Aktualności – lista artykułów

W roku 2023 przewidywane jest ograniczenie inwestycji realizowanych przez deweloperów

Dalszy spadek popytu, napędzany niepewnością i wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, a jednocześnie spadek podaży mieszkań i liczby nowych inwestycji rozpoczynanych przez deweloperów – to prognoza dla polskiego rynku mieszkaniowego na nadchodzące miesiące. – Rynek będzie zmierzał w kierunku nowej równowagi, w której transakcji będzie o wiele mniej – mówi Mateusz Bonca, dyrektor zarządzający JLL Polska. Jak wskazuje, choć mogą się pojawić niewielkie korekty cenowe, to w najbliższym czasie raczej nie należy się spodziewać znaczących spadków.
05-12-2022

Wykorzystanie chmury hybrydowej w zabezpieczeniu danych przedsiębiorstwa

Odpowiedni model przechowywania i przetwarzania danych jest fundamentem ciągłości wielu biznesów. Zagrożeniem są nie tylko awarie i błędy użytkowników, lecz także nasilające się cyberataki. W trakcie pandemii COVID-19 wzrosła popularność rozwiązań chmurowych i świadomość korzyści, jakie niesie za sobą ta technologia. Część firm wciąż widzi szereg barier w migracji do chmury publicznej i wybiera tzw. rozwiązania on-premise, czyli przechowywanie danych na serwerach lokalnych. Hybrydowe rozwiązania – łączące obie te technologie – będą jednak zyskiwać na popularności. – W nadchodzących latach klienci będą wybierać rozwiązania z jednego źródła i łączyć rozwiązania od dostawców, którzy mogą zaoferować zarówno przechowywanie danych w chmurze, jak i na serwerach lokalnych – prognozuje Igor Cejkovský z Synology.
05-12-2022

Creaton włączył się w akcję „Szlachetna Paczka”

W tym roku, już po raz 4 z rzędu, CREATON Polska bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Tradycyjnie w połowie listopada wybrane zostały rodziny w trudnej sytuacji materialnej, którym firma udzieli wsparcia, przekazując przygotowane paczki 10 i 11 grudnia podczas „Weekendu Cudów”.
05-12-2022

Robot Honda Miimo 3000 Live wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

W dniach 17 – 19 listopada 2022r. dwie hale na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zatętniły ogrodniczą energią w ramach Gardenii – największego w branży ogrodniczej wydarzenia w Polsce i jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. W tej jesiennej edycji uczestniczyło ponad 240 wystawców i ponad 12 000 odwiedzających – profesjonalistów oraz miłośników ogrodów zainteresowanych nowinkami ze świata roślin oraz poszukujących praktycznie wygodnych urządzeń do pielęgnacji zieleni. Jednym z najważniejszych elementów Targów jest uroczystość przyznawania prestiżowych wyróżnień w formie Złotych Medali. Jeden z nich został przyznany przez Sąd Konkursowy najnowszemu modelowi robota koszącego Honda – Miimo 3000 Live, który ponadto otrzymał nagrodę główną – Grand Prix Targów za innowacyjne rozwiązania i funkcjonalność służące wygodzie użytkowników robotów oraz spełniające potrzeby trawy.
04-12-2022

Zespół badawczy w IF PAN opracował pokrycia na szyby o bardzo wysokiej izolacji termicznej, całkowicie przezroczyste

Od 10 do 50 proc. ciepła w gospodarstwach domowych ucieka przez okna. Rozwiązaniem nie musi być ich wymiana, ale specjalna powłoka, która zwiększy termoizolacyjność szyby. Fizycy z Polskiej Akademii Nauk opracowali folie pokryte nanowarstwami tlenku cynku z domieszką glinu, które mogą zmniejszyć utratę ciepła nawet czterokrotnie. Dzięki temu znacząco spadnie także wysokość rachunków za ogrzewanie. Nowe rozwiązanie ma być znacznie trwalsze i tańsze niż dostępne dziś na rynku folie.
02-12-2022

Samochody elektryczne w Polsce w 2022 roku – wszystko, co musisz wiedzieć

Coraz więcej dzieje się w sektorze elektromobilności w Polsce. Aut elektrycznych systematycznie przybywa, a infrastruktura do ładowania jest sukcesywnie rozbudowywana. Ile mamy już elektryków? Czy kryzys gospodarczy przyniesie nam spowolnienie na tym polu? Czy nadal opłaca się kupować samochody elektryczne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.
01-12-2022

Zapraszamy do Wrocławia na 2 dni pokazów oraz dyskusji podczas festiwalu ArchFilmFest

Festiwal Filmów o Architekturze ArchFilmFest zawita tym razem do Wrocławia. Program pokazów i dyskusji dotyczyć będzie m.in. wyzwań środowiskowych, które są jednym z najważniejszych zagadnień z jakim musi mierzyć się współczesna architektura i budownictwo. Poruszymy również temat japońskiej architektury, która niesie ze sobą inspiracje tradycyjnym, japońskim budownictwem drewnianym oraz prostotę. Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2022, start godz. 17:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym, ul. Piłsudskiego 64a.
30-11-2022

Konferencja GROHE X Summit 2023 pod hasłem „Caring for Water” odbędzie się w marcu

Marka GROHE, światowy producent kompleksowych rozwiązań do łazienki i kuchni, ogłosiła właśnie konferencję GROHE X Summit 2023, która odbędzie się na internetowej platformie GROHE X w dniach 7-9 marca 2023. Trzydniowe wydarzenie pod hasłem „Caring for Water” pełne będzie inspirujących prezentacji oraz angażujących panelów dyskusyjnych i spotkań edukacyjnych typu masterclass. Uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące wyzwań, z którymi mierzy się dzisiaj branża sanitarna. Jaka przyszłość czeka zielone budownictwo? Jak dużą rolę odgrywają w jego rozwoju kwestie związane z wodą? Program uzupełnią prezentacje nowych produktów i technologii. Marka GROHE pokaże, że jej portfolio jest gotowe na przyszłość oraz oczekiwania klientów, którzy chcą rozwijać swoje firmy w duchu zrównoważonego rozwoju.
30-11-2022

Co deweloperzy sądzą na temat rozwoju rynku PRS w Polsce?

Jakie plusy i minusy wejścia na rynek PRS widzą deweloperzy? Jak szybko sektor mieszkań na wynajem instytucjonalny ma szansę rozwijać się w obecnych warunkach w Polsce? Czy inwestorzy zagraniczni będą wchodzić w nowe projekty?
30-11-2022

W tym roku odbędzie się już 20. edycja konkursu Złote Spinacze

Już w najbliższy piątek, 2 grudnia br. odbędzie się gala 20. edycji konkursu Złote Spinacze. Podczas tego wydarzenia wręczone zostaną nagrody dla najlepszych kampanii i projektów public relations. Złote Spinacze to największy konkursu PR w Polsce, który jest organizowany przez Związek Firm Public Relations od 2003 roku.
29-11-2022


Stron: 1718 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 672

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >