Ogrodzenia – lista artykułów

Czy ogrodzenie z pustaka łupanego to dobry wybór?

Wybór ogrodzenia posesji w obecnych czasach jest dużo trudniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nadal każdy właściciel domu, podwórka oraz innych posesji chce jak najskuteczniej zabezpieczyć swój majątek przed wtargnięciem niepożądanych osób, a w rezultacie uchronić siebie oraz bliskich przed kradzieżą wszelkich posiadanych wartości materialnych, jednak niemalże na równi stawia się obecnie wygląd ogrodzenia. Powodem, dla którego pod uwagę brane jest już nie tylko bezpieczeństwo ale też aspekt wizualny jest fakt, że ogrodzenie stało się wizytówką dla wszystkiego co znajduje się na podwórku, w tym również domu i jego mieszkańców. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i form ogrodzeń, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się te wykonane z pustaków łupanych.

Wiejski, rustykalny dom - jak dopasować do niego ogrodzenie?

Popularność telewizyjnych programów ogrodowych z Wielkiej Brytanii sprawiła, że wiele osób, myśląc o ogrodzie wiejskim, wizualizuje sobie przestrzeń na angielskiej prowincji, z domkiem w stylu cottage. Tymczasem ogród rustykalny (jak też się go określa) posiada w Polsce wielowiekową tradycję. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc kreatywnie przenieść tę tradycję na posesję w XXI wieku?

Ozdobne ażurowe wzory, które można wkomponować w różne modele ogrodzeń

Ogrodzenia bardzo często przybierają formę regularnie rozmieszczonych, powtarzających się pionowych lub poziomych elementów - sztachet, prętów lub poprzeczek. Dla wszystkich tych, którzy chcą wyłamać się z tego schematu i wyróżnić się spośród innych posesji, firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe przygotowała specjalne elementy dekoracyjne, które można wkomponować w różne modele.

Dwa rodzaje bram wjazdowych - rozwierane i przesuwne, którą wybrać

Brama wjazdowa pełni bardzo ważną funkcję – zapewnia bezpieczny i komfortowy dostęp na posesję. Stanowi także element dekoracyjny. Dlatego należy wybrać model, który będzie pasował do stylu naszego domu. Warto ponadto dla własnej wygody pomyśleć równocześnie o automatyzacji wjazdu, smart home jest przecież przyszłością budownictwa.

Ogrodzenie z bramą i furtką – jak wybrać dopasowane rozwiązania?

Przy aranżacji domu zwracamy dużą uwagę na to, żeby poszczególne elementy wystroju wnętrza były do siebie dobrze dopasowane, tworzyły spójną wizualnie całość. Podobnie może, a nawet powinno być, w przypadku planowania najbliższego otoczenia budynku, w tym jego ogrodzenia. Jak dobrać płot, bramę wjazdową i furtkę, aby stanowiły wizytówkę działki i zapewniały nam bezpieczeństwo?

Jakie ogrodzenie zastosować na granicy działki rekreacyjnej?

Słynne Kargul, podejdź no do płota z kultowej komedii „Sami Swoi” świetnie oddaje realia trudnego sąsiedztwa dwóch rodzin. Z sąsiadami lepiej żyć jednak w zgodzie tak, żeby więcej nas łączyło niż dzieliło. Gdy chcemy postawić ogrodzenie na granicy działki, warto najpierw sprawdzić zatem, co na ten temat mówią przepisy. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem budowy płotu.

Wszystko co musicie widzieć o ogrodzeniu z betonowych elek

Wybór rodzaju ogrodzenia ma niewątpliwie duże znaczenie. Jakie powinno być więc dobre ogrodzenie? Oczywiście mocne, trwałe i niezawodne. Ale nie ma się co oszukiwać. Duże znaczenie ma również cena. Na szczęście można znaleźć takie ogrodzenie, które będzie spełniać wszystkie te wytyczne. Tutaj mamy na myśli ogrodzenie z elek betonowych. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety tego rozwiązania.

Ogrodzenia panelowe przemysłowe

Wytrzymałe ogrodzenie jest jednym z ważniejszych składników każdej nieruchomości. Działka rekreacyjna, parcela z domem mieszkalnym, teren osiedla mieszkaniowego, szkoły, firmy, urzędu lub strzeżony parking samochodowy. W tych oraz wielu innych miejscach powinno znajdować się ogrodzenie. Wyznacza ono teren nieruchomości i zabezpiecza to, co na nim się znajduje. Wybór odpowiedniego ogrodzenia wcale nie musi być trudny, szczególnie jeśli poznamy dostępne rodzaje i będziemy znać ich zalety i ewentualne wady.

Ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne na wymiar

Na rynku pojawia się coraz więcej propozycji gotowych systemów ogrodzeniowych. Do tych najpopularniejszych, czyli przemysłowych ogrodzeń panelowych oraz ogrodzeń z siatki plecionej, dołączyły również aluminiowe ogrodzenia drewnopodobne na wymiar. Co to takiego i dlaczego system budzi duże zainteresowanie klientów?

Czym się charakteryzuje ogrodzenie systemowe Centerbox

Centerbox to wielofunkcyjny moduł opracowany przez polskiego producenta zdobył w ciągu ostatnich lat uznanie inwestorów i projektantów. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku i zmieniające się trendy, producent odświeżył jego design i wprowadził udoskonalenia, które sprawiają, że stał się on jeszcze bardziej funkcjonalny. Wybierać można spośród kilku wersji, idealnie dopasowując strefę wejściową do własnych potrzeb.


Stron: 36 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17909 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 340

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >