Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Jak stworzyć ogród smart?

Zbliża się lato, warto więc pomyśleć o odpoczynku. To też czas wysokich temperatur, na które trzeba się przygotować. Dlaczego zatem nie pomyśleć o ogrodzie w tym czasie? Ogród Smart, bo o nim mowa, pozwoli Tobie nie tylko na odpoczynek, ale również zapewni roślinom lepsze warunki do rozwoju i przeżycia fali upałów. Pomyśl więc o stworzeniu ogrodu smart.

Tunele foliowe - jak je odpowiednio zamontować?

Każdy, kto interesuje się dziedziną, jaką jest ogrodnictwo, chciałby, aby warunki pogodowe doceniły pracę włożoną w ogród, abyśmy mogli cieszyć się pięknem, jaki dają nam rośliny. Niestety w Polsce warunki pogodowe nie zawsze są przyjazne dla ogrodników, a wpływ na rozwój pędów mają czynniki zewnętrzne takie jak: mróz, śnieg, susze, a nawet ulewy, które potrafią w bardzo szybkim tempie skrócić żywotność danej rośliny. Problem ten możemy jednak rozwiązać, instalując tak zwany tunel foliowy.

Metalowe domki ogrodowe i stojaki na drewno kominkowe pomogą w utrzymaniu porządku w ogrodzie

Z myślą o tych, którzy szukają praktycznego sposobu na przechowywanie różnych przedmiotów, firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę o metalowe domki ogrodowe oraz stojaki na drewno kominkowe. To nowoczesne i trwałe wyposażenie każdego ogrodu, które pomoże uporządkować otoczenie wokół domu i bezpiecznie przechować, często niemieszczące się w domu rzeczy.

Domowa pizza pieczona w ogrodowym, mobilnym piecu, opalanym drewnem

Jeśli kiedykolwiek w Twojej głowie zrodził się koncept posiadania we własnym ogrodzie lub na tarasie pieca do pizzy opalanego drewnem, prawdopodobnie szybko przeraziła Cię wizja szukania fachowca, a także ilość czasu i pracy potrzebnych do zrealizowania takiego przedsięwzięcia. A gdyby dało się inaczej? Mieć piec do pizzy opalany drewnem, który rozgrzewa się do temperatury 500 stopni Celsjusza, ale jest mobilny – czyli nie wymaga murowania… jest to możliwe! Jak? Już wyjaśniamy.

Krawężniki i starannie wykończone obrzeża rabat wprowadzają do ogrodu harmonijny ład oraz dają wrażenie uporządkowanej przestrzeni

Piękny, zadbany i pasujący do bryły budynku – właśnie taki powinien być wymarzony ogród. Aby zrealizować ten cel w pierwszym kroku należy zastanowić się nad strefami ogrodowymi, które w estetyczny sposób podzielą naszą przestrzeń ogrodową. Do ich wykonania warto wykorzystać obrzeża lub betonowe krawężniki.

Jak urządzić letnią strefę wypoczynku w ogrodzie?

W czasie pandemii doceniliśmy możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni. Na popularności zyskały więc domy z ogrodem, a także ogródki działkowe. Ten trend się utrzymuje, co sprawia, że własny kawałek zielonej przestrzeni stał się bardzo cenny. Nawet na niewielkiej działce możemy z powodzeniem urządzić wygodne miejsce do odpoczynku. Jak zaaranżować ogrodową strefę relaksu na lato?

Dlaczego przydomowy ogród warto zakładać dopiero, kiedy mamy już zrobione ogrodzenie?

Ogród to ostatni etap budowy domu. Podobnie jak prace wewnątrz budynku, te na zewnątrz wymagają dobrego planu i zachowania kolejności działań. Zanim więc przejdziemy do sadzenia roślin i zakładania trawnika, dobrze jest wykonać wszystkie prace ziemne oraz ogrodzić teren.

Kiedy warto zainwestować w metalowe pojemniki na odpady?

Segregowanie odpadów to bardzo ważna kwestia, którą należy wykonywać świadomie. Najpierw warto jednak wyposażyć się w odpowiedni pojemnik na odpady, który powinien być nie tylko wytrzymały, ale również dopasowany do potrzeb. Warunki te spełniają metalowe pojemniki na odpady. Czym się charakteryzują? Kiedy warto zainwestować w metalowe pojemniki na odpady? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak projektując ogród stworzyć w nim raj dla pszczół?

Trudno wyobrazić sobie ogród bez pszczół. To właśnie tym małym, pożytecznym owadom zawdzięczamy wspaniałe kwiaty i owoce. 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ. To dobry pretekst, aby zastanowić się nad tym co możemy sami zrobić dla tych małych pomocników.

Drewniane altany ogrodowe przydatne w każdym ogrodzie

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu to idealny sposób na relaks. Potrzebne jest do tego odpowiednie miejsce, które zapewni wygodę i prywatność. Idealnie sprawdzą się tu drewniane altany ogrodowe, które wyróżniają się wyjątkowymi walorami estetycznymi i zapewniają doskonały schronienie. Czego jeszcze nie może zabraknąć w ogrodzie?


Stron: 20 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18190 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 68

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >