Analizy, badania, raporty – lista artykułów

Centrum Designu DOMOTEKA zamyka ostatnie półrocze z sukcesami

Domoteka to miejsce nie tylko inspiracji wnętrzarskich, ale także przestrzeń, gdzie spotykają się najnowsze trendy i twórcze idee. Właśnie tu klienci mogą odkrywać szeroką ofertę wyposażenia, od nowoczesnych sof i funkcjonalnych kuchni po unikatowe dzieła sztuki, tworząc wnętrza idealnie dopasowane do swojego stylu życia. DOMOTEKA to jednak coś więcej niż wyjątkowa oferta – to także miejsce, gdzie najemcy lokali otrzymują pełne wsparcie w rozwoju swoich marek. Dzięki kompleksowej pomocy w promocji i wydarzeniom specjalnym, DOMOTEKA staje się solidnym fundamentem sukcesu dla najemców i poszczególnych marek, pozostając źródłem użytkowych rozwiązań dla klientów. Za komercjalizację obiektu z portfela funduszu Pradera odpowiadają ekspertki z agencji doradczej Cushman & Wakefield.
13-12-2024

Ministerstwo wycofuje się z programu Kredyt na Start w dotychczasowej formie. Jak to może wpłynąć na TBS-y?

Program Kredyt na Start wzbudzał spore kontrowersje przez całe miesiące. Niedawno Minister Rozwoju i Technologii zasugerował, że jego resort rezygnuje z wcześniejszych propozycji i przedstawi nowe rozwiązania w pierwszym kwartale 2025 roku. To oznacza, że ewentualne dopłaty kredytowe dla nabywców mieszkań pojawią się później. Opisywana sytuacja może mieć wpływ również na budownictwo społeczne, a raczej potencjalnych uczestników tego systemu.
13-12-2024

Powodzie, susze i zanieczyszczenie rzek to największe zagrożenia wodne dla Polski

Zagrożenia związane z wodą pojawiają się w Polsce coraz częściej wraz ze wzrastającą częstotliwością występowania hydrologicznych zjawisk ekstremalnych, jak susze i powodzie. Problemem jest również niska jakość wody w rzekach – tylko 1,8 proc. naszych rzek ma wodę pierwszej klasy czystości, zdatnej do picia. Polska Akademia Nauk powołała Komitet Nauk o Wodzie i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest przede wszystkim wypracowanie programu badawczego ukierunkowanego na bezpieczeństwo wodne Polski, diagnoza zagrożeń i propozycje skutecznych rozwiązań.
12-12-2024

Polska osiągnęła wysoki poziom kompetencji w cyberbezpieczeństwie

Cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, usługi cyfrowe w ochronie zdrowia i edukacja cyfrowa to najważniejsze tematy raportu eksperckiego „Polska 5.0 dla Obywatela. Priorytety Transformacji Cyfrowej w Polsce - wyzwania i rekomendacje na lata 2025-2028. Perspektywa Obywatela”, przygotowanego z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej.
11-12-2024

Najnowszy raport „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”

W I kwartale 2025 roku 35% organizacji w Polsce chce rozbudowywać swoje zespoły, a 44% z nich nie planuje żadnych zmian w liczbie pracowników. Z koniecznością zwolnień liczy się natomiast 19% pracodawców, a 2% z nich nie sprecyzowało jeszcze planów kadrowych na nadchodzące miesiące. Prognoza netto zatrudnienia dla Polski na czas od stycznia do końca marca 2025 roku, będąca odzwierciedleniem nastrojów rekrutacyjnych, wyniosła +15%. Takie dane płyną z opublikowanego dziś raportu ManpowerGroup, prezentującego plany rekrutacyjne firm. Które z branż wskazują na największe potrzeby rekrutacyjne? W jakim regionie Polski kandydaci mogą liczyć na najwięcej ofert pracy? Więcej w najnowszym raporcie „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia”.
11-12-2024

Realizacja programu „Czyste Powietrze” wzbudza wiele kontrowersji

Izba Gospodarcza Urządzeń OZE od marca bieżącego roku wielokrotnie informowała Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska o kluczowych postulatach dotyczących koniecznych zmian w programie „Czyste Powietrze”. Izba przekazywała szczegółowe analizy wskazujące zarówno na systemowe patologie, jak i na realne rozwiązania, które mogłyby skutecznie poprawić jakość powietrza w Polsce, wspierając jednocześnie krajową produkcję urządzeń grzewczych.
11-12-2024

Świąteczne prezenty kupujemy z wyprzedzeniem i na promocji, rzadko w Wigilię

W grudniu większość z nas zamienia się w mikołaja, który wręcza bliskim prezenty świąteczne. I choć jest wiele strategii ich zakupu, jedna jest Polakom szczególnie bliska. Co trzecia osoba planuje odwiedzić sklepy kilka tygodni wcześniej, a 48% stara się kupować prezenty w rozsądnej cenie. Niemal połowa wręczających podarunki korzysta z promocji i samodzielnie pakuje zakupione rzeczy – wynika z badania zleconego przez VeloBank. Zatem nadal większość z nas to Zieloni Mikołajowie, których cechuje rozsądne podejście. Widać też duże przywiązanie do tradycji. 95% osób rzadko lub nigdy nie kupuje prezentów w Wigilię.
06-12-2024

Jak zagraniczne marki postrzegają polski rynek oświetleniowy?

Polska coraz częściej przyciąga uwagę zagranicznych firm z branży oświetleniowej jako rynek o rosnącym znaczeniu w Europie Środkowo-Wschodniej. Międzynarodowe Targi Światło 2025, które odbędą się w Warszawie w dniach 12-14 marca, to jedno z ważniejszych wydarzeń w tej części Europy, gromadzące firmy z takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania czy Włochy. Przedsiębiorstwa widzą w Polsce nie tylko szansę na rozwój biznesowy, ale także możliwość nawiązania nowych, międzynarodowych relacji. Co sprawia, że polski rynek oświetleniowy zyskuje na znaczeniu?
04-12-2024

Cisza staje się coraz bardziej pożądanym luksusem podczas zakupu mieszkania

Komfort akustyczny to kluczowy warunek wysokiej jakości życia w nowoczesnych miastach. Wszechobecny hałas dotyka mieszkańców aglomeracji na wielu poziomach. Aż 71% z nich odczuwa jego negatywne skutki, w tym wzrost stresu, zmęczenie i trudności z koncentracją. Jeśli deweloperzy chcą, aby ich osiedla były prawdziwie przyjazne mieszkańcom, powinni uwzględniać potrzebę ograniczenia hałasu i projektować przestrzenie, które nie tylko spełniają funkcje mieszkalne, ale także sprzyjają zdrowiu i samopoczuciu lokatorów, tworząc oazę spokoju w miejskiej zabudowie.
03-12-2024

Efektywne i zdrowe budynki niosą za sobą korzyści: społeczne, zdrowotne i ekonomiczne. Czym się charakteryzuje zdrowy budynek?

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
03-12-2024


Stron: 279 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19432 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 94

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >