Inwestycje – lista artykułów

Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne Wratislavia Tower

Wrocławski biurowiec Wratislavia Tower, którego właścicielem jest Futureal Investment Partners, spółka z grupy Futureal, przejdzie metamorfozę. Jej podstawą będą trzy filary: modernizacja urządzeń technicznych, poprawa wizerunku obiektu, która zakłada odnowienie recepcji, fasady i części wspólnych budynku biurowego, oraz transformacja wnętrza lobby kina Nowe Horyzonty, działającego w budynku od 17 lat. Za komercjalizację nieruchomości odpowiada firma Colliers.

Ubezpieczenie nieruchomości od szkód związanych z opadami śniegu i oblodzeniem - jakie warunki muszą być spełnione, aby otrzymać wypłatę odszkodowania?

Zimowa sceneria z pewnością ma swój urok, ale skutkuje ona również częstymi szkodami. Chodzi przede wszystkim o szkody spowodowane przez śnieg, lód oraz niską temperaturę. Ubezpieczeni właściciele nieruchomości mogą liczyć na to, że towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie im lub innej osobie, która ucierpiała (np. upadając na chodniku). Wypłata odszkodowania będzie zależała jednak od tego, czy zostały spełnione obowiązki związane z odśnieżaniem budynku i jego otoczenia. Warto sprawdzić, co o takich zimowych obowiązkach w kontekście ubezpieczeń mówią eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl i największej w Polsce multiagencji ubezpieczeniowej Unilink. Równie ważną kwestią dla właścicieli nieruchomości wydają się mandaty związane z brakiem odśnieżania.

Zamieszkać w miejscowości uzdrowiskowej pod Warszawą?- to możliwe. W Konstancinie-Jeziornie powstaje ekologiczna inwestycja Gaia Park

Najnowsza inwestycja PROFBUD, pierwszy etap miasteczka domów o zabudowie bliźniaczej i segmentowej GAIA PARK, udowadnia, że współczesne budownictwo może być realizowane w sposób mądry i odpowiedzialny, z naciskiem na maksymalne wykorzystanie proekologicznych rozwiązań. Ponad 20 hektarów działki, na której powstanie, oparto na filarach zrównoważonego rozwoju: energii, wodzie, powietrzu oraz dążeniu do dobrostanu i integracji lokalnej społeczności. Dnia 2 grudnia przedstawiciele mediów, interesariusze i partnerzy PROFBUD spotkali się na terenie inwestycji, poznając koncepcję projektu, zlokalizowanego w Konstancinie-Jeziornie.

Kupując mieszkanie wybierajmy jak najbardziej nasłonecznione - zaoszczędzimy w przyszłości na ogrzewaniu i energii

Rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym, w dobrze nasłonecznionym mieszkaniu potrafią być nawet o 60% niższe, niż w lokalu wypełniającym jedynie minimum nasłonecznienia określonego przez polskie normy. Według szacunków portalu tabelaofert.pl po przeanalizowaniu blisko 11 tys. ofert z całej Polski okazało się, że na rynku pierwotnym co piąte mieszkanie (18,1%) jest dobrze nasłonecznione. W obecnej sytuacji kryzysu energetycznego ważna jest nie tylko cena mieszkania, ale także jego przyszłe koszty utrzymania.

Co ma wpływ na rosnące ceny nieruchomości, czy mieszkania stanieją?

W III kwartale 2022 roku przeważała względna stabilizacja cen na rynku nieruchomości. Nie zmienia to jednak faktu, że jest drogo i w przyszłości może być jeszcze drożej. Trudna sytuacja gospodarcza sprawia, że zainteresowanie zakupem mieszkań maleje. W III kwartale odnotowano o 15% niższą sprzedaż lokali mieszkalnych niż w II kwartale br. i o 36% niższą niż przed rokiem. Dlaczego nieruchomości są takie drogie? Za co musimy zapłacić najwięcej? Gdzie jest najtaniej? Czy mimo wysokich cen, warto zainwestować w mieszkanie? Rozwiewamy wątpliwości!

Budowa autostrad w Polsce trwa, jednak w wielu miejscach drogi dwupasmowe są niewystarczające

– Standard istniejących polskich autostrad jest wysoki. Porównując do krajów Europy Zachodniej, możemy pochwalić się nowymi technologiami, przede wszystkim w kontekście ochrony środowiska – mówi Przemysław Panek, ekspert Multiconsult Polska. Jak wskazuje, w Polsce większość tras szybkiego ruchu wciąż powstaje jako drogi dwujezdniowe, co w niektórych lokalizacjach jest dużym utrudnieniem ze względu na ograniczoną przepustowość. To jednak powoli się zmienia. – Zdecydowanie przechodzimy ze standardu dróg dwupasmowych do trzypasmowych, zwłaszcza w sąsiedztwie dużych aglomeracji czy też na drogach wjazdowych do dużych miast – mówi ekspert, przestrzegając jednocześnie, że nie wszędzie takie rozwiązanie jest uzasadnione.

Gdzie w Warszawie warto kupić apartament w kategorii premium pod wynajem?

Ceny mieszkań w Warszawie, od początku roku, poszły w górę o ponad 4 proc., a stawki najmu o 18 proc. To oznacza, że inwestycja w mieszkanie na wynajem ma sens. Nadal chroni kapitał przed inflacją i gwarantuje wysokie zyski. Sama inflacja powoduje, że cena mieszkania będzie rosła o kilkanaście procent rocznie, a niska zdolność kredytowa Polaków i uchodźcy z Ukrainy nakręcają popyt na wynajem.

Krakowskie Osiedle Górka Narodowa w przestronnym parku

Dom Development, lider rynku deweloperskiego w Polsce, kosztem blisko 3 mln złotych stworzył przy Osiedlu Mieszkaniowym Górka Narodowa w Krakowie park z nowoczesnym placem zabaw dla dzieci w różnym wieku i strefą wypoczynku dla dorosłych. To atrakcyjne miejsce zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i sprzyja integracji mieszkańców. Teraz miasto odkupiło park, powiększając w ten sposób powierzchnię publicznych obszarów zielonych w Krakowie. Wartość transakcji wyniosła 630,4 tys. zł brutto. Osiedle Górka Narodowa to w pełni funkcjonalna, nowa, stale rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa. W ramach inwestycji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ukończono realizację 6 budynków, w których powstały łącznie 324 mieszkania i lokale usługowe, a w budowie są 4 kolejne.

Kupno mieszkania pod wynajem – dlaczego to się opłaca?

Masz wolne środki finansowe? Zastanów się nad kupnem mieszkania pod wynajem. Zakup mieszkania na wynajem może być dobrą i pewną inwestycją. Szczególnie w czasach rosnącej inflacji. Dlaczego?

Wyczekiwany tunel na Zakopiance jest otwarty!

Nastąpiła chwila wyczekiwana przez kierowców jadących na Podhale. Od soboty mogą korzystać z tunelu pod górą Luboń Mały w ciągu S7 Lubień - Rabka-Zdrój, a przejazd nim zajmuje niespełna dwie minuty. Połączone zostały oddane wcześniej nowe odcinki Zakopianki, a tym samym pomiędzy Myślenicami i Rabką-Zdrój kierowcy mają do dyspozycji ok. 32 km drogi ekspresowej.


Stron: 531 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18070 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 679

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >