Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Kupując mieszkanie wybierajmy jak najbardziej nasłonecznione - zaoszczędzimy w przyszłości na ogrzewaniu i energii

Rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym, w dobrze nasłonecznionym mieszkaniu potrafią być nawet o 60% niższe, niż w lokalu wypełniającym jedynie minimum nasłonecznienia określonego przez polskie normy. Według szacunków portalu tabelaofert.pl po przeanalizowaniu blisko 11 tys. ofert z całej Polski okazało się, że na rynku pierwotnym co piąte mieszkanie (18,1%) jest dobrze nasłonecznione. W obecnej sytuacji kryzysu energetycznego ważna jest nie tylko cena mieszkania, ale także jego przyszłe koszty utrzymania.

Kupno mieszkania pod wynajem – dlaczego to się opłaca?

Masz wolne środki finansowe? Zastanów się nad kupnem mieszkania pod wynajem. Zakup mieszkania na wynajem może być dobrą i pewną inwestycją. Szczególnie w czasach rosnącej inflacji. Dlaczego?

Wykończenie mieszkania pod klucz – dlaczego warto?

Planujesz zakup nowego mieszkania? A może już jesteś świeżo upieczonym właścicielem M3 lub M4 w wymarzonej lokalizacji? Minie jednak sporo czasu, zanim się wprowadzisz. Chyba że zdecydujesz się na wyremontowanie lokalu pod klucz – usługę tę oferują zarówno sami deweloperzy, jak i firmy wykończeniowe. Dowiedz się, dlaczego warto z niej skorzystać!

FLATtoGO – na czym polega nowatorski system na rynku deweloperskim?

Zakup auta bez kierownicy i foteli. Zakup trampek bez sznurówek. Zakup zegarka bez paska. Do tych „niepełnych” transakcji można dołożyć najpoważniejszą – zakup mieszkania na rynku pierwotnym. W czasach, w których specjaliści od „customer experience” wyprzedzają się w pomysłach na udoskonalanie doświadczeń zakupowych swoich klientów branża mieszkaniowa skazuje nabywcę na odbiór produktu niekompletnego. Zakup mieszkania, jeden z najbardziej cennych momentów w życiu, jest dziś zakupem produktu bezużytecznego w chwili odbioru.

Chcesz kupić dom? Na co zwrócić uwagę, zanim podejmiesz decyzję?

Kupno domu to często decyzja na lata, a czasami na całe życie. Jak wybrać dom idealny? Czy taki w ogóle istnieje? Uspokajamy – każdy, kto kiedykolwiek stanął w obliczu kupna nieruchomości, stawia sobie takie pytania! Warto wziąć jednak kilka oddechów i przeanalizować sytuację na zimno. Z naszym poradnikiem na pewno się uda!

Coraz częściej od dewelopera kupujemy mieszkania pod klucz

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim stawia przed jego właścicielami wymagające wyzwanie - wieloetapowy proces gruntownego remontu, który może dać się we znaki nawet najbardziej doświadczonym i odpornym na stres klientom. Nie może więc dziwić, że usługa projektowania i wykańczania wnętrz przez wyspecjalizowane firmy zyskuje w ostatnim czasie na popularności.

Wybór miejsca do życia znacząco się zmienił w ciągu ostatnich lat. Czego dziś oczekujemy poszukując mieszkania w mieście?

Bliskość instytucji oświatowych i publicznych, sklepów, a może terenów zielonych? Jakie kryterium jest ważne przy wyborze miejsca do życia i czego oczekujemy dziś, a jakimi kryteriami kierowano się kiedyś? Jak od początku 2022 roku zmieniły się preferencje nabywców? Zajrzeliśmy do badań sprzed ponad dekady by sprawdzić, jak zmieniły się potrzeby mieszkaniowe Polaków, a o komentarz poprosiliśmy eksperta z rynku nieruchomości.

Czy warto teraz, w czasie wysokiej inflacji kupić mieszkanie?

Niepewność gospodarcza i zawirowania rynkowe powodują, że niewiele branż podejmuje nowe inwestycje czy też bez przeszkód kontynuuje obecne. Rynek jednak nie lubi próżni i ci, którzy wykorzystają jak najlepiej obecną sytuację, zajmą dobrą pozycję rynkową.

Czy kupno mieszkania z rynku wtórnego jest korzystniejsze od oferty deweloperów?

Często osoby marzące o zakupie własnego M., zwracają się ku rynkowi wtórnemu, ponieważ w dalszym ciągu panuje przekonane, że to, co z „drugiej ręki”, musi być tańsze. Ale czy faktycznie mieszkanie z rynku wtórnego zawsze musi być tańsze od mieszkania nabywanego od dewelopera? Niekoniecznie. Inflacja i wzrost stóp procentowych przyczyniły się do podwyżek również w przypadku lokali używanych, więc ich ceny nie są już tak atrakcyjne w stosunku do tych nowych, jak to bywało w przeszłości. Przed podjęciem decyzji o zakupie czterech kątów z „drugiej ręki”, warto również być świadomym wszystkich ukrytych, dodatkowych kosztów. Jakich?

Czy w obecnych, trudnych czasach lepiej wynajmować mieszkanie czy kupić?

W ostatnich miesiącach rosnące stopy procentowe dość mocno ograniczyły dostęp do mieszkań osobom, które chciały sfinansować ich zakup za pomocą kredytu. Wiele osób nadal wynajmuje mieszkanie w oczekiwaniu na poprawę sytuacji na rynku kredytowym. Eksperci Metrohouse i Credipass starają się odpowiedzieć na pytanie, gdzie warto pomyśleć o zakupie własnego M.


Stron: 70 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 660

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >