Narzędzia – lista artykułów

Jak przygotować i zabezpieczyć domek i działkę letniskową na nowy sezon ogrodowy?

Wkrótce rozpocznie się sezon działkowy, a wraz z nim czas przygotowania do letnich wypoczynków na świeżym powietrzu. Wiodąca marka w dziedzinie monitoringu i bezpieczeństwa zaprasza do skorzystania z innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko ułatwią odświeżenie działki, ale także wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju, szczególnie z okazji Dnia Ziemi.

Po jakie nowoczesne udogodnienia techniczne do pielęgnacji trawnika warto sięgnąć

Niespodziewany kwietniowy powiew lata na początku miesiąca zaburzył kalendarz prac w ogrodzie. Nadzwyczaj wysokie temperatury w połączeniu z deszczem wywołały eksplozję rozwoju roślin i bardzo ożywione prace w ogrodach. Pierwsze wiosenne prace - przygotowanie gleby pod uprawy, sadzenie i przesadzanie roślin, oczyszczanie trawników, zbiegło się w czasie z pierwszym koszeniem, które zazwyczaj jednak wykonuje się w maju. Obecna fala zimna może tylko uczyć pokory wobec natury, daje czas na spokojne zaplanowanie następnych wiosennych czynności ogrodniczych i rozważenie w jaki sposób można ułatwić sobie pielęgnację ogrodu, by czerpać radość z przebywania w tej przestrzeni.

Autonomiczne roboty koszące do trawników małych i dużych

Każdy trawnik, niezależnie od jego wielkości, zasługuje na autonomicznego robota koszącego. Na rynku dostępne są już nowe roboty dla mniejszych jak i tych bardzo dużych ogrodów.

Idealna pomoc w pielęgnacji ogrodu przez wszystkie pory roku - oto nowy sekator, dmuchawa, podcinarka i pilarka.

Wiodący na świecie producent oraz dystrybutor narzędzi i urządzeń ogrodniczych, przedstawia Serię 3, nową rodzinę zasilanych akumulatorowo narzędzi do pielęgnacji terenów zielonych. Wszyscy ogrodnicy, zarówno początkujący, jak i profesjonaliści, dążą do bujnego, zdrowego i kwitnącego ogrodu. Przycinanie trawy, żywopłotów, klombów i krzewów, podcinanie drzew i czyszczenie przestrzeni to czynności wymagające czasu oraz poświęcenia. Praca w ogrodzie wydaje się nie mieć końca. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, który może ułatwić i przyspieszyć wszystkie czynności.

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzie

Start nowego sezonu ogrodniczego to czas intensywnej pracy w warzywniku, na rabatach ozdobnych i w przydomowych sadach i jagodnikach. Będzie udany, jeśli zaczniemy go wyposażeni w odpowiednie narzędzia, które ułatwią każde zadanie. Bez nich ani rusz.

Poznaj 3 powody, dla których warto posiadać robot koszący do trawy

Najnowsze technologie na dobre zagościły już w naszych samochodach i domach. Czas wprowadzić je również do ogrodów. Koszenie trawnika dla wielu z nas to zwykle przykry obowiązek. Hałas, tony trawy do utylizacji, maszerowanie za tradycyjną kosiarką w upalny dzień przez kilka godzin mogą być męczące. Robot koszący wykona tę pracę za Ciebie, a Ty zyskasz nawet do kilku godzin wolnego czasu. Zamiast kosić trawę, możesz spędzać czas z rodziną, z przyjaciółmi czy oddając się swoim pasjom. W tym czasie Twoja kosiarka automatyczna samodzielnie zadba o idealny stan Twojego trawnika, również tego o nieregularnym kształcie, z licznymi przeszkodami czy wzniesieniami. Cicho, bez emisji zanieczyszczeń, w deszczu czy w słońcu i bez konieczności zbierania trawy.

Narzędzia ogrodowe - najlepszym prezentem dla zapalonej ogrodniczki i ogrodnika

Jeśli szukasz prezentu dla osoby, która uwielbia pracę w ogrodzie, warto wybrać praktyczne zestawy narzędzi, które będą służyć przez lata, a praca nimi będzie prawdziwą przyjemnością.

Wybieramy najlepszy szpadel do prac ogrodowych, takich jak wykopywanie, dzielenie, przesadzanie i sadzenie

Bez szpadla nie da się wykonać niektórych prac w ogrodzie. Jesienią przyda się do sadzenia, przekopywania, przesadzania, dzielenia bylin, a nawet przerzucania kompostu. Grunt to wybrać taki model, który ułatwi konkretne prace.

Koszenie traw i łąk na farmach fotowoltaicznych

Sektor odnawialnych źródeł energii nabiera coraz większego znaczenia w wielu aspektach naszego życia. Każdego roku powstają nowe inwestycje tego typu i wiele uwagi poświęca się budowie instalacji, kosztom i rentowości, obsłudze i serwisowaniu instalacji, mniej zaś utrzymaniu porządku oraz roślinności na bezpiecznej dla instalacji wysokości.

Brony polowe – niezastąpione w nowoczesnym rolnictwie

Współczesne rolnictwo wymaga skutecznych narzędzi, które pomogą w efektywnej uprawie ziemi i utrzymaniu płodności gleby. Brony polowe stanowią kluczowe wyposażenie, które odgrywa bardzo istotną rolę w tym procesie. W tym poradniku dowiesz się, jak wykorzystać bronie polowe w rolnictwie, aby uzyskać najlepsze wyniki i jak najlepsze zbiory.


Stron: 54 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19171 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 367

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >