budowy. W tym artykule przyjrzymy się, ile czasu zajmuje adaptacja gotowego projektu domu oraz czynniki, które mogą wpłynąć na ten czas.

Nowoczesna termomodernizacja budynku to nie tylko ocieplenie ścian ale również: okna, drzwi, pompa ciepła, fotowoltaika

Wiele budynków mieszkalnych w Polsce nie spełnia standardów w zakresie energooszczędności. Część z nich to „wampiry energetyczne”, czyli obiekty zużywające najwięcej energii. Rozwiązaniem, które poprawia komfort użytkowania budynków i pozwala zaoszczędzić na ich ogrzewaniu jest dobrze wykonana termomodernizacja. Na czym polega ten proces i jako są jego kluczowe elementy?

Jaki wpływ na projekt mają wymiary oraz kształt działki?

Przed rozpoczęciem prac budowlanych potrzebujesz działki, na której postawisz swój przyszły dom. Jej parametry mają duży wpływ na projekt budynku, dlatego warto zwrócić uwagę na konkretne wymiary i kształt. Dlaczego jest to ważne?

Jak wybrać dobrą firmę remontowo-wykończeniową?

Zlecanie wykończenia mieszkania lub domu wiąże się z koniecznością nawiązania współpracy z firmą specjalizującą się w usługach tego typu. Rynek przedsiębiorstw wykończeniowych jest zróżnicowany, dlatego tak ważne jest świadome podjęcie decyzji.

Koszty budowy domu 2023 - wskazówki, analizy i porady. Dowiedz się więcej!

Dla wielu osób, budowa domu jest życiowym projektem, który wymaga nie tylko sporo czasu i energii, ale także znacznej ilości pieniędzy. Koszty budowy domu mogą być ogromne, a w 2023 roku stanowią one istotną kwestię dla przyszłych inwestorów. Celem tego artykułu jest przybliżenie, ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego w 2023 roku, z uwzględnieniem różnorodnych czynników wpływających na ostateczne sumy.

Decyzja o budowie domu w tym roku może okazać się strzałem w dziesiątkę

W poprzednich dwóch latach budujący domy jednorodzinne przeżyli horror cenowy. Czy rok 2023 będzie lepszy? Eksperci GetHome.pl sprawdzili, czy ci, którzy planują budowę domu, powinni przyjąć w swoim kosztorysie margines bezpieczeństwa.

O jakich 3 zasadach zdrowego domu należy pamiętać podczas jego budowy?

Dom to miejsce, które powinno być dla nas bezpieczną przystanią, naszą prywatną kopalnią dobrej energii. Powinno, lecz w praktyce nie zawsze tak jest, a panujące w nim warunki nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Wiele zależy od naszych decyzji podjętych na etapie budowy lub gruntownego remontu domu, wybranych technologii i materiałów. Planując przyjazną przestrzeń mieszkalną, warto zatem pamiętać o tych zasadach!


Stron: 61 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19180 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 345

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >