Taras, balkon – lista artykułów

Jak dobrze przygotować i zabezpieczyć podłoże pod deski tarasowe?

Tarasy i balkony są szczególnie narażone na oddziaływanie nieprzychylnych warunków atmosferycznych. Praktycznie przez cały rok występują czynniki mogące w krótkim okresie doprowadzić do trwałych uszkodzeń niezabezpieczonych powierzchni. Silne nasłonecznienie, duże różnice temperatur pomiędzy dniem i nocą oraz pomiędzy zimą i latem a także częsty kontakt z opadami atmosferycznymi powodują konieczność prawidłowego i dokładnego zabezpieczenia podłoża betonowego.

Szukasz odpowiednich shuttersów? Sprawdź tę ofertę.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu chyba przekonuje każdego z nas. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Gdy mamy swój własny ogród, to już w ogóle możemy się poczuć niczym w niebie. Jednak jest jedno małe „ale”. Musimy sobie ten ogród odpowiednio zagospodarować. Nie mamy co do tego wątpliwości i to żadnych. Jednym z lepszych rozwiązań, które można zaproponować do ogrodu to shuttersy. Sprawdźmy co to takiego?

Jak przygotować balkon na letnie wieczory?

Czasem nasz balkon nie wygląda najlepiej. Kurz, brud i zagracona przestrzeń nie pozwalają nam na relaks i picie kawy przy dobrej lekturze. Jak zagospodarować dodatkowe metry kwadratowe, by uczynić z nich prywatny raj? Specjalnie przed początkiem lata przygotowaliśmy garść sprawdzonych porad.

Ogrodowa pergola - najlepsze miejsce na odpoczynek i relaks w ogrodzie

Piękna i zadbana roślinność, wygodne meble ogrodowe czy dobrze zaaranżowane miejsce do grillowania - istnieje wiele czynników, które sprawiają, że letni wypoczynek w ogrodzie staje się przyjemny i wysoce komfortowy. Na co jednak szczególnie zwrócić uwagę przy tworzeniu przestrzeni do relaksu, by w stu procentach sprawdzała się, bez względu na panującą pogodę?

Montaż pergoli na tarasie - dlaczego warto?

Modnie urządzony ogród jest dziś dla nas równie ważny jak designerskie wnętrza w domu. To co mamy wokół domu idealnie odzwierciedla nasz styl, tak samo jak robią to nasze wnętrza. Jednym z najciekawszych sposobów na ogrodową architekturę jest budowa pergoli tarasowej. To idealna ogrodowa dekoracja, ale i bardzo praktyczne miejsce na odpoczynek.

Co zrobić, aby nowo wybudowany taras przetrwał lata?

Przydomowy taras to wygodna przestrzeń do relaksu. Jednocześnie jest to miejsce stale narażone na działanie czynników atmosferycznych, co stwarza ryzyko uszkodzenia warstwy hydroizolacji i powstawania przecieków, a w efekcie również poważniejszych uszkodzeń. Jak temu zapobiec? Przy zabezpieczeniu tarasu przed wilgocią dobrze sprawdzą się elastyczne wyroby na bazie butylu, dostępne w postaci wygodnych w użyciu taśm i sznurów.

Zalety tarasów wykonanych z desek kompozytowych HDPE (high density polyethylene)

Tarasy kompozytowe to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, którego stosowanie znajduje coraz więcej fanów. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew – z racji bogatej terminologii związanej z zagadnieniem, wiele osób myli ze sobą poszczególne pojęcia. Na jakie rodzaje dzielą się deski tarasowe? Dlaczego warto postawić na tarasy wykonane z HDPE?

Już czas na olejowanie tarasu przed zimą

W ciągu ostatnich lat funkcja tarasu przeszła ogromną metamorfozę. Wcześniej traktowany wyłącznie jako pozadomowa strefa relaksu, ewentualnie ogrodowy prolog, dziś stanowi przedłużenie salonu, a granica między tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz została kompozycyjnie zatarta. Taka zmiana sprawia, że przykładamy coraz większą wagę do jego kondycji i estetyki. I słusznie! Wszak, w przeciwieństwie do domowych pomieszczeń, to właśnie taras narażony jest nieustannie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy, żeby wychodził z takich sytuacji bez szwanku, warto poświęcić mu kilka chwil i zaprzyjaźnić się z olejowaniem. To bardzo praktyczna i prosta metoda, która pozwoli nam długo cieszyć się̨ pięknem drewna.

Aranżujemy klimatyczny kącik do relaksu na miejskim balkonie

Czy w balkonowej, miejskiej przestrzeni można zaznać odrobiny relaksu? Zdecydowanie tak! Zobacz, jak w kilku prostych krokach możesz stworzyć klimatyczny kącik na swoim balkonie.

Tarasowe deski kompozytowe umiejętnie naśladują naturalny wygląd drewna

Mówiąc o tarasach, do niedawna postęp kojarzyliśmy z syntetycznymi odpowiednikami, zastępującymi naturalne materiały. Obecnie obserwujemy ponowną synergię sił natury i ludzkiej innowacyjności. Jednym z jej owoców są tarasowe deski Gardin Natur.


Stron: 33 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17909 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >