Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Jakie rośliny sprawdzą się podczas tworzenia jesiennych dekoracji ogrodowych?

Jesień, choć chłodna nie musi być nudna. To czas, gdy natura obdarza nas bogactwem kolorów – od głębokich czerwieni po pomarańcze, żółcie i odcienie złota. Rośliny typowo jesienne posiadają niepowtarzalny urok, który może być wykorzystany do stworzenia wyjątkowych aranżacji. Dodatkowo nie tylko zachwycają swoją wielobarwnością, ale mogą również przetrwać pierwsze przymrozki, dzięki czemu, nasze ogrody, tarasy czy balkony pozostaną piękne i efektowne przez większą część sezonu jesienno-zimowego. Ekspertka ogrodnictwa, Joanna Legutko podpowiada, jakie rośliny sprawdzą się podczas tworzenia jesiennych dekoracji outdoorowych.

Czy warto połączyć plac zabaw dla dzieci ze strefą workout dla dorosłych?

Place zabaw oraz strefy workout należą do powszechnie spotykanych elementów miejskiego krajobrazu. Zazwyczaj można je zobaczyć w parkach, a także między osiedlowymi blokami. Ich zadaniem jest umożliwianie i ułatwianie członkom lokalnej społeczności aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Od kilku lat istnieją też place zabaw dla dzieci połączone ze strefą workout dla dorosłych. U niektórych osób takie rozwiązanie wzbudza zaskoczenie. Czy ma ono jakieś korzyści i co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze wyposażenia do wspólnej przestrzeni?

W przydomowym ogrodzie jak w letnisku - tworzymy ogród przyjazny ludziom i naturze

Lato. Oczekiwana i ulubiona przez większość ludzi pora urlopów, wyjazdów na łono natury. Dla jednych to okres szkolnych wakacji i konieczność zorganizowania czasu dzieciom, dla innych jest to chęć spędzenia upalnych dni poza domem. Forma i miejsce spędzania wakacji zależą od rodzinnego budżetu - wysokie ceny podróży i pobytu nie ułatwiają realizacji wymarzonych planów. Jak zorganizować wakacje dzieciom lub własny urlop tak, by wszyscy byli zadowoleni? Zawsze atrakcyjnym miejscem na letnisko jest ogród i działka rekreacyjna, gdzie można spełnić własną wersję ucieczki z miasta. Ogród jest też doskonałym pretekstem do odciągnięcia dzieci od gier komputerowych, zwiększenia ich aktywności ruchowej i uczenia rozumienia ekosystemu. Wystarczy, by ogród był zadbany i zorganizowany w sposób przyjazny.

Jak zaprojektować i prowadzić swój ogród w sposób ekologiczny i zrównoważony

Ekologiczne i zrównoważone projektowanie ogrodów stało się nie tylko trendem, a koniecznością. Meteorolodzy alarmują na temat zbliżającej się suszy, a naukowcy zaniepokojeni patrzą na zmniejszającą się populację zapylaczy. To dzięki naszym małym, lokalnym działaniom w przydomowych ogródkach i balkonach, możemy walczyć z tymi zmianami. Czy jest to trudne? Udowodnimy, że nie!

Dlaczego dbanie o bioróżnorodność w przydomowym ogrodzie ma ogromne znaczenie dla środowiska?

Badania przeprowadzone na zlecenie Husqvarna wykazało, że 80% respondentów w Europie nie pozostawia świadomie przestrzeni na bioróżnorodność w swoich ogrodach. Tymczasem 70% przebadanych właścicieli ogrodów w Polsce słyszało o różnorodności biologicznej. Husqvarna przypomina jak istotne jest poszanowanie środowiska także w mieście, zwłaszcza podczas prac przygotowawczych do sezonu ogrodowego.

Jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni?

Nowoczesne ogrody minimalistyczne to miejsca, które robią ogromne wrażenie, mimo że nie ma w ich przypadku mowy o przepychu. Aranżacja ogrodu nowoczesnego łączy bowiem w sobie nacisk na praktykę z zastosowaniem prostych środków. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego, jak zaaranżować nowoczesny ogród na małej przestrzeni.

Zakładanie i pielęgnacja ogródka ziołowo-warzywnego krok po kroku

Już wkrótce początek wiosny i właściwy czas na zakładanie ogródków warzywnych, które stają się coraz popularniejsze. Cieszą nas samodzielnie wyprodukowane zioła czy warzywa. Co ważne – samowystarczalność nie tylko sprawia przyjemność, lecz także się opłaca. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie nawet małej przestrzeni w ogrodzie czy na balkonie na uprawę ziół i warzyw.

Jak stworzyć ogród smart?

Zbliża się lato, warto więc pomyśleć o odpoczynku. To też czas wysokich temperatur, na które trzeba się przygotować. Dlaczego zatem nie pomyśleć o ogrodzie w tym czasie? Ogród Smart, bo o nim mowa, pozwoli Tobie nie tylko na odpoczynek, ale również zapewni roślinom lepsze warunki do rozwoju i przeżycia fali upałów. Pomyśl więc o stworzeniu ogrodu smart.

Tunele foliowe - jak je odpowiednio zamontować?

Każdy, kto interesuje się dziedziną, jaką jest ogrodnictwo, chciałby, aby warunki pogodowe doceniły pracę włożoną w ogród, abyśmy mogli cieszyć się pięknem, jaki dają nam rośliny. Niestety w Polsce warunki pogodowe nie zawsze są przyjazne dla ogrodników, a wpływ na rozwój pędów mają czynniki zewnętrzne takie jak: mróz, śnieg, susze, a nawet ulewy, które potrafią w bardzo szybkim tempie skrócić żywotność danej rośliny. Problem ten możemy jednak rozwiązać, instalując tak zwany tunel foliowy.

Metalowe domki ogrodowe i stojaki na drewno kominkowe pomogą w utrzymaniu porządku w ogrodzie

Z myślą o tych, którzy szukają praktycznego sposobu na przechowywanie różnych przedmiotów, firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę o metalowe domki ogrodowe oraz stojaki na drewno kominkowe. To nowoczesne i trwałe wyposażenie każdego ogrodu, które pomoże uporządkować otoczenie wokół domu i bezpiecznie przechować, często niemieszczące się w domu rzeczy.


Stron: 21 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18916 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 285

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >