Narzędzia – lista artykułów

Jakich zabiegów konserwacyjnych wymaga kosiarka do trawy w sezonie

Kosiarki to najbardziej „zapracowane” maszyny ogrodnicze. Koszą zazwyczaj od maja przez kilka miesięcy średnio co tydzień, a na początku lata nawet dwa razy w tygodniu. Ich stanem technicznym interesujemy się zazwyczaj po sezonie albo na wiosnę, lub dopiero wówczas gdy nagle maszyna odmawia posłuszeństwa. Jak często ostrzymy noże? Czy sprawdzamy filtr powietrza w kosiarkach spalinowych? Jak często czyścimy kosiarkę z pokosu? Te drobne kontrole w trakcie sezonu są elementem prawidłowej eksploatacji maszyny, dzięki którym kosiarka zachowa niezawodność i wydajność przez wiele lat.

Części do kosiarek – trzeba wymieniać?

Kosiarka, czyli niezawodne urządzenie, które pomaga utrzymać świetny stan naszego ogrodu. Nie da się ukryć, że poza rozrastającymi się kwiatami i roślinnością dużą uwagę przyciąga trawa. I choć z pozoru wydaje się być to łatwą pielęgnacją, tak nie zawsze jest to takie proste. Aby wpłynąć na jej gęstość, konieczne jest jej regularne przycinanie, szczególnie w panującym teraz sezonie letnim. Nie wystarczy jednak zakupić kosiarkę i myśleć, iż na lata mamy problem z głowy, gdyż niezwykle ważna jest wymiana podstawowych części. Dbanie i regularny serwis kosiarek sprawia, że sprawdzają się one przez lata bez konieczności dodatkowych napraw.

Żuraw leśny

Masz firmę zajmującą się drzewem lub pracujesz w lesie, pozyskując drzewa? Musisz załadować lub rozładować drzewo? Zastanów się nad zakupem żurawia leśnego. Żurawie leśne są mocniejsze aniżeli inne żurawie i inaczej zbudowane. Sprawdź, czym jest żuraw.

Lodówki kompresorowe, nazywane też sprężarkowymi niezbędnik letniego grillowania

W długie letnie wieczory w przydomowych ogrodach i na działkach rekreacyjnych często jest gwarno i wesoło, a unoszący się w powietrzu smakowity zapach jadła sygnalizuje sezon grillowania. Grillowanie nie bez powodu stało się lubianą i popularną formą spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a wręcz stylem życia. Nie wymaga bowiem specjalnej organizacji, a jego urok polega głównie na spontaniczności spotkania i wakacyjnym luzie.

Czas na "działking” - jakie udogodnienia są na topie wśród działkowiczów?

Obecnie w Polsce istnieje prawie pięć tysięcy Rodzinnych Ogródków Działkowych, które skupiają ponad 900 tysięcy działek o łącznej powierzchni przekraczającej 40 tysięcy hektarów.[1] Liczba osób korzystających z działek ROD to około 4 miliony, co stanowi 10% społeczeństwa.[2] Poza tym spora liczba Polaków posiada własne działki, niezrzeszone w ROD. Przez ostatnie dwa lata można było zauważyć znaczny wzrost zainteresowania działkami rekreacyjnymi, a ich popularność nie słabnie. Z czego wynika ten fenomen?

Nareszcie nadszedł czas zbiorów w ogrodzie - sprawdzamy narzędzia, które ułatwią nam prace w sadzie i w warzywniku

Najbardziej wyczekiwany i ulubiony przez właścicieli ogrodów sezon - czyli zbiór plonów – wkrótce rozpocznie się na dobre. Owoce, warzywa, zioła z własnego ogródka czy balkonu smakują znakomicie. Aby praca przy nich sprawiała nam jeszcze większą radość warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Jaką kosiarką najłatwiej skosimy trawnik?

Piękna, zadbana trawa jest marzeniem wszystkich właścicieli trawników, ale wiele osób kojarzy koszenie z nielubianym obowiązkiem zajmującym zbyt wiele czasu. Prawdą jest, że w sezonie ogrodniczym najczęściej wykonywaną czynnością jest właśnie koszenie, ale ta praca może być łatwa i sprawnie wykonana, i którą da się polubić. Polubienie koszenia zależy w dużej mierze od kosiarki, dlatego warto wybrać maszynę wydajną, niezawodną i wygodną w obsłudze. Z takim partnerem technicznym koszenie staje się przyjemną aktywnością na świeżym powietrzu.

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie? Kilka sprytnych rozwiązań

Z badań marketingowych wynika, że Polacy są prawdziwymi pasjonatami ogrodów. 75% badanych traktuje ogród jako miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. 67% miłośników ogrodnictwa uprawia owoce i warzywa, 87% kwiaty, a 68% sadzi krzewy i dba o trawnik. Posiadanie pięknego ogrodu wiąże się z całoroczną pracą, która niejednokrotnie jest uciążliwa, pracochłonna, a bez odpowiedniego sprzętu – praktycznie niewykonalna. W co zatem warto się zaopatrzyć?

Jak przygotować wieloletnie nieużytki pod uprawy? Prezentujemy pomocne narzędzia

Odchwaszczanie terenu pod inwestycję budowlaną czy ogrodową jest jednym z ważniejszych etapów prac przygotowawczych działki do nowego rozdziału jej istnienia. Dokładne oczyszczenie podłoża z niepożądanych roślin umożliwia zmianę przeznaczenia działki, a przede wszystkim stworzenie czegoś nowego, co będzie zgodne z zaplanowanym efektem. Może to być piękna posesja w nowej odsłonie, nowa aranżacja ogrodu czy po prostu przygotowanie terenu pod budowę. Przy mechanicznym odchwaszczaniu terenu liczy się czas, dokładność pracy i odpowiednia maszyna, która te prace wykona.

Sprzęt, który ułatwi przygotowanie ogniska w ogrodzie

Wiosną przyroda budzi się do życia. O tej porze roku my też czujemy przypływ energii i częściej wychodzimy z domu. Aby wykorzystać sprzyjającą pogodę, warto zatem urządzić spotkanie w gronie najbliższych w ogrodzie. Grill czy ognisko? Wieczory są jeszcze chłodne, więc to drugie rozwiązanie jest lepsze ­­– przy blasku płomieni przyjemnie się ogrzejemy. Co przygotować, aby spotkanie się udało? Z pewnością musimy przyszykować drewno opałowe, a do tego potrzebny będzie dobry sprzęt.


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17909 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >