Kredyty i pożyczki – lista artykułów

Pomoc finansowa na rozwój gospodarstwa: Kredyty i pożyczki dla rolnika

W prowadzeniu działalności rolniczej często kluczowe staje się pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Kredyty i pożyczki dla rolników to popularne formy wsparcia, które pozwalają na zrealizowanie planów inwestycyjnych czy przezwyciężenie trudności finansowych. W artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat tego rodzaju pomocy finansowej, omówimy warunki uzyskania takiego wsparcia oraz wskażemy, gdzie można je znaleźć. Zaprezentujemy również porównanie różnych form finansowania, aby ułatwić rolnikom wybór najkorzystniejszej oferty.

Bezpieczny Kredyt 2% rewolucjonizuje rynek nieruchomości

Po wielu miesiącach stagnacji rynek nieruchomości wreszcie odbija się od dna. Rok 2023 przyniósł wyraźny wzrost liczby sprzedanych mieszkań – w 2 kwartale br. wśród deweloperów z GPW sprzedaż mieszkań wzrosła o 33% względem analogicznego okresu w 2022 r. Bez wątpienia przyczyniła się do tego zapowiedź programu Pierwsze Mieszkanie, który wspiera młodych Polaków w zakupie pierwszej nieruchomości. Dziś, nieco ponad 2 miesiące od startu programu, wyraźnie widać zwiększony popyt na mieszkania. Czy w obecnej sytuacji wynajem dalej się opłaca?

Jaki wpływ ma Bezpieczny Kredyt 2% na rynek mieszkaniowy?

Oczywistym skutkiem wprowadzenia programu Bezpieczny Kredyt 2% są podwyżki cen mieszkań. Jakie są jeszcze inne uboczne skutki wprowadzenia programu?

Czy przyszłość „Bezpiecznego kredytu” jest zagrożona?

“Bezpieczny kredyt 2%” wywołuje nadal rekordowe zainteresowanie zakupem nieruchomości. Przekłada się to na szybko ubywającą ofertę mieszkań, rosnące ceny, ale i obawy o przyszłość programu. Zwłaszcza, że zakładane przez rząd plany dot. “Bezpiecznego kredytu” zostały przekroczone już czterokrotnie. J.W. Construction spodziewa się w końcówce roku szczytu sprzedaży, jako że klienci boją się, że to być może ostatni moment na skorzystanie z preferencyjnych warunków kredytowania.

Coraz mniej dostępnych mieszkań dla kupujących z rządową dopłatą - Bezpieczny Kredyt 2%

Wyraźnie spada dostępność mieszkań możliwych do kupienia w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%. Najtrudniejsza sytuacja jest w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i we Wrocławiu. Jedynie w Katowicach wzrosła pula ofert. Powodem są rosnące ceny mieszkań i wysokie zainteresowanie zakupami.

Czy bycie singlem stanowi przeszkodę w staraniach o Bezpieczny Kredyt 2%?

Osoby samotne, dawniej budzące współczucie, dziś dumnie nazywają siebie singlami i podbijają świat. „Singielstwo” to coraz częściej styl życia ludzi przebojowych, którzy stawiają na rozwój, są niezależni. Czy „Bezpieczny Kredyt 2%” pomoże singlom i singielkom w realizacji marzenia o własnym lokum? Co rynek mieszkaniowy ma im do zaoferowania?

Inteligentne pożyczanie: Jak maksymalnie wykorzystać pożyczki online?

W świecie cyfrowym, w którym każdy chce szybkiego dostępu do finansów, online pożyczki stają się coraz bardziej popularne. Ale jak je maksymalnie wykorzystać, by nie wpaść w finansowe tarapaty? Oto kilka kluczowych kroków, które warto podjąć.

Praktyczny przewodnik po pożyczkach dla firm

Pożyczka dla firm to usługa finansowa, której mogą udzielić zarówno banki, pozabankowe instytucje finansowe, wszelkiego rodzaju osoby prawne, jak i osoby fizyczne. Przedmiotem pożyczki mogą być pieniądze lub rzeczy. Przepisy prawne nie narzucają formy umowy pożyczki. Jeśli wartość pożyczki nie przekracza 1000 zł może ona mieć postać ustną.

Bezpieczny Kredyt 2% umożliwił zakup większego mieszkania

Lipiec i sierpień to czas lawinowo składanych wniosków o Bezpieczny Kredyt 2% (BK2%). Wrzesień z kolei rozpoczął się ogromnym zaskoczeniem i obniżką stóp procentowych aż o - 0,75 p.p. Kredytobiorcy z tradycyjną hipoteką odrobinę zaoszczędzą. Nie oznacza to jednak, że zainteresowanie kredytami z dopłatami spadnie. Zwłaszcza że, jak wyliczyli eksperci dzięki BK2% można zakupić dużo większe mieszkanie.

Jak wysoką można otrzymać rentę, decydując się na hipotekę odwróconą?

Z danych Związku Przedsiębiorstw Finansowych wynika, że fundusze hipoteczne wypłaciły dotychczas seniorom blisko 30 mln zł. Hipoteka odwrócona to rozwiązanie dla seniorów powyżej 60. roku życia, którzy mają na własność nieruchomość. Dlaczego wielu emerytów myli pojęcia „hipoteka odwrócona”, „renta dożywotnia” oraz „odwrócony kredyt hipoteczny”? Ile pieniędzy może dostać senior?


Stron: 59 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji