Narzędzia – lista artykułów

Sezon w ogrodzie powoli dobiega końca - oprócz prac porządkowych w gruncie warto też wyczyścić i zabezpieczyć narzędzia

Po zakończeniu prac porządkowych w ogrodzie przychodzi czas na przegląd i konserwację narzędzi. Nie powinniśmy z tej czynności rezygnować. Prawidłowa konserwacja i odpowiednie przechowywanie narzędzi sprawią, że będą one służyły nam przez długie lata. A na pewno bez niespodzianek i dobrze przygotowani rozpoczniemy kolejny sezon.

Propozycje prezentów dla ogrodnika, które usprawnią mu pracę w ogrodzie

Jeśli szukasz prezentu dla osoby, która uwielbia pracę w ogrodzie, warto wybrać praktyczne narzędzia, które będą służyć przez lata a praca nimi będzie prawdziwą przyjemnością. Kilka podstawowych zestawów produktowych z pewnością ucieszy miłośników ogrodnictwa.

Sezon kominkowy w pełni - wybieramy siekierę do rąbania drewna

Jesień to doskonały czas na zakup nowej siekiery. Z pewnością przyda się do prac porządkowych w ogrodach, czy do przygotowania drewna do kominka. To również niezbędne wyposażenia dla osób lubiących leśnie wędrówki.

Jakich zabiegów konserwacyjnych wymaga kosiarka do trawy w sezonie

Kosiarki to najbardziej „zapracowane” maszyny ogrodnicze. Koszą zazwyczaj od maja przez kilka miesięcy średnio co tydzień, a na początku lata nawet dwa razy w tygodniu. Ich stanem technicznym interesujemy się zazwyczaj po sezonie albo na wiosnę, lub dopiero wówczas gdy nagle maszyna odmawia posłuszeństwa. Jak często ostrzymy noże? Czy sprawdzamy filtr powietrza w kosiarkach spalinowych? Jak często czyścimy kosiarkę z pokosu? Te drobne kontrole w trakcie sezonu są elementem prawidłowej eksploatacji maszyny, dzięki którym kosiarka zachowa niezawodność i wydajność przez wiele lat.

Części do kosiarek – trzeba wymieniać?

Kosiarka, czyli niezawodne urządzenie, które pomaga utrzymać świetny stan naszego ogrodu. Nie da się ukryć, że poza rozrastającymi się kwiatami i roślinnością dużą uwagę przyciąga trawa. I choć z pozoru wydaje się być to łatwą pielęgnacją, tak nie zawsze jest to takie proste. Aby wpłynąć na jej gęstość, konieczne jest jej regularne przycinanie, szczególnie w panującym teraz sezonie letnim. Nie wystarczy jednak zakupić kosiarkę i myśleć, iż na lata mamy problem z głowy, gdyż niezwykle ważna jest wymiana podstawowych części. Dbanie i regularny serwis kosiarek sprawia, że sprawdzają się one przez lata bez konieczności dodatkowych napraw.

Żuraw leśny

Masz firmę zajmującą się drzewem lub pracujesz w lesie, pozyskując drzewa? Musisz załadować lub rozładować drzewo? Zastanów się nad zakupem żurawia leśnego. Żurawie leśne są mocniejsze aniżeli inne żurawie i inaczej zbudowane. Sprawdź, czym jest żuraw.

Lodówki kompresorowe, nazywane też sprężarkowymi niezbędnik letniego grillowania

W długie letnie wieczory w przydomowych ogrodach i na działkach rekreacyjnych często jest gwarno i wesoło, a unoszący się w powietrzu smakowity zapach jadła sygnalizuje sezon grillowania. Grillowanie nie bez powodu stało się lubianą i popularną formą spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a wręcz stylem życia. Nie wymaga bowiem specjalnej organizacji, a jego urok polega głównie na spontaniczności spotkania i wakacyjnym luzie.

Czas na "działking” - jakie udogodnienia są na topie wśród działkowiczów?

Obecnie w Polsce istnieje prawie pięć tysięcy Rodzinnych Ogródków Działkowych, które skupiają ponad 900 tysięcy działek o łącznej powierzchni przekraczającej 40 tysięcy hektarów.[1] Liczba osób korzystających z działek ROD to około 4 miliony, co stanowi 10% społeczeństwa.[2] Poza tym spora liczba Polaków posiada własne działki, niezrzeszone w ROD. Przez ostatnie dwa lata można było zauważyć znaczny wzrost zainteresowania działkami rekreacyjnymi, a ich popularność nie słabnie. Z czego wynika ten fenomen?

Nareszcie nadszedł czas zbiorów w ogrodzie - sprawdzamy narzędzia, które ułatwią nam prace w sadzie i w warzywniku

Najbardziej wyczekiwany i ulubiony przez właścicieli ogrodów sezon - czyli zbiór plonów – wkrótce rozpocznie się na dobre. Owoce, warzywa, zioła z własnego ogródka czy balkonu smakują znakomicie. Aby praca przy nich sprawiała nam jeszcze większą radość warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Jaką kosiarką najłatwiej skosimy trawnik?

Piękna, zadbana trawa jest marzeniem wszystkich właścicieli trawników, ale wiele osób kojarzy koszenie z nielubianym obowiązkiem zajmującym zbyt wiele czasu. Prawdą jest, że w sezonie ogrodniczym najczęściej wykonywaną czynnością jest właśnie koszenie, ale ta praca może być łatwa i sprawnie wykonana, i którą da się polubić. Polubienie koszenia zależy w dużej mierze od kosiarki, dlatego warto wybrać maszynę wydajną, niezawodną i wygodną w obsłudze. Z takim partnerem technicznym koszenie staje się przyjemną aktywnością na świeżym powietrzu.


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 780

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >