Ogród i działka – lista artykułów

Technologie wykorzystywane do wzmacniania gruntu

W trakcie realizowania inwestycji budowlanej, należy wykonać badania gruntu. Pozwolą one ustalić stan podłoża oraz ewentualny stopień jego zanieczyszczenia w przypadku obszarów poprzemysłowych, na których kiedyś znajdowały się fabryki zajmujące się na przykład produkcją farb czy lakierów. Jeśli projekt wymaga ulepszenia gruntu ze względu na jego niewystarczającą nośność, wówczas wykorzystuje się określoną technologię do wzmocnienia podłoża. W tym celu warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Polecamy Menard - firmę oferującą swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie wzmacniania gruntu i fundamentowania. Jakie technologie stosuje się w celu poprawienia parametrów podłoża?

Jaką pompę do basenu wybrać?

Basen to złożony system, który wymaga montażu niezawodnego sprzętu. Pompa basenowa jest najważniejszą częścią zaopatrzenia w wodę: zapewnia dostarczanie i pompowanie wody, dzięki niej działają atrakcje wodne. Jakość wody, czyli komfort i bezpieczeństwo. Pompa do basenu użytkowników, zależy od tego, jaka pompa została zamontowana.

Sezon w ogrodzie powoli dobiega końca - oprócz prac porządkowych w gruncie warto też wyczyścić i zabezpieczyć narzędzia

Po zakończeniu prac porządkowych w ogrodzie przychodzi czas na przegląd i konserwację narzędzi. Nie powinniśmy z tej czynności rezygnować. Prawidłowa konserwacja i odpowiednie przechowywanie narzędzi sprawią, że będą one służyły nam przez długie lata. A na pewno bez niespodzianek i dobrze przygotowani rozpoczniemy kolejny sezon.

Propozycje prezentów dla ogrodnika, które usprawnią mu pracę w ogrodzie

Jeśli szukasz prezentu dla osoby, która uwielbia pracę w ogrodzie, warto wybrać praktyczne narzędzia, które będą służyć przez lata a praca nimi będzie prawdziwą przyjemnością. Kilka podstawowych zestawów produktowych z pewnością ucieszy miłośników ogrodnictwa.

Oświetlenie wejścia do domu przydatne zwłaszcza zimą

Niedawna zmiana czasu sprawiła, że dni są jeszcze krótsze a słońce zachodzi coraz szybciej. Zimą bardzo wiele osób wychodzi z domu z samego rana jeszcze przed wschodem, wraca natomiast późnym wieczorem, kiedy słońce dawno już zaszło. Oświetlenie wejścia do domu to w takich warunkach nie tylko ułatwienie trafienia kluczem do zamka, ale i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Rozwiązaniem mogą być stałe lampy ogrodowe lub tańsze oświetlenie w postaci kurtyny świetlnej bądź małych lampek solarnych.

Jak zabezpieczyć metalowe ogrodzenie przed skutkami zimy?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego wie, jak dużo pracy do wykonania jest na co dzień w przydomowym otoczeniu. W okresie jesiennym główne zadanie to zabezpieczenie przed zimą konstrukcji znajdujących się na zewnątrz – elementów architektury ogrodowej, a także ogrodzenia. Jak o nie zadbać, żeby zachowało swoją funkcjonalność i estetykę przez długi czas?

Pielęgnacja trawnika w listopadzie - ostatnie koszenie trawy i zbieranie liści kosiarką

Jesień jesieni nierówna, ponieważ Natura maluje własne scenariusze pogodowe. Najlepszym dowodem jest obecny listopad, który zaskakuje wysoką temperaturą i budzi wiele pytań w kwestii terminów wykonywania jesiennych prac w ogrodach. Standardowy kalendarz prac ogrodniczych należy w tym roku potraktować raczej jako orientacyjny punkt odniesienia. Lepiej jest skoncentrować się na śledzeniu prognoz pogody oraz uważnej obserwacji roślinności, by dostosować konieczne zabiegi do panujących warunków.

Sezon kominkowy w pełni - wybieramy siekierę do rąbania drewna

Jesień to doskonały czas na zakup nowej siekiery. Z pewnością przyda się do prac porządkowych w ogrodach, czy do przygotowania drewna do kominka. To również niezbędne wyposażenia dla osób lubiących leśnie wędrówki.

Dziurawiec wielokwiatowy (Hypericum kouytchense) - uprawa i pielęgnacja

Dziurawiec wielokwiatowy to półzimozielony, liściasty krzew o ciekawym, zwartym i zaokrąglonym pokroju, dorastający do 1,2 m wys. i 1,5 m szer. Roślina ozdobna z liści, kwiatów i owoców. Wygięte w łuk proste łodygi pokryte są eliptycznymi zielono-niebieskimi liśćmi, które jesienią mogą się przebarwiać na pomarańczowo-czerwono. Pięciopłatkowe złoto-żółte kwiaty o średnicy 6-7 cm kwitną długo i obficie, od VI – X. Kwiaty składają się z pięciu efektownych płatków i charakterystycznego środka z masą żółtych wyprostowanych pręcików. Jesienią w miejscu kwiatów pojawiają się czerwone jagody. Ten gatunek w naturalnych warunkach występuje w Chinach.

Ogrodzenie posesji w odcieniach brązu z ażurowym motywem

Antracyt to wciąż najchętniej wybierana barwa ogrodzeń w Polsce. Coraz bardziej widoczna jest jednak zmiana podejścia klientów, którzy kierując się najnowszymi trendami, pragną kolorystycznej odmiany.


Stron: 287 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 621

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >