Ogród i działka – lista artykułów

Pięciornik krzewiasty 'Goldfinger' (Potentilla fruticosa) - jego żółte kwiaty pokrywają całą roślinę od wiosny do przymrozków

Pięciornik krzewiasty 'Goldfinger' to wieloletni krzew liściasty z rodziny różowatych o zwartym zaokrąglonym pokroju oraz wyprostowanych pędach. Dorasta od 60-90 cm wys. oraz 90-120 cm szerokości. Jego pierzaste liście złożone z 5 drobnych lancetowatych przylistków są ciemnozielone. Największą zaletą pięciorników jest ich bezproblemowa uprawa, ładny zwarty pokrój oraz długie kwitnienie od V-X ale jego pełnia przypada VI-VII. Gęsto pokrywa się 5 płatkowymi drobnymi żółtymi kwiatkami o średnicy 2-3 cm, które są rozmieszczone pojedynczo na pędach lub po kilka na szczytach ulistnionych pędów. W Polsce, w naturalnych warunkach nie występuje. Porasta zbocza górskie i podmokłe tereny Ameryki północnej, Azji i Europy południowej i północnej.

Tunele foliowe - jak je odpowiednio zamontować?

Każdy, kto interesuje się dziedziną, jaką jest ogrodnictwo, chciałby, aby warunki pogodowe doceniły pracę włożoną w ogród, abyśmy mogli cieszyć się pięknem, jaki dają nam rośliny. Niestety w Polsce warunki pogodowe nie zawsze są przyjazne dla ogrodników, a wpływ na rozwój pędów mają czynniki zewnętrzne takie jak: mróz, śnieg, susze, a nawet ulewy, które potrafią w bardzo szybkim tempie skrócić żywotność danej rośliny. Problem ten możemy jednak rozwiązać, instalując tak zwany tunel foliowy.

Metalowe domki ogrodowe i stojaki na drewno kominkowe pomogą w utrzymaniu porządku w ogrodzie

Z myślą o tych, którzy szukają praktycznego sposobu na przechowywanie różnych przedmiotów, firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę o metalowe domki ogrodowe oraz stojaki na drewno kominkowe. To nowoczesne i trwałe wyposażenie każdego ogrodu, które pomoże uporządkować otoczenie wokół domu i bezpiecznie przechować, często niemieszczące się w domu rzeczy.

Przygotuj swój ogród i taras na jesień

W pogodne jesienne dni na tarasie, słońce nie męczy, ale delikatnie otula cię ciepłymi promieniami. Wystarczy zaaranżować przytulne miejsce na świeżym powietrzu, by móc się cieszyć pięknem końcówki lata i początku jesieni.

Jakich zabiegów konserwacyjnych wymaga kosiarka do trawy w sezonie

Kosiarki to najbardziej „zapracowane” maszyny ogrodnicze. Koszą zazwyczaj od maja przez kilka miesięcy średnio co tydzień, a na początku lata nawet dwa razy w tygodniu. Ich stanem technicznym interesujemy się zazwyczaj po sezonie albo na wiosnę, lub dopiero wówczas gdy nagle maszyna odmawia posłuszeństwa. Jak często ostrzymy noże? Czy sprawdzamy filtr powietrza w kosiarkach spalinowych? Jak często czyścimy kosiarkę z pokosu? Te drobne kontrole w trakcie sezonu są elementem prawidłowej eksploatacji maszyny, dzięki którym kosiarka zachowa niezawodność i wydajność przez wiele lat.

Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza?

Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza? Co doskonale sprawdzi się jako podłoże na siłownię zewnętrzną? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Czy ogrodzenie z pustaka łupanego to dobry wybór?

Wybór ogrodzenia posesji w obecnych czasach jest dużo trudniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nadal każdy właściciel domu, podwórka oraz innych posesji chce jak najskuteczniej zabezpieczyć swój majątek przed wtargnięciem niepożądanych osób, a w rezultacie uchronić siebie oraz bliskich przed kradzieżą wszelkich posiadanych wartości materialnych, jednak niemalże na równi stawia się obecnie wygląd ogrodzenia. Powodem, dla którego pod uwagę brane jest już nie tylko bezpieczeństwo ale też aspekt wizualny jest fakt, że ogrodzenie stało się wizytówką dla wszystkiego co znajduje się na podwórku, w tym również domu i jego mieszkańców. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i form ogrodzeń, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się te wykonane z pustaków łupanych.

Wiejski, rustykalny dom - jak dopasować do niego ogrodzenie?

Popularność telewizyjnych programów ogrodowych z Wielkiej Brytanii sprawiła, że wiele osób, myśląc o ogrodzie wiejskim, wizualizuje sobie przestrzeń na angielskiej prowincji, z domkiem w stylu cottage. Tymczasem ogród rustykalny (jak też się go określa) posiada w Polsce wielowiekową tradycję. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc kreatywnie przenieść tę tradycję na posesję w XXI wieku?

Części do kosiarek – trzeba wymieniać?

Kosiarka, czyli niezawodne urządzenie, które pomaga utrzymać świetny stan naszego ogrodu. Nie da się ukryć, że poza rozrastającymi się kwiatami i roślinnością dużą uwagę przyciąga trawa. I choć z pozoru wydaje się być to łatwą pielęgnacją, tak nie zawsze jest to takie proste. Aby wpłynąć na jej gęstość, konieczne jest jej regularne przycinanie, szczególnie w panującym teraz sezonie letnim. Nie wystarczy jednak zakupić kosiarkę i myśleć, iż na lata mamy problem z głowy, gdyż niezwykle ważna jest wymiana podstawowych części. Dbanie i regularny serwis kosiarek sprawia, że sprawdzają się one przez lata bez konieczności dodatkowych napraw.

Ozdobne ażurowe wzory, które można wkomponować w różne modele ogrodzeń

Ogrodzenia bardzo często przybierają formę regularnie rozmieszczonych, powtarzających się pionowych lub poziomych elementów - sztachet, prętów lub poprzeczek. Dla wszystkich tych, którzy chcą wyłamać się z tego schematu i wyróżnić się spośród innych posesji, firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe przygotowała specjalne elementy dekoracyjne, które można wkomponować w różne modele.


Stron: 285 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >