Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

W jakiej lokalizacji Warszawy najchętniej kupowane są mieszkania?

Jakie inwestycje deweloperów cieszą się największym zainteresowaniem wśród nabywców mieszkań? Które projekty wybierają? Na jakie mieszkania się decydują? W jakich cenach? Czy zmienia się struktura kupujących?

Nabycie nieruchomości za granicą przynosi większy wskaźnik rentowności od inwestycji w kraju

Według ekspertów firmy Expander i Renter.io średnia roczna stopa zwrotu z wynajmu nieruchomości w Warszawie czy Krakowie wynosi dziś między 4 a 6 proc. To znacznie mniej niż w takich egzotycznych lokalizacjach jak Bali czy Dominikana. Na tajskiej wyspie Phuket ROI z inwestycji w nieruchomość może kształtować się nawet na poziomie 18,5 proc. rocznie. Jak zarabiać na wynajmie domu czy apartamentu zagranicą? Na jaki zysk można liczyć? Jaki jest próg wejścia w taką inwestycję? O tym opowiada Maria Kobryń, prawnik i ekspert od zagranicznych nieruchomości.

Sprawdzamy, czy kupno mieszkania pod miastem przyniesie duże oszczędności

Ceny mieszkań osiągają rekordowe poziomy. Dla wielu osób obecne stawki stały się barierą nie do przeskoczenia. Okazuje się jednak, że można spróbować „obejść” tę przeszkodę. Jak? Alternatywą może być wyprowadzka za miasto. Jak wynika z wyliczeń ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, pod niektórymi miastami ceny mieszkań są niższe niemal o połowę!

Świadectwa energetyczne a decyzje zakupowe konsumentów

Świadectwa energetyczne stają się coraz bardziej istotnym elementem decyzji zakupowych na rynku nieruchomości. W czasach, kiedy świadomość ekologiczna rośnie, a koszty energii ciągle wzrastają, potencjalni nabywcy coraz częściej zwracają uwagę na efektywność energetyczną budynków. Dokumenty te nie tylko informują o obecnym zużyciu energii, ale również wskazują na potencjalne koszty utrzymania nieruchomości, co ma kluczowe znaczenie dla konsumentów. Oto, jak świadectwa energetyczne wpływają na decyzje zakupowe i dlaczego są one tak ważne dla współczesnych konsumentów.

Za przeciętną pensję nie kupimy nawet pół metra mieszkania

Podwyżkom cen mieszkań towarzyszył w ostatnich latach także wzrost średniego wynagrodzenia. W dalszym ciągu w większości dużych miast za przeciętną pensję nie kupimy nawet pół metra mieszkania. Wyliczenia w tym zakresie przygotowała sieć biur nieruchomości Metrohouse i pośrednik finansowy Credipass.

Co bardziej opłaca się w 2024 roku - zakup mieszkania, czy budowa domu?

Zakończenie rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% sprawiło, że na rynku jest mały wybór mieszkań, zarówno od deweloperów, jak i z drugiej ręki. To dlatego coraz częściej inwestorzy rozważają budowę własnego domu. W dodatku może być to alternatywa korzystna finansowo, bo ceny materiałów budowlanych się ustabilizowały. – Koszty są podobne. Decydując się jednak na budowę domu, mamy większy wybór lokalizacji oraz odpowiedniego dla nas czasu i tempa budowy – przekonuje Wojciech Rynkowski, ekspert Extradom.pl.

Zdolność kredytowa singli coraz mniejsza, a zakup własnego mieszkania coraz trudniejszy

Zawieszony od stycznia 2024 r. program „Bezpieczny Kredyt 2%” ma być zastąpiony w drugiej połowie roku nowym o nazwie „Kredyt mieszkaniowy na Start”. Czy pomoże on singielkom i singlom w realizacji marzenia o własnym lokum?

Jakie są koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim w 2024 roku

Wykończenie mieszkania – temat rzeka, który spędza sen z powiek wielu inwestorom. Remont nieruchomości, niezależnie od jej rozmiaru, to niemałe przedsięwzięcie, które wymaga starannej kalkulacji budżetu. Koszty prac wykończeniowych mogą wahać się bowiem od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Od czego zależy ostateczna cena za remont mieszkania? Ile kosztuje remont 1 mkw nieruchomości? I, co najważniejsze, jak oszczędzić na wykończeniu lokum bez uszczerbku na jakości?

Jak na ceny mieszkań wpłynie program „Mieszkanie na start”

Czy klienci wstrzymują się z zakupem mieszkań w oczekiwaniu na wejście w życie kredytu Mieszkanie na start? Jaką ofertę mają deweloperzy dla osób chcących skorzystać z nowego, rządowego wsparcia?

Czy w 2024 r. lepiej kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Nieruchomość nowa czy z drugiej ręki? Przed takim dylematem stoi większość chętnych na zakup mieszkania. 2023 rok stał pod znakiem ogromnego zainteresowania takimi inwestycjami ze względu na możliwość uzyskania dopłat w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%. Można było z niego skorzystać zarówno w przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, Program ten sprawił jednak, że ceny mieszkań poszły mocno w górę. W grudniu 2023 roku średnia cena mieszkań w Warszawie wynosiła 16 815 zł za m kw, co stanowiło o 2% więcej niż w listopadzie tego samego roku. Wzrost cen dotyczy zarówno mieszkań z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Na jakie mieszkanie lepiej się zdecydować? Sprawdzamy, co przemawia za zakupem z rynku pierwotnego, a co za inwestycją na rynku wtórnym.


Stron: 74 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >