Nawierzchnie, ścieżki ogrodowe – lista artykułów

Jak dobrać odpowiednie płyty betonowe do ogrodu lub tarasu – porady z praktyki

Ścieżka na działce lub posadzka na tarasie to element aranżacji, który potrafi zadecydować o ogólnej estetyce miejsca. Nie można jednak zapominać o trwałości podłoża. Jak połączyć obie cechy? Dzięki tym praktycznym poradom!

Jak zadbać o bezpieczeństwo na posesji i wokół niej podczas śnieżnej zimy?

Pomimo tego, że srogie zimy od wielu lat nie dręczą nas już długimi miesiącami musimy być przygotowani na obfite, a do tego nagłe opady śniegu. Ostatnie prognozy wskazują, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Właśnie w takich sytuacjach warto pamiętać kiedy ciąży na nas odpowiedzialność za utrzymanie porządku na chodniku oraz jak i za pomocą jakich urządzeń poradzić sobie z uporczywym śniegiem, którego posprzątanie to nie lada wyzwanie!

Dlaczego nawierzchni wokół domu nie warto posypywać solą?

Kostki i płyty betonowe to niesłychanie wytrzymałe materiały do budowy alejek i podjazdów w otoczeniu domu, które wymagają minimalnych zabiegów konserwacyjnych. Aby jednak zachowały swój wygląd jak najdłużej, najlepiej wręcz unikać niektórych zabiegów w czasie zimy.

Technologie wykorzystywane do wzmacniania gruntu

W trakcie realizowania inwestycji budowlanej, należy wykonać badania gruntu. Pozwolą one ustalić stan podłoża oraz ewentualny stopień jego zanieczyszczenia w przypadku obszarów poprzemysłowych, na których kiedyś znajdowały się fabryki zajmujące się na przykład produkcją farb czy lakierów. Jeśli projekt wymaga ulepszenia gruntu ze względu na jego niewystarczającą nośność, wówczas wykorzystuje się określoną technologię do wzmocnienia podłoża. W tym celu warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Polecamy Menard - firmę oferującą swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie wzmacniania gruntu i fundamentowania. Jakie technologie stosuje się w celu poprawienia parametrów podłoża?

Co warto wiedzieć przed wyborem i zakupem kostki brukowej?

Wygląd, kształt, grubość, wykończenie krawędzi czy faktura to tylko niektóre parametry, na które warto zwrócić uwagę wybierając kostkę czy płytę betonową do wymyślonej przez nas aranżacji. Podpowiadamy, jak zrobić to właściwie i o czym w szczególności należy pamiętać.

Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza?

Jaka nawierzchnia na plac zabaw jest najlepsza? Co doskonale sprawdzi się jako podłoże na siłownię zewnętrzną? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Jak odśnieżać i czym sypać kostkę brukową wokół domu?

Spalinowa lub elektryczna odśnieżarka sama rozwiąże problem. Wystarczy wyjechać nią z garażu. Mechaniczne odśnieżarki zastępują pracę człowieka i są bezpieczne dla nawierzchni. Co innego, gdy trzeba korzystać w takiej sytuacji z prostych narzędzi i siły własnych rąk.

Płyty tarasowe w ciepłym kolorze bursztynu

Płyty to niezbędny element tradycyjnego tarasu. Antypoślizgowa powierzchnia i ciepły, słoneczny kolor zapewniają bezpieczeństwo i atmosferę odpoczynku. Opisane wymagania spełniają np. Płyty tarasowe Bursztyn.

Czy kostka brukowa wymaga specjalnych zabezpieczeń przed zimą?

Prawidłowa konserwacja, używanie odpowiednich narzędzi i środków zimą, wykonanie spoin z piasku polimerowego, a w momencie zabrudzenia szybka reakcja, to gwarancja zachowania nawierzchni z kostek betonowych w optymalnej kondycji. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak samodzielnie ułożyć kostkę wokół domu - krok po kroku

Wygodny podjazd, elegancki chodnik wokół posesji, a może ścieżka ogrodowa? Z wykorzystaniem kostki brukowej stworzymy estetyczne otoczenie domu. Mnogość dostępnych wzorów i rodzajów kostki daje nam duże możliwości aranżacji przestrzeni, a co ważne, ułożyć ją możemy samodzielnie – potrzebne będą tylko odpowiednie narzędzia. Jak wykonać pracę, aby efekt cieszył oczy?


Stron: 55 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >