Inwestycje – lista artykułów

Osiedle Marcelińska 18 - kolejny krok w stronę zagęszczania centrum Poznania

W Poznaniu, gdzie dynamiczny rozwój miasta idzie w parze z intensywną urbanizacją, projekt Marcelińska 18 stanowi istotny krok naprzód. Z uwagi na rosnącą liczbę ludności oraz ograniczoną dostępność gruntów budowlanych, proces zagęszczania miasta nabiera kluczowego znaczenia w urbanistyce.

W jakiej lokalizacji Warszawy najchętniej kupowane są mieszkania?

Jakie inwestycje deweloperów cieszą się największym zainteresowaniem wśród nabywców mieszkań? Które projekty wybierają? Na jakie mieszkania się decydują? W jakich cenach? Czy zmienia się struktura kupujących?

Pomoc finansowa na rozwój gospodarstwa: Kredyty i pożyczki dla rolnika

W prowadzeniu działalności rolniczej często kluczowe staje się pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Kredyty i pożyczki dla rolników to popularne formy wsparcia, które pozwalają na zrealizowanie planów inwestycyjnych czy przezwyciężenie trudności finansowych. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat tego rodzaju pomocy finansowej, omówimy warunki uzyskania takiego wsparcia oraz wskażemy, gdzie można je znaleźć. Zaprezentujemy również porównanie różnych form finansowania, aby ułatwić rolnikom wybór najkorzystniejszej oferty.

Apartamentowiec Kierbedzia 4 powstaje na warszawskim Mokotowie

Wywodzący się z Francji deweloper Eiffage Immobilier Polska rozpoczął budowę apartamentowca na modnym i cenionym przez warszawiaków Mokotowie, przy cichej uliczce Stanisława Kierbedzia. Tuż przy inwestycji właśnie otwarto salon sprzedaży.

Gdański deweloper zaskoczył klientów oryginalną kampanią promocyjną

Rynek nieruchomości zdominowany jest przez reklamy deweloperów, które często opierają się na tych samych schematach i koncepcjach. Taka powtarzalność może powodować znużenie oraz zniechęcać potencjalnych klientów, ale przede wszystkim - niczym się nie wyróżnia. Gdański deweloper Budros postanowił zareklamować swoją inwestycję Duet Jaśkowa Dolina zlokalizowaną w Gdańsku Wrzeszczu w sposób, który dalece odbiega od utartych w branży deweloperskiej kierunków.

10 hoteli i obiektów z największym terenem zielonym na piknik i integrację w Polsce

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim - liczne imprezy plenerowe. Serwis branżowy konferencje.pl przygotował zestawienie 10 obiektów z największym w Polsce terenem zielonym, idealnym na event na świeżym powietrzu.

Czy w Wielkopolsce zabraknie mieszkań na sprzedaż?

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych powierzchniach. Klienci chcą mieć większy wybór, dlatego już teraz rezerwują lokale. Także tym razem wiedzie prym rynek pierwotny, a deweloperzy realizują kolejne inwestycje. Gdzie w Poznaniu i okolicach warto zamieszkać?

Nabycie nieruchomości za granicą przynosi większy wskaźnik rentowności od inwestycji w kraju

Według ekspertów firmy Expander i Renter.io średnia roczna stopa zwrotu z wynajmu nieruchomości w Warszawie czy Krakowie wynosi dziś między 4 a 6 proc. To znacznie mniej niż w takich egzotycznych lokalizacjach jak Bali czy Dominikana. Na tajskiej wyspie Phuket ROI z inwestycji w nieruchomość może kształtować się nawet na poziomie 18,5 proc. rocznie. Jak zarabiać na wynajmie domu czy apartamentu zagranicą? Na jaki zysk można liczyć? Jaki jest próg wejścia w taką inwestycję? O tym opowiada Maria Kobryń, prawnik i ekspert od zagranicznych nieruchomości.

W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

Kolejna inwestycja Cordia Polska w Krakowie. Tym razem pojawi się na modnym Zabłociu – w postindustrialnej, pełnej kontrastów części Podgórza, którą mieszkańcy miasta chętnie wybierają do życia zarówno ze względu na niepowtarzalną atmosferę, jak i znakomitą lokalizację. Projekt Craft Zabłocie, przygotowany we współpracy z pracownią ION Architekci, łączy te atuty z wysokim standardem. W pełnym charakteru, minimalistycznym budynku znajdą się w sumie 94 mieszkania – w większości 1- i 2-pokojowe. Właśnie ruszyła ich sprzedaż oraz rozpoczęły się prace budowlane realizowane przez Generalnego Wykonawcę inwestycji – firmę TK NOVA.

Rozpoczęły się budowy trzech nowych projektów mieszkaniowych w Gdańsku

Trójmiasto – podobnie jak inne duże polskie aglomeracje – boryka się z problemem niskiej dostępności nowych mieszkań. Według agencji doradczej JLL pod koniec 2023 roku w sprzedaży było tu tylko około 6 tys. mieszkań.


Stron: 551 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 424

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >