Kupno mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Od czego zależy cena za m2 mieszkania?

Przeglądając oferty mieszkań na rynku nieruchomości, można trafić zarówno na tanie kawalerki do remontu, dwupokojowe mieszkania w stanie deweloperskim, jak i apartamenty pod klucz. Ceny wymienionych nieruchomości będą się znacząco różnić. Dlaczego?

Jak pandemia wpłynęła na wybór mieszkań przez kupujących?

W warunkach wciąż rosnących cen nabywcy mieszkań w Polsce zamiast życzeniowego myślenia stawiają na realne podejście do poszukiwania lokum. Większy budżet przy mniejszym oczekiwanym metrażu to najczęstsza zmiana w deklaracjach kupujących.

Jakie mieszkanie możemy kupić na kredyt bez wkładu własnego?

Na przełomie maja i czerwca 2022 r. w ofercie banków pojawi się kredyt hipoteczny z gwarantowanym przez państwo wkładem własnym. Portal GetHome.pl sprawdził, jak duża jest w największych miastach oferta mieszkań do kupienia za taki kredyt.

Plusy i minusy przeprowadzki do dużego miasta

Mieszkanie w mieście niesie z sobą wiele korzyści. Choć metropolie mogą kojarzyć się ze zgiełkiem i pędem – dają duże możliwości rozwoju i łatwy dostęp do różnego rodzaju rozrywek. Jakie inne plusy wynikają z przeprowadzki do dużego miasta?

Kupujesz mieszkanie jako inwestycje? Dobrze przemyśl lokalizację

Zakup mieszkania jako inwestycji kieruje się nieco innymi prawami, niż zakup nowego mieszkania dla swojej rodziny. Lokalizacja nieruchomości może mieć duże znaczenie. Jakie?

Zakup mieszkania z rynku wtórnego w 2022 r. - ważne aspekty, o których warto pamiętać

Niska w stosunku do popytu podaż nowych mieszkań czy stale rosnące ceny materiałów budowlanych sprawiają, że w najbliższym czasie najprawdopodobniej nie ma co liczyć na spadek cen nieruchomości. Dlatego rozwiązaniem dla osób chcących zamieszkać na swoim, może być mieszkanie z rynku wtórnego, który to oferuje konkurencyjne ceny i teoretycznie większy wybór. Ale czy naprawdę lokale „z drugiej ręki” kosztują mniej od tych nowych? Niekoniecznie. Należy mieć świadomość, że kwota, jaką zobaczy potencjalny kupujący w ogłoszeniu, to nie cały wydatek, jaki go czeka. Pozostają takie kwestie jak np. wszelkiego typu podatki czy niespodziewane remonty. W ostatecznym rozrachunku czasem bywa i tak, że bardziej opłaca się kupić mieszkanie w stanie surowym, od dewelopera. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego podpowiedzą, jak oszacować rzeczywiste koszty kupna mieszkania z rynku wtórnego.

Zobacz, wirtualną aranżację mieszkania zanim je kupisz

Technologia 3D już stała się integralną częścią naszej rzeczywistości. Towarzyszy nam m.in. w procesie kupna mieszkania, gdzie okazuje się szczególne pomocna. Wnętrza prezentowane w narzędziach 3D pobudzają wyobraźnię i pozwalają kupującemu na zilustrowanie inwestycji jako przyszłego miejsca do życia. Doceniając potencjał tej technologii, pracownia projektowa Decoroom we współpracy z firmą 3D Estate stworzyła wirtualne spacery inwestycji deweloperskich w realnym stylu wykończenia pod klucz.

Rata kredytu czy najem – co jest tańsze?

Gdy wynajmujący oczekują zysku, osoby najmujące lokale coraz częściej zastanawiają się, czy kupno mieszkania w dłuższej perspektywie czasu nie byłoby korzystniejszą opcją. Z drugiej strony, kolejne podwyżki stóp procentowych mogą odwodzić od decyzji dotyczącej zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego (w tym osoby kupujące nieruchomości w celach inwestycyjnych i finansujące je z pomocą banku). Więcej o sytuacji na rynku najmu mieszkań w pierwszych tygodniach 2022 r., mówią eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

Nieruchomości premium Warszawa - gdzie szukać najlepszych ofert?

Zakup nieruchomości o wyższym standardzie lub takiej, która klasyfikowana jest jako luksusowy apartament, czy też dom rządzi się nieco innymi prawami, niż poszukiwanie standardowego lokum. Inwestycja, która wiąże się ze znacznymi kosztami, powinna spełniać oczekiwania przyszłych właścicieli pod wieloma względami. Część osób będzie poszukiwała budynków w prestiżowych lokalizacjach takich jak Wilanów, czy Śródmieście. Znajdujące się w ogłoszeniach apartamenty pokazane są zawsze od najlepszej strony, a każdy z nich będzie posiadał też jakieś mankamenty.

Jak nie kupić kota w worku - wybierając mieszkanie przez Internet?

Szukając swojego, wymarzonego mieszkania, często skupiamy się głównie na jego wnętrzu, metrażu, cenie i dzielnicy, zupełnie zapominając o tak ważnym aspekcie, jakim jest otoczenie. Zdarzają się sytuacje, że przyszli klienci natrafiają na podkoloryzowane wizualizacje, które nijak się mają do rzeczywistości. Jak uniknąć przykrych niespodzianek przy zakupie wymarzonego mieszkania? Pomocne w tym będzie zaawansowane technologicznie i łatwe w obsłudze nowe narzędzie.


Stron: 70 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18063 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 948

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >