Wydarzenia w kraju – lista artykułów

Szkolenia dla dekarzy - rozpoczął się kolejny sezon szkoleniowy w Akademii CREATON

Trwa nowy sezon w Akademii CREATON – nowoczesnym centrum szkoleniowym oferującym dekarzom z całej Polski możliwość poszerzenia wiedzy. Udział w zajęciach to świetna okazja do doskonalenia umiejętności, wymiany doświadczeń zawodowych, konsultacji z ekspertami, a także zapoznania się z nowościami produktowymi. Dla uczestników przygotowano atrakcyjną ofertę złożoną z 3 nowych programów szkoleniowych.
01-12-2023

Budynki, które wybrali internauci w konkursie Fasada Roku 2023

Prawie 72 000 ocen przyznali internauci w tegorocznej edycji plebiscytu zorganizowanego przez firmę Baumit w ramach konkursu Fasada Roku 2023. Zobacz, które budynki w każdej z pięciu kategorii zyskały największą przychylność głosujących.
30-11-2023

Rusza nowa kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”

Termomodernizacja domu to skuteczny sposób na ciepło, oszczędność energii i czyste powietrze. Jak dobrze przeprowadzić termomodernizację z dofinansowaniem, jakie rozwiązania wybrać i jak je zamontować? Dla każdego kto szuka informacji na ten temat, wiarygodnej wiedzy dostarczy nowa, ogólnopolska kampania „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, organizowana przez Związek POiD.
29-11-2023

E-konferencja: Akustyka w architekturze. III edycja

Architektura i akustyka to dwie dziedziny nierozerwalnie ze sobą związane. Wraz z nieustannie rosnącym poziomem hałasu, więź pomiędzy architekturą i akustyką coraz bardziej się zacieśnia. Komfort użytkowania przestrzeni w znacznym stopniu zależy od dobrostanu akustycznego. Jak zatem projektować, by akustyka szła w parze z architekturą? Jakim wyzwaniom w tym obszarze architekci stawiają czoła? W trakcie naszej konferencji skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania dla słuchu. Widzimy się 30 listopada 2023 o godz. 10:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.
28-11-2023

Iniekcja kompensacyjna skutecznie wsparła drążenie tunelu kolejowego pod łódzkimi kamienicami

Łódzkie kamienice są bezpieczne. Soletanche Polska, wykonawca iniekcji kompensacyjnej – technologii, która wsparła przejście tarczy TBM Katarzyna podsumowuje zakończony pierwszy odcinek prac, w którym zaprojektowany tunel biegnie w świetle istniejących historycznych zabudowań Łodzi. Wojciech Walczak, project manager z ramienia wykonawcy fundamentowania specjalistycznego opowiada na czym polega technologia, jak przebiegały prace przy pierwszej fazie przejścia tarczy pod budynkami mieszkalnymi i dlaczego Łodzianie mogą spać spokojnie.
21-11-2023

Deweloper z Poznania znalazł nietypowy sposób na dialog z anarchistami blokującymi budowę mieszkań przy Pułaskiego 19

Piątkowe popołudnie przyniosło nieoczekiwany zwrot akcji w trwającym od pewnego czasu konflikcie pomiędzy firmą Duda Development, rozpoczynającą prace nad nową inwestycją mieszkaniową przy ulicy Pułaskiego na Sołaczu, a kolektywem anarchistycznym Rozbrat.
20-11-2023

Widowisko „Immersyjny Dziadek do orzechów” można już zobaczyć w warszawskiej Domotece

Od 17 listopada w Art Box Experience oglądać można widowisko „Immersyjny Dziadek do orzechów. Zimowy cud”, które w Warszawie ma swoją europejską premierę. Projekt to niezwykłe połączenie sztuk performatywnych, scenografii i nowych technologii. Oparty na baśniowej opowieści E.T.A. Hoffmanna oraz słynnym balecie Piotra Czajkowskiego spektakl zaprojektowany został jako wciągające, wielozmysłowe doświadczenie wychodzące poza ramy klasycznych pokazów teatralnych czy filmowych. Przy realizacji przedsięwzięcia współpracowali uznani specjaliści i reprezentanci różnych dyscyplin artystycznych. Partnerem widowiska jest warszawskie Centrum Designu Domoteka.
20-11-2023

Rozpoczyna się budowa ważnego odcinka drogi krajowej nr 7, Czosnów – Kiełpin, na Mazowszu

FABE – firma specjalizująca się w budowie i modernizacji infrastruktury drogowej na terenie całej Polski, podpisała umowę (jako lider konsorcjum) z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Czosnów (z węzłem) do miejscowości Kiełpin. Wartość kontraktu brutto to 536 313 784,41 zł.
18-11-2023

O czym rozmawiać będą uczestnicy 8. edycji 4 Design Days? Nieśmiertelny design i wieczna architektura

Nadszedł czas, by ze słownika designu wyrzucić słowa: „chwilowy”, „szybki”, „plastikowy”, a w zamian otworzyć się na przymiotnik „długowieczny”. Uczestnicy przyszłorocznej konferencji 4 Design Days wspólnie zastanowią się, dlaczego otaczamy się nic niewartymi rzeczami oraz co niszczy wzornictwo i architekturę. Goście wydarzenia porozmawiają też o tym, jak tworzyć zrównoważone budownictwo, bo przecież przyszłość mieni się na zielono. Przed nami kolejna edycja, podczas której w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach spotkają się najlepsi architekci i projektanci z Polski i zagranicy, najwięksi inwestorzy, deweloperzy, znani producenci, władze miast oraz cenieni eksperci. Ósme już 4 Design Days zaplanowano na 25-28 stycznia 2024 r.
17-11-2023

Ruszyła nowa kampania edukacyjna promująca Zero Waste - W ALDI zyskujesz, gdy nie marnujesz!

Według Badań Polskiego Uniwersytetu Ekonomicznego i Federacji Polskich Banków Żywności co roku w naszym kraju w przeciętnym domowym koszu ląduje jedzenie o wartości nawet 2,5 tys. złotych. To kwota, za którą można by zakupić np. lodówkę, telewizor czy dobry ekspres do kawy. Jak w takim razie marnować mniej jedzenia i tym samym zachować przynajmniej część tej sumy w kieszeni? Z odpowiedzią przychodzi ALDI w swojej najnowszej kampanii edukacyjnej. Jest to część szerszych działań sieci w zakresie zero waste.
15-11-2023


Stron: 462 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18927 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >