Nauka – lista artykułów

BMI Academy w rozwoju kariery dekarzy: teoria i praktyka czynią mistrza

BMI Academy w Zduńskiej Woli działa od października 2022 roku. To właśnie wtedy powstało tutaj pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe, oferujące kompleksowe szkolenia dla dekarzy z technologii układania dachów płaskich i skośnych. Miejsce, które łączy wszechstronną wiedzę o systemowym podejściu do pokryć dachowych, doświadczony i zaangażowany zespół ekspertów, a także światowy poziom rozwiązań w branży dekarskiej stało się istotnym punktem na drodze rozwoju kariery wielu dekarzy. Dlaczego BMI Academy jest tak ceniona przez branżowych rzemieślników?
22-03-2024

Ruszył cykl warsztatów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla najmłodszych #BądźWidoczny #BądźBezpieczny

„Bądź widoczny, bądź bezpieczny” – pod taką nazwą będą się odbywały spotkania z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas w całej Polsce. Spotkania mają na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat znaczenia odblasków oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
15-02-2024

Ogólnopolski program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych, organizowany przez markę Lubella, powraca w nowej formule

Do klas VI-VIII po raz kolejny już zawita Akademia Lubella, a wraz z nią edukacja na temat znaczenia zróżnicowanej diety i niemarnowania żywności. Kolejna, 9. już edycja popularnego, bezpłatnego programu startuje w lutym w nowej odsłonie, w której liczy się kreatywność uczestników i nowoczesność narzędzi. Dotychczas w programie wzięło udział ponad 1,2 mln uczniów i 10 tys. nauczycieli z 10 tys. szkół podstawowych w całej Polsce.
12-02-2024

Dlaczego dokarmianie ptaków chlebem im szkodzi?

Dokarmianie ptaków pieczywem może wpłynąć negatywnie na ich zdrowie, zwłaszcza w przypadku gatunków związanych z wodą, takich jak łabędzie, kaczki i gęsi. Konsumpcja łatwo dostępnych, wysokokalorycznych pożywek, takich jak chleb, może spowodować deformację skrzydeł w następstwie zwyrodnienia stawów (anielskie skrzydło). Pieczywo zawiera duże ilości soli, do przyjęcia których ptaki nie są przystosowane. To powoduje u nich odwodnienia, biegunki i uszkodzenia nerek.
29-01-2024

Szkoły mogą się już rejestrować na stronie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej #FakeNoMore dla dzieci i młodzieży

Tematem prywatności w sieci inaugurujemy 29 listopada ogólnopolską kampanię edukacyjną #FakeNoMore. W każdym województwie odbędzie się webinarium, podczas którego nauczyciele i uczniowie będą mogli dowiedzieć się, jak bronić się przed manipulacją.
24-11-2023

Korzystanie z kursów i szkoleń online w Polsce coraz bardziej popularne

Najnowsze badanie pokazuje, że Polska przekształca swoje podejście do edukacji w erze cyfrowej. Prawie połowa dorosłych już korzysta z kursów lub szkoleń online, a 31% uznaje je za bardziej efektywne niż tradycyjne metody nauczania.
13-11-2023

Maple Bear - największa sieć edukacyjna na świecie jest już w Polsce

Na edukacyjną mapę Polski wszedł nowy, światowy gracz: szkoły i przedszkola Maple Bear, w których nauka odbywa się w oparciu o kanadyjską metodologię nauczania. W światowej sieci Maple Bear działa dziś ponad 580 placówek w 39 krajach. Pierwsza szkoła podstawowa i przedszkole Maple Bear zostały otwarte 4 września 2023 r. w Katowicach w obecności legendarnego założyciela sieci Maple Bear, Rodneya Briggsa. W najbliższych latach w Polsce powstanie co najmniej 35 placówek, w których nauka będzie prowadzona na poziomie od przedszkola po do liceum.
17-09-2023

Czym się zajmuje współczesna inżynieria budowlana?

Czwarta rewolucja przemysłowa obejmuje wiele branż, w tym także branżę budowlaną. Istotną rolę w tym sektorze odgrywają nowe technologie, sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe.
25-07-2023

Te 3 zajęcia dla dzieci rozwiną ich kluczowe kompetencje

Programowanie, tworzenie gier komputerowych i digital painting – to obszary, w których dzieci chcą się rozwijać. To także zajęcia, na które chętnie posyłają je rodzice. Dzieje się tak, ponieważ w coraz bardziej zdominowanym przez technologię świecie, umiejętności związane z obsługą nowoczesnych programów czy znajomością języków programowania są niezwykle pożądane na rynku pracy. Warto jednak uczyć się ich już od najmłodszych lat. Jakie korzyści niesie ze sobą rozwój tych kompetencji w wieku szkolnym?
13-04-2023

Poznaj tajniki e-marketingu: białostocki Glosel rekrutuje na płatny staż

Białostocka spółka Glosel ogłosiła nabór na kolejny Program Stażowy. To okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia w branży e-commerce. Tym razem oferta obejmuje staże w trzech działach: Performance Marketing & SEO, Marketing Automation i Social Media. Stażyści poznają kulisy działania sklepów internetowych należących do Glosela — m.in. TaniaKsiazka.pl i Bee.pl.
07-04-2023


Stron: 19 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19171 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 374

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >