Ogrodzenia – lista artykułów

Co warto wiedzieć przed kupnem bramy lub ogrodzenia?

Budowa ogrodzenia to poważne przedsięwzięcie. Każdy z nas chce znaleźć produkty najwyższej jakości, w jak najbardziej korzystnej cenie, które będą chroniły posesję przez lata. Eksperci na pewno pomogą w dobraniu odpowiedniego modelu oraz doradzą w kwestiach technicznych oraz instalacyjnych. Jednak nie możemy zjawić się na pierwszej rozmowie kompletnie nieprzygotowani. Jakie informacje mogą okazać się przydatne?

Zadbane, drewniane ogrodzenie jest wizytówką domu - odnawiamy i zabezpieczamy drewniany płot przed zimą

Co zrobić, jeśli drewniane ogrodzenie wokół domu nie prezentuje się już atrakcyjnie? Wystarczy odnowić jego konstrukcję z wykorzystaniem odpowiednich preparatów do ochrony i dekoracji drewna, po uprzednim właściwym przygotowaniu powierzchni. Dzięki temu płot zyska „drugą młodość” i trwałe zabezpieczenie przed działaniem czynników atmosferycznych. Wiosna to najlepszy czas na tego typu prace.

Ogrodzenia w 100% dopasowane do indywidualnych gustów i marzeń inwestora

Ludzie potrafią manifestować swoją indywidualność na różne sposoby, np. aranżując w określony sposób wnętrza mieszkalne albo dobierając roślinność do ogrodu. Teraz firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe daje możliwość stworzenia niepowtarzalnej przegrody wokół posesji dzięki projektowi o nazwie Oskoma.

Co to są ogrodzenia gabionowe i kiedy warto je stosować?

Ogrodzenia gabionowe to konstrukcje, które w ciągu ostatnich lat stały się bardzo popularne zarówno w krajobrazach miejskich, jak i wiejskich. Są one zbudowane z siatek stalowych wypełnionych kamieniami. Ale czym dokładnie są te ogrodzenia i kiedy warto je stosować?

Czym się charakteryzuje ogród skandynawski i jak dopasować ogrodzenie do jego stylu?

Skandynawia to rejon Europy kojarzący się z chłodem i surowością. Obie te cechy posiadają też ogrody urządzone w stylu skandynawskim, ale nie tylko one decydują o wyjątkowości takiej aranżacji. Mówiąc metaforycznie, ogród skandynawski łączy w sobie bowiem ogień i wodę.

Jak ogradzając własną posesję nie wejść w spory z sąsiadami?

Budowa domu zakończona, teren posesji uprzątnięty, a zatem najwyższa pora stawiać ogrodzenie. Proste? Nie zawsze! Jeżeli nie chcecie, aby grodzenie działki skończyło się sporem przeczytajcie, o czym należy pamiętać oddzielając się od sąsiada.

Ogrodzenie aluminiowe czy stalowe – które wybrać?

Budowa własnego domu i urządzanie ogrodu to marzenie wielu osób. Posiadanie nieruchomości wiąże się jednak z koniecznością realizacji wielu obowiązków. Dom musi być trwały i bezpieczny dla użytkowników. To samo dotyczy przyległego terenu, który powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony i ogrodzony. W sklepach można znaleźć wiele rozwiązać pozwalających na wykonanie ogrodzenia, które nie pozwoli na swobodny dostęp do posesji osobom postronnym. Jakie rozwiązanie jest najbardziej skuteczne?

Ogrodzenie Kwarc CNC - połączenie elementów tworzonych indywidualnie z rozwiązaniem systemowym

Od kilku lat na rynku ogrodzeń zewnętrznych dokonuje się prawdziwa rewolucja, którą można zawrzeć w dwóch słowach: innowacja i indywidualizacja. Firma Plast-Met od początku jest jednym z liderów tych zmian. Kolejnym krokiem wykonanym przez trzebnickiego producenta we wdrażaniu najnowszych technologii dopasowanych do konkretnego użytkownika jest wprowadzenie do oferty ogrodzenia Kwarc CNC.

Jak zabezpieczyć metalowe ogrodzenie przed skutkami zimy?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego wie, jak dużo pracy do wykonania jest na co dzień w przydomowym otoczeniu. W okresie jesiennym główne zadanie to zabezpieczenie przed zimą konstrukcji znajdujących się na zewnątrz – elementów architektury ogrodowej, a także ogrodzenia. Jak o nie zadbać, żeby zachowało swoją funkcjonalność i estetykę przez długi czas?

Ogrodzenie posesji w odcieniach brązu z ażurowym motywem

Antracyt to wciąż najchętniej wybierana barwa ogrodzeń w Polsce. Coraz bardziej widoczna jest jednak zmiana podejścia klientów, którzy kierując się najnowszymi trendami, pragną kolorystycznej odmiany.


Stron: 37 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >