LOT - zaprasza studentów i absolwentów do odbycia płatnych, wakacyjnych staży

LOT - zaprasza studentów i absolwentów do odbycia płatnych, wakacyjnych staży

Do 13 kwietnia trwa rekrutacja do drugiej edycji odświeżonego programu stażowego LOT Summer Internship. Płatny staż wakacyjny potrwa 3 miesiące i obejmie 16 obszarów funkcjonowania PLL LOT. „Letni staż w LOT to szansa na wejście w ścieżkę zawodową w jednym z najlepszych środowisk biznesowych. Po ubiegłorocznej edycji programu zostało z nami 70 proc. stażystów” - mówi Justyna Bednarska, kierownik działu akwizycji klienta online w PLL LOT.

 

Program stażowy PLL LOT jest skierowany do studentów i świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni, którzy chcą realizować ambitne, dopasowane do umiejętności i zainteresowań projekty na skalę międzynarodową. Narodowy przewoźnik oferuje udział w specjalistycznych warsztatach i szkoleniach, poznawanie przestrzeni lotniczych dostępnych jedynie dla pracowników PLL LOT, a także - na zakończenie stażu - bilet lotniczy dla stażysty i osoby towarzyszącej.

 

„LOT to magia latania, ale też magia liczb i nowoczesnych technologii. Zatrudniamy kilka tysięcy pasjonatów, ekspertów, prowadzących działania na skalę międzynarodową. Mamy do czynienia z najnowocześniejszymi technologiami, dzięki którym jesteśmy w stanie rozwijać się zarówno komercyjnie, jak i operacyjnie” - podkreśla Justyna Bednarska, kierownik Działu Akwizycji Klienta Online w PLL LOT.

 

LOT - zaprasza studentów i absolwentów do odbycia wakacyjnych staży

 

Czytaj również: Nowy kierunek studiów „Prawo w IT” już w najbliższym roku akademickim

 

Justyna Bednarska - absolwentka programu stażowego LOT, której współpraca z LOT trwa blisko 9 lat, dodaje, że aktualna wersja programu stażowego firmy zakłada indywidualne dopasowanie zakresu obowiązków stażysty, alokację wiedzy i kompetencji, a także jego zainteresowań w realne projekty biznesowe. W tegorocznej edycji LOT Summer Internship staże są powiązane z 16 obszarami funkcjonowania firmy i prowadzone w biurach, m.in. e-commerce, revenue managment, sprzedaż, finanse czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Dotyczą też obszarów bezpośrednio związanych z tematyką lotnictwa, czyli: cargo, paliwa, operacje naziemne.

 

Stażyści programu LOT Summer Internship podkreślają, że w trakcie stażu powierzono im realizację odpowiedzialnych zadań, mających znaczenie dla funkcjonowania biznesu PLL LOT.

 

„Zawsze chciałem pracować w branży lotniczej. W czasie stażu w 2022 r. moim głównym projektem było stworzenie zautomatyzowanego systemu, który będzie wykrywał anomalie podczas ładowania danych z Revenue Management System, czyli systemu z danymi rezerwacyjnymi, do wewnętrznych baz danych” - mówi Krzysztof Świątek, student kierunku inżynierii systemowej i zeszłoroczny stażysta, który obecnie pracuje w dziale analiz i zarządzania danymi w PLL LOT.

 

Krzysztof Świątek łączy studia w Wielkiej Brytanii z pracą w PLL LOT na stanowisku młodszego developera kampanii. Zajmuje się kampaniami marketing automation - ich tworzeniem od strony technicznej i optymalizacją wysyłki treści marketingowych w kanale mailowym, SMS-owym oraz w aplikacji mobilnej. Dodatkowo w zakresie jego obowiązków jest analiza zachowania użytkowników w dostarczonych wysyłkach i tworzenie strategii marketingowych w celu pozyskania nowych klientów.

 

Daniel Śliwiński, student Data Science and Business Analytics oraz japonistyki na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na UW, zeszłoroczny stażysta, obecnie pracuje w sekcji inżynierii danych w dziale e-commerce w PLL LOT jako Junior Data Scientist, gdzie zajmuje się uczeniem maszynowym i analizą dużych zbiorów danych.

 

„LOT współpracuje bardzo blisko z Uniwersytetem Warszawskim, z którym organizował wspólnie konkurs ekonometryczny. Wziąłem w nim udział i otrzymałem wyróżnienie. To zachęciło mnie do podjęcia stażu. W czasie stażu już po miesiącu budowałem modele uczenia maszynowego. Projekt zajął dużo czasu, zacząłem go robić na stażu i cieszę się, że wciąż jest wykorzystywany” - podkreśla Daniel Śliwiński.

 

Wskazuje również, że w PLL LOT, podobnie jak we wszystkich współczesnych organizacjach biznesowych, dane są kluczowe i w związku z tym jest bardzo wiele możliwości ich wykorzystania.

 

„LOT pracuje na bardzo nowoczesnych narzędziach, które są liderami na rynku. Dlatego chciałem się na nich uczyć i bardzo wiele mnie nauczono, ale też czuję, że mogę bardzo dużo dać od siebie. Poza tym panujące tutaj relacje są partnerskie, od początku stażu byłem traktowany jak członek zespołu” - dodaje Daniel Śliwiński.

 

Program LOT Summer Internship startuje 3 lipca 2023 r. Rozpocznie się od spotkania inauguracyjnego dla wszystkich stażystów. To czas na wzajemne poznanie, zaznajomienie z firmą i przywitanie z koleżankami i kolegami z działów.

 

Płatny staż wakacyjny trwa do 29 września. W dniu jego zakończenia każdy stażysta otrzyma bilety lotnicze dla siebie i osoby towarzyszącej. Istnieje również możliwość podjęcia zawodowej współpracy z LOT.

 

LOT - zaprasza studentów i absolwentów do odbycia wakacyjnych staży

 

Czytaj również: Jakie lustra w salonie nowoczesnym?

 

Więcej informacji na temat LOT Summer Internship’23 można znaleźć na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/kariera/staze-i-praktyki oraz na profilach w mediach społecznościowych: https://fly.lot.com/bhdp6 i https://fb.watch/jFtNO4sDFe/, https://www.instagram.com/flylot/.

2023-04-07
Źródło: PAP MediaRoom / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szyby motocyklowe Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witam czy ktoś może polecić jakieś szyby motocyklowe Potrzebuję kupić coś na szybko. Z góry dzięki.
  • Tłumaczenia pisemne Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Szukam tłumacza, który zrealizuje tłumaczenie pisemne Poznań z j. angielskiego na j. polski. Jakiego polecacie?
  • Firmowa impreza integracyjna, lubisz? Liczba postów: 69 Grupa: Trudne tema... Bardzo rozbudowaną ofertę cateringową posiada https://www.margaretwroclaw.pl/ Oferują niezwykle apetyczne potrawy które są w stanie trafić w każdy gust.
  • Mam poważny problem z nadwagą Liczba postów: 62 Grupa: Trudne tema... Badania potwierdzają, że stosowanie ashwagandhy obniża poziom i podnosi odporność na stres. Co więcej, zgodnie z badaniami, suplementacja owym środkiem pozwolił...
  • Co na wzmocnienie paznokci? Liczba postów: 75 Grupa: Trudne tema... Zastanawiam się również nad glukozamina chondroityna msm tj. https://essensey.com/pl/na-stawy/glukoza mina-chondroityna-msm-w-120-kapsulkach.h tml korzystaliście?...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18806 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 391

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >