Biznes – lista artykułów

Europa i Polska przechodzi na transport intermodalny - najlepsze rozwiązanie logistyczne w warunkach spadku koniunktury gospodarczej

Po nieprzewidzianych i nagłych wydarzeniach na świecie w ostatnich latach bezpieczeństwo stało się kluczowym aspektem w biznesie. W tym kontekście coraz częściej mówi się o transporcie intermodalnym, który w Polsce wciąż ma ogromny potencjał rozwoju. To rodzaj transportu, który tworzy nowoczesne łańcuchy zespajające kilka rodzajów transportu w jeden system, dzięki czemu zapewnia większą przewidywalność i regularność przejazdów niż sam transport drogowy. Dzięki wykorzystaniu przede wszystkim kolei i szlaków wodnych jest też bardziej przyjazny dla środowiska niż spedycja drogowa.
27-11-2022

3-letnie obligacje proponuje Develia inwestorom - ruszają zapisy

Zarząd Develii podjął uchwałę o rozpoczęciu emisji obligacji o wartości do 20 mln zł. Oprocentowanie obligacji zostało ustalone w oparciu o WIBOR 3M powiększony o marżę 4,1 proc. Zapisy rozpoczną się 28 listopada, funkcję organizatora konsorcjum pełni Michael/Ström Dom Maklerski, a zapisy będzie można składać również w Domu Maklerskim BDM, Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, IPOPEMA Securities, Noble Securities oraz Domu Maklerskim Banku BPS. Obligacje będę oferowane w ramach publicznego programu na bazie prospektu zatwierdzonego przez KNF w październiku 2022 r.
25-11-2022

Od stycznia 2023 roku najniższe wynagrodzenie brutto będzie wynosić 3490 złotych

Ze względu na galopującą inflację pracodawcy w przyszłym roku dwukrotnie podniosą wynagrodzenie minimalne: w styczniu i w lipcu. Po tej drugiej podwyżce jego wysokość netto będzie na poziomie dwukrotnie wyższym niż jeszcze w 2015 roku. Większość ekonomistów uważa, że podnoszenie płacy minimalnej nie prowadzi do wzrostu bezrobocia, jednak przyszły rok będzie trudniejszy na rynku pracy z powodu ogólnego spowolnienia gospodarczego. Kwestia płacy minimalnej w ciągu dwóch lat zostanie uregulowana na poziomie unijnym, ale w przypadku Polski nie powinno się to wiązać z dużymi zmianami.
23-11-2022

Jeden z budynków kompleksu Ocean Office Park na krakowskim Zabłociu zajmuje SALESmanago

SALESmanago, największa w Polsce i najszybciej rosnąca firma tworząca rozwiązania technologiczne dla eCommerce, we wrześniu przyszłego roku przeniesie swoją siedzibę do powstającego na krakowskim Zabłociu Ocean Office Park. Cavatina Holding, właściciel kompleksu, rozpoczęła już prace nad biurowcem, którego nowoczesna przestrzeń przeznaczona będzie wyłącznie dla blisko 700 obecnych i przyszłych pracowników SALESmanago.
21-11-2022

Brak kierowców branży transportowej - czy warto zatrudnić kierowcę spoza Unii Europejskiej?

Szacuje się, że w całej Europie brakuje obecnie około 400 tys. zawodowych kierowców. Problem ten jest szczególnie palący w Polsce. Rodzime firmy coraz częściej szukają więc kierowców za granicą, głównie na wschodzie. Jest to opłacalne, ale wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu formalności związanych z ich zatrudnieniem. O zatrudnianiu zawodowych kierowców spoza Wspólnoty Europejskiej opowiada Paweł Łazarewicz, prawnik z TC Kancelaria Prawna.
16-11-2022

Jak wynająć toaletę przenośną on-line?

Poszukujesz toalety przenośnej na plac budowy? A może wydarzenie plenerowe lub działkę rekreacyjną? Teraz możesz ją zamówić bez wychodzenia z domu. Firmy zajmujące się dostarczaniem elementów mobilnej infrastruktury sanitarnej oferują bowiem przejrzyste i wygodne internetowe formularze.
15-11-2022

Boom na silversów, czyli dlaczego warto zatrudniać pracowników 50+

Jeszcze 60-70 lat temu średnia długość życia w Europie wynosiła niewiele ponad 50 lat. Obecnie przekracza 80 lat. Pokolenie dzisiejszych pięćdziesięciolatków, nazywanych z języka angielskiego silversami, to najliczniejsza grupa społeczna w Unii Europejskiej. Charakteryzuje się wysokimi kwalifikacjami i bogatym doświadczeniem zawodowym. Do tego bardziej uporządkowanym życiem prywatnym niż młodsze pokolenie Z, czy millenialsów. Między innymi z tych względów pracownicy 50+ są dziś bardzo cenieni i poszukiwani na rynku pracy. Zwłaszcza, że zatrudnienie silversa niesie ze sobą wymierne korzyści dla pracodawcy. Jakie?
15-11-2022

Jakie usługi wchodzą w skład specjalistycznego czyszczenia?

Na polskim rynku działają setki firm zajmujących się sprzątaniem na zlecenie, ale tylko niewielka część z nich oferuje usługi z zakresu specjalistycznego czyszczenia. Nie ma co się dziwić – do realizacji prac z tego zakresu niezbędny jest odpowiedni sprzęt, doświadczenie oraz know-how. Czym dokładnie jest specjalistyczne czyszczenie? Jakie usługi wchodzą w skład oferty firm działających w tej branży?
08-11-2022

Coraz więcej spółek wybiera tzw. estoński CIT

Według danych Ministerstwa Finansów, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy br. w Polsce o blisko 1550% procent wzrosła rdr. liczba spółek, które wybrały tzw. estoński CIT. Zmiana ta nastąpiła w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy br. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku. Z tegorocznych danych wynika, że najwięcej takich przypadków było w styczniu, a najmniej – w sierpniu. W opinii znawców tematu, o ww. skoku przesądziło złagodzenie przepisów. Wśród podmiotów, które decydują się na to rozwiązanie, dominują głównie spółki z o.o. Kolejne miejsce w tym zestawieniu należy do spółek komandytowych. Część ekspertów oczekuje dalszej liberalizacji przepisów. Ale nie brakuje również opinii, że przywileje podatkowe powinny być przyznawane w zamian za coś.
08-11-2022

Firma AkzoNobel została globalnym partnerem w zakresie usług lakierniczych dla producenta pojazdów elektrycznych BYD

Po raz pierwszy umowę między obiema firmami podpisano w 2017. Na jej mocy AkzoNobel jest rekomendowanym dostawcą produktów i usług lakierniczych pojazdów dla BYD Auto Sales Company Ltd w Chinach – obecnie wiodącego na świecie sprzedawcy pojazdów elektrycznych. Nowe zapisy kontraktu oznaczają kontynuację dotychczasowej współpracy i jednocześnie rozszerzają partnerstwo na obsługę warsztatów blacharsko-lakierniczych BYD i zatwierdzonych sieci warsztatów na całym świecie.
04-11-2022


Stron: 226 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 654

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >