Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów

Przycinanie drzew w przydomowym ogrodzie - jak to robić?

Każdy posiadacz ogrodu, który chce by prezentował się on doskonale musi mieć świadomość, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja roślin, w tym również drzew owocowych i ozdobnych. Jednym z niezwykle ważnych zabiegów jest przycinanie drzewek. W jaki sposób jednak robić to prawidłowo? O czym warto pamiętać? Przekonajmy się.

Pielęgnacja trawnika w listopadzie - ostatnie koszenie trawy i zbieranie liści kosiarką

Jesień jesieni nierówna, ponieważ Natura maluje własne scenariusze pogodowe. Najlepszym dowodem jest obecny listopad, który zaskakuje wysoką temperaturą i budzi wiele pytań w kwestii terminów wykonywania jesiennych prac w ogrodach. Standardowy kalendarz prac ogrodniczych należy w tym roku potraktować raczej jako orientacyjny punkt odniesienia. Lepiej jest skoncentrować się na śledzeniu prognoz pogody oraz uważnej obserwacji roślinności, by dostosować konieczne zabiegi do panujących warunków.

Jak zrobić ziemię liściową - czarne złoto ogrodnika

Planując sprzątanie ogrodu z liści, warto rozważyć wykorzystanie ich do produkcji ziemi liściowej. Można ją potem stosować do spulchniania gleby czy poprawiania jej struktury. Wystarczy zgrabić liście i odpowiednio je zabezpieczyć.

4 najważniejsze zasady koszenia trawnika

Regularne koszenie trawnika jest podstawą jego pielęgnacji. Koszenie nie tylko sprzyja rozwojowi trawy i stymuluje jej krzewienie, ale również ogranicza rozwijanie się chwastów. Jedynie prawidłowo koszona trawa stworzy piękny i gęsty „dywan” w naszym ogrodzie. W poniższym artykule przybliżę Ci kluczowe zasady jak uzyskać taki efekt.

W obecnych warunkach klimatycznych uprawa ogrodu bez dobrze zorganizowanego nawadniania może się nie udać

Jeśli chcemy utrzymać ogród w dobrej kondycji powinniśmy go odpowiednio nawadniać, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Do tego potrzebujemy kilku niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Oto pięć kluczowych kroków, które pozwolą nam zadbać o ogród i skutecznie go nawodnić.

Korzyści z uprawiania ogrodu

Uprawianie ogrodu ma wiele zalet, które mogą poprawić stan zdrowia i jakość życia. Oto niektóre z najważniejszych korzyści płynących z uprawiania ogrodu.

Dlaczego dbanie o bioróżnorodność w naszych ogrodach jest tak bardzo ważne dla środowiska?

Ochrona bioróżnorodności to globalny priorytet, podobnie jak wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju i ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Miłośnicy ogrodnictwa również mogą włączyć się w te działania uprawiając ogród w sposób zrównoważony, stwarzając jak najlepsze warunki do rozwoju różnych gatunków roślin i zwierząt. Zachęca do tego firma Fiskars, która w sposób szczególny wspiera pożyteczny gatunek owadów, jakim są pszczoły. To wcale nie jest trudne!

TreeTank system nawadniania drzew w miastach

Miasta odporne na zmiany klimatyczne to marzenie nie tylko ekologów. Receptą na spowolnienie niekorzystnych zmian klimatycznych oraz zmniejszenie stresu termicznego w aglomeracjach są inwestycje w ich zrównoważony rozwój, a więc m.in. budowanie infrastruktury przyjaznej zielonym miastom. Wyzwaniem staje się wdrożenie takich rozwiązań, które umożliwią stworzenie funkcjonalnych przestrzeni miejskich, przyjaznych środowisku, w ramach istniejącej infrastruktury. Przykładem takiej realizacji jest parking przy Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, gdzie już wiosną „wyrosną” trzyletnie drzewa. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu systemu TreeTank marki Wavin.

Dlaczego warto zagospodarować miejsce w ogrodzie na wypielęgnowany trawnik?

Odpowiednio wypielęgnowany trawnik jest wizytówką naszego domu i ogrodu. Warto poświęcić czas i dobrać właściwe narzędzia, które z jak największą starannością zatroszczą się o niego.

Ogród wertykalny - czym jest i jak go pielęgnować?

Wiszący ogród Semiramidy w Babilonie podobno był niezwykle piękny i stanowił cud świata. Dziś, niektórzy z nas mogą pozwolić sobie na zielony ogród przed domem, posesją. Za to mało kto wie, że jeśli ma nieco przestrzeni w domu, może założyć sobie pionowy ogród czyli tzw. ogród wertykalny. Czym dokładnie są i gdzie się sprawdzą ogrody wertykalne? Jakie są zalety grodu wertykalnego? Jakie kwiaty zobaczymy w ogrodzie wertykalnym? Jak pielęgnować te wyjątkowe zielone ściany?


Stron: 31 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 99

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >