Oświetlenie w ogrodzie – lista artykułów

Jak za sprawą oświetlenia podkreślić urok zimowego tarasu, balkonu lub ogrodu

Ze wszystkich pór roku to właśnie zima najbardziej kojarzy się z bajkowym klimatem: śniegiem, kuligiem i radością oczekiwania na święta... Magię tego czasu podkreślają wszechobecne lampki, które rozświetlają długie wieczory, budując niepowtarzalny nastrój.

Zarządzaj oświetleniem ogrodowym dzięki programowalnym sterownikom oświetlenia

Oświetlenie ogrodowe to praktyczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, szczególnie na długie, ciepłe, letnie wieczory. Nowoczesne sterowanie oświetleniem ogrodowym gwarantuje również większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania całej nieruchomości, a także pozwala na wydajniejsze i oszczędniejsze zarządzanie zużyciem energii elektrycznej. Poznaj sterowniki czasowe programowalne F&F, które sprawdzą się doskonale w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych, gdzie najważniejsza jest funkcjonalność oraz nietuzinkowy design.

Oświetlenie ogrodu wokół domu umieszczone w nawierzchni

Światło w nocy nadaje przestrzeni wokół domu zdecydowanego wyrazu i czaru, a także sprawia, że przemieszczanie w niej staje się wygodne i bezpieczne. Podpowiadamy, jakie elementy wykorzystać do rozświetlenia nawierzchni wokół posesji.

Subtelne oświetlenie po zmroku na balkonie, tarasie i w ogrodzie

Ogrody i balkony, nawet te najmniejsze, są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Umożliwiają nie tylko kontakt z naturą, ale i zapewniają dodatkową przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Aby tymi zakątkami w pełni się cieszyć, warto zadbać o zewnętrzne oświetlenie, które pozwoli na korzystanie z nich także po zmroku, a odpowiednio zaprojektowane wprowadzi również nastrój i doda odrobinę magii. Od czego zacząć planowanie takiego oświetlenia?

Jak z przestrzeni wokół domu stworzyć tajemniczy ogród światła?

Jak wynika z badań, długie i ciepłe letnie wieczory spędzamy najchętniej na świeżym powietrzu w gronie znajomych. Jak sprawić, by chwile na werandach, tarasach, balkonach i w ogrodach były jeszcze przyjemniejsze?

Oświetlenie wejścia do domu przydatne zwłaszcza zimą

Niedawna zmiana czasu sprawiła, że dni są jeszcze krótsze a słońce zachodzi coraz szybciej. Zimą bardzo wiele osób wychodzi z domu z samego rana jeszcze przed wschodem, wraca natomiast późnym wieczorem, kiedy słońce dawno już zaszło. Oświetlenie wejścia do domu to w takich warunkach nie tylko ułatwienie trafienia kluczem do zamka, ale i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Rozwiązaniem mogą być stałe lampy ogrodowe lub tańsze oświetlenie w postaci kurtyny świetlnej bądź małych lampek solarnych.

Jak rozświetlić ogród i nie zużyć dużo energii - energooszczędne lampy ogrodzeniowe i ogrodowe

Dzień Efektywności Energetycznej został ustanowiony, aby promować korzyści z oszczędzania energii. Można robić to na wiele sposobów, w różnej skali i wielu dziedzinach życia, a najistotniejsze, że może to robić każdy z nas i to od zaraz. Jedną z możliwości jest wymiana oświetlenia w przestrzeni przydomowej na takie, które zużywa mniej prądu.

Wybieramy oświetlenie zewnętrzne domu, tarasu i ogrodu

Przy aranżacji oświetlenia grodu czy tarasu ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników składających się na ostateczny efekt. Na naszą decyzję, w kontekście doboru odpowiednich rozwiązań, powinny mieć wpływ zarówno powierzchnia jak i oczekiwania co do funkcjonalności, estetyczne upodobania czy kwestie bezpieczeństwa.

Jak zadbać, o to by oświetlenie w ogrodzie było nie tylko estetyczne, ale również ekologiczne i energooszczędne?

Podwyżki, których skutki odczuwamy w ostatnim czasie, sprawiły, że z niepokojem patrzymy na rachunki mieszkaniowe. Nie zapominajmy jednak, że możemy mieć realny wpływ na wysokość wydatków na utrzymanie domu. Znaczącą ich część stanowi energia elektryczna, a jej zużycie można zredukować, m.in. wykorzystując energooszczędne oświetlenie LED.

Ogród romantycznie oświetlony nocą

Wymarzony dom z okazałym, zróżnicowanym ogrodem pełnym drzew, krzewów i kwiatów… czyż można chcieć czegoś więcej? Chyba tylko odpowiedniego oświetlenia, które podkreśli urokliwość takiego miejsca!


Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19081 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 103

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >