Aktualności – lista artykułów

Duńska marka BoConcept obchodzi swoje 70. urodziny

Wyjątkowy jubileusz świętowany jest w salonach marki na całym świecie. W Polsce również celebrowaliśmy tę niepowtarzalną uroczystość. 14 września w warszawskim salonie przy ulicy Woronicza 31 odbyło się wydarzenie, podczas którego mieliśmy okazję bliżej poznać wieloletnią działalność firmy i uczcić jej liczne osiągnięcia.
26-09-2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX

Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą miały miejsce Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. 14. edycja tego wydarzenia, na której zaprezentuje się blisko 150 wystawców, odbędzie się w dniach 4-6 października 2022 roku.
26-09-2022

Fotowoltaika od trzech lat jest w Polsce najszybciej rozwijającą się technologią OZE

Stale rośnie popularność rozwiązań fotowoltaicznych wśród konsumentów i biznesu, ale też zachodzą zmiany technologiczne: pojawiają się nowe, sprawniejsze materiały, kolejne funkcjonalności i możliwości recyklingu zużytych paneli. Wiele z tych zmian to odpowiedź rynku na zmieniające się otoczenie prawne, jak np. nowy system rozliczeń, który wszedł w życie w tym roku.
26-09-2022

Systemy CRM – prognozujemy trendy

Wśród narzędzi usprawniających pracę wielu firm można wskazać systemy CRM. Od pewnego czasu są one obecne również w biurach nieruchomości. W jakie funkcje takie oprogramowanie zostanie wyposażone w przyszłości, aby jeszcze skuteczniej wspierać agentów w ich codziennych zadaniach?
23-09-2022

W Redzie otwarto nowy zakład produkcyjny H+H produkujący silikaty

Uroczyste otwarcie innowacyjnej inwestycji typu greenfield H+H nastąpiło we wrześniu 2022 roku. Nowy, zaawansowany technologicznie zakład pozwoli poszerzyć dotychczasową ofertę produktów z betonu komórkowego o produkty silikatowe. Duoproduktowa oferta H+H stanowi strategiczny krok w rozwoju przemysłu materiałów budowlanych w Polsce i podkreśla pozycję rynkową spółki jako Partnera w Budowaniu Ścian.
23-09-2022

Pakiet New Energy - abonament na energię dla przedsiębiorców

83 proc. firm handlowych i 82 proc. firm produkcyjnych wskazuje, że wysokie ceny energii stanowią dla nich obecnie największą barierę w prowadzeniu działalności – wynika z badania PIE i BGK. Aby ograniczyć koszty i uniezależnić się od gwałtownych wahań na rynku energii, wiele przedsiębiorstw planuje albo już realizuje inwestycje we własne źródła OZE. W trudnym otoczeniu gospodarczym nierzadko trudno jednak wygospodarować na ten cel duże środki albo sięgnąć po kredyt. Dlatego na polskim rynku popularność zyskuje model abonamentowy, czyli formuła as a service. Firma otrzymuje w nim własne źródło OZE bez wkładu własnego i dokonywania inwestycji na start, a przy tym ma zagwarantowaną energię po stałej cenie przez wiele lat i może rozszerzyć swój abonament o takie usługi takie jak np. kogeneracja czy własny magazyn energii.
23-09-2022

W Krakowie odbędzie się II Camp sportowy dla przyszłych paraolimpijczyków

W terminie 22-25.09.2022 r. w Hali Cracovii odbędzie się drugi camp sportowy w ramach projektu Sięgnijmy po medale – Los Angeles 2028. Tym razem będzie on poświęcony dyscyplinom paraolimpijskim dla osób z dysfunkcją wzroku. Spotkanie motywacyjne poprowadzi paraolimpijczyk Marcin Ryszka.
23-09-2022

W wielu firmach wzrasta zainteresowanie metawersum i sztuczną inteligencją

W dobie pandemii większość pracowników biurowych realizowała zadania zdalnie, poprzez komunikatory odbywały się również rozmowy rekrutacyjne. Choć sytuacja epidemiczna jest już mniej poważna, to pracownicy przyzwyczaili się do pracy zdalnej i hybrydowej i nie chcą z niej rezygnować. Działy HR nie przestają też umawiać kandydatów na spotkania zdalne. W niedalekiej przyszłości nowym miejscem pracy, rekrutacji i szkoleń najprawdopodobniej stanie się metawersum.
22-09-2022

Polacy uwielbiają domowe przetwory - w ostatnich latach robimy ich więcej

W tym roku prawie dwie trzecie Polaków zamierza zrobić przetwory na zimę – wynika z Barometru Providenta. Skłonność do robienia domowych zapasów w słoikach systematycznie rośnie, a w tym roku dodatkową motywacją są dynamicznie rosnące ceny żywności. Według danych GUS inflacja w tej kategorii w sierpniu sięgnęła 18 proc. w ujęciu rocznym. Dla co piątego badanego oszczędność jest głównym powodem, dla którego przygotowuje przetwory. Często wskazywane są także względy ekologiczne oraz przywiązanie do rodzinnej tradycji.
22-09-2022

Dlaczego warto podnosić kompetencje pracowników w zakładach produkcyjnych

Od kilku lat obserwujemy rozwój produkcji – zwiększenie wydajności linii, wprowadzanie rozwiązań z zakresu IT czy dbałość o ergonomię. Za te zmiany odpowiada technologia i czynnik ludzki – wykwalifikowany zespół. Dlatego operatorzy, kierownicy zmiany czy inżynierowie procesu odgrywają tak ważną rolę. Gdzie znaleźć osoby na te stanowiska? Najlepiej we własnej firmie. O tym, dlaczego warto i jak inwestować w rozwój pracowników rozmawiamy z Konradem Śmiałowskim – kierownikiem produkcji w firmie Cedo.
21-09-2022


Stron: 1707 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >