Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Samochody elektryczne w Polsce w 2022 roku – wszystko, co musisz wiedzieć

Coraz więcej dzieje się w sektorze elektromobilności w Polsce. Aut elektrycznych systematycznie przybywa, a infrastruktura do ładowania jest sukcesywnie rozbudowywana. Ile mamy już elektryków? Czy kryzys gospodarczy przyniesie nam spowolnienie na tym polu? Czy nadal opłaca się kupować samochody elektryczne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.
01-12-2022

Co deweloperzy sądzą na temat rozwoju rynku PRS w Polsce?

Jakie plusy i minusy wejścia na rynek PRS widzą deweloperzy? Jak szybko sektor mieszkań na wynajem instytucjonalny ma szansę rozwijać się w obecnych warunkach w Polsce? Czy inwestorzy zagraniczni będą wchodzić w nowe projekty?
30-11-2022

Czy w obecnej sytuacji należy rezygnować z inwestycji w kotły gazowe

W związku z napiętą sytuacją geopolityczną i koniecznością uniezależnienia się od dostaw z Rosji, pojawiają się pytania, czy Polska będzie w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie na gaz. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jakie działania są podejmowane, by błękitnego paliwa nie zabrakło?
28-11-2022

Spadają ceny mieszkań z rynku pierwotnego jak i wtórnego

Wysoka inflacja i stopy procentowe oraz wymóg bufora wprowadzony przez KNF radykalnie zmniejszyły zdolność kredytową Polaków. Wraz z nią spadło zapotrzebowanie na mieszkania, w efekcie na rynku widać już pierwsze obniżki cen lokali, bądź to w formie rabatów, bądź nawet niższych cen wywoławczych. Sytuacja na rynku pozostanie trudna przez kolejne kwartały, i to nie tylko dla branży deweloperskiej, ale też np. wykończeniowej czy meblarskiej. Także planujący zakupy inwestycyjne stali się ostrożniejsi w podejmowaniu decyzji zakupowych.
24-11-2022

Jest już kolejny raport - „Ziemianie atakują” badający stan wiedzy Polaków na temat środowiska

50 proc. Polaków postrzega zanieczyszczenie środowiska jako największe zagrożenie dla współczesnego świata. Podobny odsetek obawia się zmian klimatycznych. Jednak co ósmy uważa, że inni są za ten problem odpowiedzialni, więc nie zamierza nic z tym robić. Niepokojący jest fakt, że w najmłodszej grupie wiekowej ten odsetek znacząco rośnie – taką postawę prezentuje prawie co czwarty młody Polak – wynika z najnowszej edycji raportu „Ziemianie atakują”. Pokazuje on również, że poziom wiedzy środowiskowej Polaków wciąż jest wręcz dramatycznie niski.
21-11-2022

Raport „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2022” - Osoby 50+ na rynku pracy

Pokolenie 50+ może stanowić istotny czynnik na rynku pracy. Należy zatem tak zmienić przepisy i nastawienie pracodawców, a także samych osób po 50. roku życia, aby chętniej pracowały dłużej, a nie decydowały się na jak najszybsze odejście na emeryturę - to główne konkluzje raportu „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2022. Osoby 50+ na rynku pracy: możliwości i ograniczenia”, opublikowanego przez Stowarzyszenie Koalicja Bezpieczni w Pracy.
18-11-2022

Już czas wymienić opony i zadbać skuteczne hamowanie i bezpieczeństwo jazdy w okresie zimowym

Choć nowych dróg w Polsce przybywa i poprawia się ich jakość, to nie zwalnia to ich użytkowników z obowiązku uwagi i roztropności na drodze. Mądrość za kierownicą dotyczy również umiejętnego przygotowania pojazdu do drogi. Dobrej jakości opony mogą uratować życie – zwłaszcza teraz, kiedy zbliża się okres znacznych skoków temperatury, obfitych opadów deszczu, lokalnych przymrozków oraz nadmiaru liści zalegających na drogach. W takich warunkach łatwo o poślizg, a wydłużona droga hamowania jest wrogiem każdego kierowcy.
18-11-2022

Kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w Polsce są inwestycje w OZE i sieci przesyłowe

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) apeluje o jak najszybsze rozpoczęcie szerokiej dyskusji na temat inwestycji w energetykę – w szczególności zabezpieczenia źródeł finansowania, możliwego wkładu poszczególnych podmiotów i udziału sektora prywatnego. Oprócz inwestycji niezbędne będą też stabilne i przewidywalne regulacje – a te można wypracować wyłącznie w ramach uczciwego, rzetelnego i prowadzonego w dobrej wierze dialogu. FPP zwraca się do decydentów o sprawne przygotowanie ram do prowadzenia takiego dialogu i deklaruje chęć merytorycznego zaangażowania się w ten proces.
18-11-2022

Polski rynek inwestycyjny z dobrymi widokami na przyszłość

W drugim półroczu tego roku rynek inwestycyjny w Polsce zdominowały na powrót transakcje z udziałem aktywów z sektora magazynowego. Większość wartości wolumenu transakcyjnego w trzecim kwartale 2022 roku przypadła na inwestycje w nieruchomości z tego segmentu. Połowa obiektów logistycznych, która stała się przedmiotem transakcji zlokalizowanych jest poza głównymi hubami logistycznymi.
17-11-2022

Święta Bożego Narodzenia będą dla budżetów rodzinnych znacznie droższe niż w ubiegłym roku

W warunkach rosnącej inflacji dla wielu gospodarstw domowych organizacja tegorocznych świąt Bożego Narodzenia będzie finansowym wyzwaniem. Jak wynika z nowego badania Barometr Providenta, statystyczne gospodarstwo domowe wyda na ten cel kwotę o ponad 300 zł wyższą niż przed rokiem. Polacy zamierzają oszczędzać głównie na jakości – prawie połowa kupi wszystko to, czego potrzebuje do świątecznych przygotowań, ale będzie musiała się ograniczyć do najtańszych produktów. Tylko niecałe 3 proc. deklaruje, że nie musi się liczyć z kosztami, a w porównaniu z ubiegłym rokiem ta grupa wyraźnie zmalała.
16-11-2022


Stron: 240 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 672

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >