Inwestycje i nieruchomości – lista artykułów

Zamieszkać w miejscowości uzdrowiskowej pod Warszawą?- to możliwe. W Konstancinie-Jeziornie powstaje ekologiczna inwestycja Gaia Park

Najnowsza inwestycja PROFBUD, pierwszy etap miasteczka domów o zabudowie bliźniaczej i segmentowej GAIA PARK, udowadnia, że współczesne budownictwo może być realizowane w sposób mądry i odpowiedzialny, z naciskiem na maksymalne wykorzystanie proekologicznych rozwiązań. Ponad 20 hektarów działki, na której powstanie, oparto na filarach zrównoważonego rozwoju: energii, wodzie, powietrzu oraz dążeniu do dobrostanu i integracji lokalnej społeczności. Dnia 2 grudnia przedstawiciele mediów, interesariusze i partnerzy PROFBUD spotkali się na terenie inwestycji, poznając koncepcję projektu, zlokalizowanego w Konstancinie-Jeziornie.

Co ma wpływ na rosnące ceny nieruchomości, czy mieszkania stanieją?

W III kwartale 2022 roku przeważała względna stabilizacja cen na rynku nieruchomości. Nie zmienia to jednak faktu, że jest drogo i w przyszłości może być jeszcze drożej. Trudna sytuacja gospodarcza sprawia, że zainteresowanie zakupem mieszkań maleje. W III kwartale odnotowano o 15% niższą sprzedaż lokali mieszkalnych niż w II kwartale br. i o 36% niższą niż przed rokiem. Dlaczego nieruchomości są takie drogie? Za co musimy zapłacić najwięcej? Gdzie jest najtaniej? Czy mimo wysokich cen, warto zainwestować w mieszkanie? Rozwiewamy wątpliwości!

Budowa autostrad w Polsce trwa, jednak w wielu miejscach drogi dwupasmowe są niewystarczające

– Standard istniejących polskich autostrad jest wysoki. Porównując do krajów Europy Zachodniej, możemy pochwalić się nowymi technologiami, przede wszystkim w kontekście ochrony środowiska – mówi Przemysław Panek, ekspert Multiconsult Polska. Jak wskazuje, w Polsce większość tras szybkiego ruchu wciąż powstaje jako drogi dwujezdniowe, co w niektórych lokalizacjach jest dużym utrudnieniem ze względu na ograniczoną przepustowość. To jednak powoli się zmienia. – Zdecydowanie przechodzimy ze standardu dróg dwupasmowych do trzypasmowych, zwłaszcza w sąsiedztwie dużych aglomeracji czy też na drogach wjazdowych do dużych miast – mówi ekspert, przestrzegając jednocześnie, że nie wszędzie takie rozwiązanie jest uzasadnione.

Gdzie w Warszawie warto kupić apartament w kategorii premium pod wynajem?

Ceny mieszkań w Warszawie, od początku roku, poszły w górę o ponad 4 proc., a stawki najmu o 18 proc. To oznacza, że inwestycja w mieszkanie na wynajem ma sens. Nadal chroni kapitał przed inflacją i gwarantuje wysokie zyski. Sama inflacja powoduje, że cena mieszkania będzie rosła o kilkanaście procent rocznie, a niska zdolność kredytowa Polaków i uchodźcy z Ukrainy nakręcają popyt na wynajem.

Krakowskie Osiedle Górka Narodowa w przestronnym parku

Dom Development, lider rynku deweloperskiego w Polsce, kosztem blisko 3 mln złotych stworzył przy Osiedlu Mieszkaniowym Górka Narodowa w Krakowie park z nowoczesnym placem zabaw dla dzieci w różnym wieku i strefą wypoczynku dla dorosłych. To atrakcyjne miejsce zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i sprzyja integracji mieszkańców. Teraz miasto odkupiło park, powiększając w ten sposób powierzchnię publicznych obszarów zielonych w Krakowie. Wartość transakcji wyniosła 630,4 tys. zł brutto. Osiedle Górka Narodowa to w pełni funkcjonalna, nowa, stale rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa. W ramach inwestycji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ukończono realizację 6 budynków, w których powstały łącznie 324 mieszkania i lokale usługowe, a w budowie są 4 kolejne.

Wyczekiwany tunel na Zakopiance jest otwarty!

Nastąpiła chwila wyczekiwana przez kierowców jadących na Podhale. Od soboty mogą korzystać z tunelu pod górą Luboń Mały w ciągu S7 Lubień - Rabka-Zdrój, a przejazd nim zajmuje niespełna dwie minuty. Połączone zostały oddane wcześniej nowe odcinki Zakopianki, a tym samym pomiędzy Myślenicami i Rabką-Zdrój kierowcy mają do dyspozycji ok. 32 km drogi ekspresowej.

Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

Biurowiec Infinity we Wrocławiu wkracza w ostatnią fazę realizacji. Na budynku powstającym przy Placu Jana Pawła II zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Inwestycja realizowana przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties będzie gotowa na przyjęcie najemców w II kw. 2023 r.

Nowy zarządca gdyńskiego kompleksu biurowego Tensor

Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, przejęła w zarządzanie gdyński kompleks biurowy Tensor, należący do spółki czeskiego otwartego funduszu nieruchomości Investika i luksemburskiego inwestora private equity BUD HOLDINGS. Dodatkowo eksperci z regionalnego biura firmy będą odpowiedzialni za wsparcie właściciela w komercjalizacji nieruchomości.

Osiedle Modern City - 66 mieszkań gotowych do sprzedaży na warszawskim Bemowie

Kolejny etap osiedla Modern City na warszawskim Bemowie. W ofercie jest 66 mieszkań. Inwestycja zlokalizowana jest wśród zielonych, rekreacyjnych terenów przy ul. Szeligowskiej 53 – tylko 200 metrów od stacji II linii metra. Modern City obejmie łącznie ponad 800 mieszkań w ramach 9 etapów. Wszystkie lokale w standardzie, bez dodatkowych kosztów, zostaną wyposażone w system Smart House firmy Keemple – który podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz umożliwia obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Wszystkie budowy są realizowane zgodnie z harmonogramami. W Warszawie Grupa ROBYG ma w budowie łącznie około 3600 mieszkań.

Co powstanie w miejscu po rozebranej Galerii Plaza w Krakowie?

Rusza rozbiórka, należącej do STRABAG Real Estate, krakowskiej Galerii Plaza. Prace zostały podzielone na dwa etapy i potrwają około sześciu miesięcy. W miejsce nieczynnego od ponad roku centrum handlowego deweloper wybuduje kompleks wielofunkcyjny – jego realizację zaplanowano na lata 2023-2025.


Stron: 385 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 650

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >