Nauka – lista artykułów

Gdzie można uzyskać certyfikat kompetencji zawodowych wymagany w pracy przewoźnika

Certyfikat kompetencji zawodowych to jedno z najważniejszych uprawnień związanych z prowadzeniem firmy przewozowej. Czym jest CKZ, jak go zdobyć i kto w firmie powinien go posiadać? Na te pytania odpowiada ekspert TC Kancelaria Prawna, radca prawny Paweł Łazarewicz.
20-09-2022

Współpraca PGE Baltica z Politechniką Gdańską

Zgodnie z rządowymi szacunkami do 2030 roku moc zainstalowana w morskich farmach wiatrowych na Bałtyku ma sięgnąć blisko 6 GW, a 10 lat później – nawet 11 GW. Offshore może być dla Polski szansą na zbudowanie zeroemisyjnego systemu energetyki. Aby móc sprawnie realizować projekty w tym zakresie, potrzebne są jednak dobrze wykwalifikowane kadry. Spółki, które przygotowują się do budowy morskich farm, chętnie angażują się w kształcenie specjalistów. Współpraca z uczelniami ma na celu nie tylko edukację kadr, lecz także opracowanie rozwiązań technologicznych. Przykładem jest rozszerzana stale współpraca PGE Baltica i Politechniki Gdańskiej.
13-09-2022

Obsługa podestów ruchomych – jak uzyskać uprawnienia?

Podesty ruchome to urządzenia pozwalające na prowadzenie robót wysokościowych w wielu miejscach. Aby obsługiwać tego typu urządzenia, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na kurs i uzyskanie uprawnień. Sprawdź, jak dokładnie odbywa się ta procedura!
25-07-2022

Angielski dla dwulatka - szkoła językowa dla najmłodszych

Czy wiesz, że przeciętny Amerykanin posługuje się na co dzień pięcioma tysiącami słów? Taki zasób słownictwa wystarczy do swobodnej rozmowy w języku angielskim. Pierwsze dwa tysiące słów jest bazą, którą może zdobyć nawet dwulatek. I nie jest to żart - szkoły językowe mają w swojej ofercie zajęcia dla dzieci po 24 miesiącu życia.
21-07-2022

Czym są eponimy i jak się tworzą w naszym języku?

Rower myjemy karcherem, chodzimy w adidasach, chętnie popijamy z termosu, a do mieszkania zamawiamy batmaida... I może nawet nie wiemy, jak wiele codziennych, pospolitych słów pochodzi od marek i nazw firm - a co więcej, nowe takie przypadki wciąż się rodzą dookoła
20-07-2022

Trwają prace nad projektem poszerzenia oferty szkolnictwa o specjalizację - technik montażu i automatyki stolarki budowlanej

W ekspresowym tempie trwają prace nad wdrożeniem do techników specjalizacji „technik montażu i automatyki stolarki budowlanej” w szkołach branżowych II stopnia. Jest to kontynuacja istniejącego już od 2018 roku zawodu „montera stolarki budowlanej”, w którym kształcenie prowadzone jest w branżowej szkole I stopnia. Prace rozpoczęły się na wniosek Związku POiD, który aktywnie uczestniczy w tworzeniu podstawy programowej.
10-12-2021

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu istnieje 20 lat. W 2001 roku uczelnia powstała we współpracy z francuską grupą szkół ESIDEC w Metz, od której czerpała potencjał dydaktyczny i naukowy opierający się na najlepszych światowych wzorcach. Od początku priorytetem Uczelni był wysoki poziom oraz jakość nauczania spełniający standardy europejskie.
13-10-2021

Edukacja zawodowa dla lepszego jutra – firma GROHE rozwija program szkoleniowy GIVE skierowany do młodzieży

Ze względu na niedobór wykwalifikowanej kadry pracującej w branży sanitarnej (instalatorów, inżynierów, projektantów i wielu, wielu innych specjalności) ważniejsze niż kiedykolwiek jest dziś zaoferowanie atrakcyjnego programu szkoleniowego, który pomoże młodym ludziom zbudować fundamenty pod lepszą przyszłość. Dlatego marka GROHE, światowy potentat w dziedzinie kompletnych rozwiązań łazienkowych i armatury kuchennej, zainicjowała program GIVE, czyli: „Szkolenie i Edukacja Zawodowa Instalatorów GROHE” ("GROHE Installer Vocational Training and Education" - GIVE).
04-10-2021

5 powodów, dla których warto studiować budownictwo

Są takie kierunki studiów, które otwierają przed absolwentami wiele ścieżek zawodowych, zapewniając stabilną, dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę. Budownictwo bez wątpienia jest jednym z nich. Przekonaj się dlaczego.
04-06-2021

„Lekcje ciepła” - projekt edukacyjno-ekologiczny dla najmłodszych dzieci

Już 400 000 dzieci wzięło udział w „Lekcjach ciepła”, w trakcie których uczą się świadomej konsumpcji i niemarnowania energii cieplnej. Kluczowym celem projektu jest podnoszenie wiedzy najmłodszych na temat ochrony środowiska, dlatego honorowy patronat nad projektem objął Minister Klimatu i Środowiska.
05-01-2021


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 704

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >