Taras, balkon – lista artykułów

Czy warto zainwestować w profil balkonowy okapowy?

Budowanie i projektowanie domu to proces pełen wyborów, które mają wpływ na komfort mieszkania. Jednym z elementów, który warto rozważyć, jest zastosowanie profilu balkonowego okapowego. Ten innowacyjny element ma nie tylko praktyczne zastosowanie, ale także wiele wnosi do estetyki budynku. Czy warto zainwestować w tego rodzaju rozwiązanie? Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom i możliwościom, jakie oferuje profil balkonowy okapowy.

Wybór deski na taras to temat rzeka - oto kilka naszych podpowiedzi

Od przybytku głowa nie boli, ale od nadmiaru opcji do wyboru już może. Co wiosnę odczuwamy to po liczbie zapytań z „jaki taras wybrać” w treści. Wychodząc naprzeciw, przygotowaliśmy krótki przegląd najciekawszych, naszym zdaniem, propozycji desek tarasowych z różnych kategorii.

Jak wykonać przydomowy, zadaszony ogród z konstrukcji drewnianej?

W naszych czterech kątach często dzielimy relaks pomiędzy dwa światy - dom i ogród. W pierwszym przypadku cieszymy się codzienną wygodą pod dachem, a w ogrodzie korzystamy z dobrodziejstw słońca, uroków zieleni oraz świeżego powietrza. Co jednak, gdyby połączyć te dwa miejsca i cieszyć się kontaktem z naturą niezależnie od pogody, przez cały rok?

Jak przeprowadzić remont tarasu na dachu starej krakowskiej kamienicy ?

Obecnie w Polsce tarasy zyskują na popularności. Trend ten jest coraz bardziej popularny zarówno u deweloperów, jak i u właścicieli mieszkań w starszym lub zabytkowym budownictwie. W tym drugim przypadku większość z nich wymaga gruntownego remontu, aby stały się użyteczne i atrakcyjne. W jaki sposób wykonać ich renowację oraz jakie materiały wybrać, aby zapewnić im trwałość i odpowiednie właściwości techniczne?

Sprawdzamy najczęściej wybierane rodzaje desek tarasowych?

Jakie deski tarasowe najchętniej wybierają Polacy? Od lat prym wiedzie tu egzotyczne drewno bangkirai, tym roku jednak doganiają je garapa i angelim amargosso. W kategorii naturalnych gatunków rodzimych częstym wyborem stała się sosna impregnowana. Zmiany w rankingu następują też wśród kompozytów. Z popularnymi kolekcjami Gala i Duna z sukcesami konkuruje premierowa seria Woody. Czym nowi liderzy rynku zdobyli serca nabywców desek tarasowych?

Jak zabezpieczyć drewniany taras

Jeśli chcesz cieszyć się swoim drewnianym tarasem przez długie lata, konieczne będzie jego odpowiednie zabezpieczenie, a następnie regularna konserwacja. Dziś skupimy się na tym pierwszym zadaniu. Stosując olej do tarasów możesz skutecznie ochronić drewno zachowując jego wyjątkowe piękno. Podpowiemy Ci, jak przygotować powierzchnię tarasu do olejowania, który produkt do zabezpieczania wybrać i w jaki sposób aplikować olej do drewna.

Letni wypoczynek w pięknie zaaranżowanym ogrodzie lub na tarasie

Podczas sezonu letniego wypoczywamy nie tylko w ciepłych krajach, ale także w przydomowym zaciszu - na tarasie lub w ogrodzie. Jednak, aby w pełni cieszyć się taką przestrzenią, warto ją odpowiednio przygotować. Co wziąć pod uwagę planując aranżację tarasu lub miejsce wypoczynku w ogrodzie?

Jaką farbą odnowić balkonową balustradę? Emalia antykorozyjna Bezpośrednio na Rdzę

Balkonowe barierki zaszły rdzą, a metalowe meble wymagają odnowienia? Z Dekoral można odświeżyć różnorodne elementy z metalu i urządzić na balkonie urokliwy zakątek, by odpocząć na świeżym powietrzu w letnie poranki czy ciepłe wieczory.

Wybór deski tarasowej - drewno rodzime, egzotyczne, termowane czy kompozytowe?

Rodzime, egzotyczne lub termowane drewno, a także deski kompozytowe - oferta desek tarasowych jest szeroka i zróżnicowana. Dlatego zanim zamówimy konkretny produkt, warto zastanowić się, czego od niego oczekujemy. Poszczególne rodzaje różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim wyglądem i właściwościami. Która z desek będzie najlepsza?

Jak dbać o taras kompozytowy, aby służył przez lata?

Konserwacja tarasu kompozytowego na co dzień nie sprawia dużego problemu. Z czasem jednak deski wyeksponowane na działanie czynników atmosferycznych tracą swoje pierwotne zabarwienie. Wówczas warto pomyśleć o czymś więcej niż podstawowe czynności pielęgnacyjne. Co zrobić, aby zachować ich estetyczny wygląd na dłużej? Jak o swoje tarasy kompozytowy dbają mieszkańcy Śląska i innych części kraju?


Stron: 35 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >