Schody – lista artykułów

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Inspirowane rzeczywistymi oczekiwaniami różnych pokoleń, łączące funkcjonalność z designem, będące owocem nieograniczonej wyobraźni projektantów - najnowsze trendy schodowe są naprawdę zaskakujące. To miękkie kształty, przyjazne dla oka i natury materiały oraz formy i kolory budzące pozytywne wibracje. Jak wyglądają najmodniejsze schody?

Rodzaje konstrukcji i sposoby montażu schodów wewnętrznych

O wygodzie korzystania ze schodów decyduje wiele czynników, zarówno kształt konstrukcji, wymiary stopni i szerokość biegu, jak i ich usytuowanie. To właśnie od miejsca, w którym zainstalujemy schody zależeć będzie funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej oraz to, jaką rolę będą pełnić we wnętrzu – czy wyłącznie komunikacyjną czy dodatkową, dekoracyjną. Zobaczmy, jak prezentują się schody w zależności od rodzaju oraz miejsca montażu?

Wybieramy schody wewnętrzne - jakie rodzaje mamy do wyboru?

Schody, szczególnie w nowoczesnych nieruchomościach, coraz częściej stanowią atrakcyjny element otwartej przestrzeni domu. Zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania oraz wrażeniach estetycznych, przybierają rozmaite, nierzadko niebanalne formy. Jak prezentują się schody o finezyjnych kształtach przypominających litery I, L, U, C, S oraz schody kręcone i spiralne?

Jakie schody wpisują się we wnętrzarskie trendy roku 2022?

Tegoroczne trendy wnętrzarskie zachwycają nieszablonowym podejściem do najbardziej lubianych i znanych stylów. Na salonach pojawia się odświeżone wydanie aranżacji japandii, minimalizm zyskuje industrialny charakter, a klasyka nabiera bardziej wyrafinowanego charakteru. Jak w tym wszystkim prezentują się schody? Zobacz galerię zdjęć i daj się zainspirować.

Proces projektowania schodów

W momencie, kiedy zdecydujemy się na nowe schody do domu, powinniśmy przede wszystkim powierzyć tego typu usługę profesjonalnemu projektantowi schodów lub też firmie, która owego posiada. Jest to niezależne od tego czy potrzebujemy schodów drewnianych, betonowych czy też metalowych.

Najwygodniejsze schody do małych wnętrz

Dla niektórych schody to tylko zwyczajny, użytkowy element wyposażenia domu, dla innych istotny detal aranżacji wnętrza. W domu o niewielkim metrażu liczy się każdy metr kwadratowy dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Dlatego wybierając schody warto rozważyć modele potocznie określane jako schody „kacze” lub „młynarskie”, które zajmują mniej miejsca, a przy tym prezentują się wyjątkowo okazale.

Modne wnętrza ze schodami w roli głównej. Trendy 2021

W tegorocznych trendach schodowych obserwujemy odejście od surowych linii industrialnych i loftowych na rzecz zdecydowanie cieplejszych, unowocześnionych koncepcji popularnych stylów aranżacyjnych. Zobaczcie, jak prezentują się schody w najmodniejszych polskich wnętrzach.

Czym można zastąpić naturalny kamień na schodach ogrodowych

Schody są nieodłącznym elementem każdego budynku i jego otoczenia. Poza walorem użytkowym, często podnoszą rangę i dodają miejscu splendoru. Mogą być proste lub finezyjne. Najstarsze schody znajdują się w Hallstatt i mają już ponad 3 tysiące lat.

Ściana ażurowa jako alternatywa dla balustrady przy schodach

Montowane do podłogi lub stopnia ażurowe panele z powodzeniem zastępują balustrady, stanowiąc nonszalancki element wykończenia nowoczesnego wnętrza. W tych modelach za efekt WOW odpowiadają drewniane lub stalowe pionowe listwy, które imitując ścianę z jednej strony dają spektakularny efekt wizualny, a drugiej odpowiadają za najwyższe bezpieczeństwo poruszania się po stopniach. Zobaczmy, jak ażurowe panele wyglądają w najmodniejszych polskich wnętrzach.

Wykonanie schodów zewnętrznych do domu lub na taras z betonowych bloków

Schody przy wejściu do domu to nie tylko sposób na zniwelowanie różnic w wysokości terenu, ale również na wyeksponowanie reprezentacyjnego charakteru strefy wejściowej. Z jakich materiałów i rozwiązań skorzystać przy budowie schodów zewnętrznych, mając na względzie ich efektowny wygląd i szybkość montażu?


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 698

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >