Schody – lista artykułów

Ponadczasowe aranżacje schodowe – galeria najlepszych pomysłów

Dynamicznie zmieniające się trendy wnętrzarskie inspirują do tworzenia pięknych i unikatowych przestrzeni mieszkalnych. Moda bywa jednak ulotna, a nowe koncepty aranżacyjne szybko zastępowane są przez kolejne, ciekawsze, bardziej pomysłowe czy innowacyjne. Dlatego urządzając wnętrze warto spojrzeć przyszłościowo, szczególnie podczas wyboru trudnych do zmiany konstrukcji. Jednym z takich przykładów są schody wewnętrzne.

Masz antresolę? Sprawdź, jak ją zabezpieczyć przy pomocy siatki

Antresola to niezwykle praktyczne rozwiązanie architektoniczne, pozwalające na optymalne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniach o wysokich sufitach. Jednakże, aby cieszyć się jej funkcjonalnością bezpiecznie, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie - tutaj doskonale sprawdzą się siatki na schody. Dlaczego warto właśnie w ten sposób osłonić antresolę?

Minimalistyczne trendy schodowe na 2024 rok

Nie ekstrawagancja, a wyrafinowana prostota. Sophisticated simplicity to jeden z mega trendów, który w 2024 roku zdominuje nie tylko branżę beauty. Widać to w najnowszych projektach schodowych, bazujących na minimalistycznej prostocie, wysokiej użyteczności i nieoczywistym designie.

Z jakiego gatunku drewna schody przetrwają lata?

Schody łączą kondygnacje, oddzielają strefę dzienną od nocnej i wytyczają ciąg komunikacyjny. Jednak oprócz samej funkcjonalności, są również efektowną ozdobą domu – zwłaszcza te wykonane z drewna. Jaki gatunek tarcicy wybrać, żeby cieszyć się ich urokiem jak najdłużej?

Czym się kierować w doborze schodów do wnętrz?

Element umożliwiający poruszanie się między różnymi poziomami, mający ogromny wpływ na estetykę i charakter całego pomieszczenia? To muszą być schody! Jednak wybór modelu doskonale pasującego do naszych wnętrz może być nie tylko wyzwaniem, ale również interesującą podróżą w czasie przez różne style architektoniczne. Czym się kierować w doborze schodów? Jak wygląda ich historia? Na te pytania odpowiadają ekspertki Galerii Wnętrz DOMAR – Sylwia Gulewicz-Wysocka i Aldona Mioduszewska.

Przegląd oryginalnych rozwiązań konstrukcji schodów z polskich domów

Schody to jeden z najmocniej wyróżniających się elementów wnętrza. Jak sprawić, aby stały się jeszcze bardziej interesujące? Zajrzeliśmy do polskich domów, aby sprawdzić najbardziej niezwykłe projekty. To konstrukcje, które zmieniają tradycyjne wnętrza w prawdziwe dzieła sztuki.

Schody zewnętrzne z kamienia naturalnego - trwałość na wiele lat

Schody to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Zarówno schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne powinny być dobrze zaprojektowane i wykonane z odpowiedniego materiału, takiego który zapewni ich trwałość, bezpieczne użytkowanie i wyjątkowy efekt wizualny. Taki właśnie jest kamień naturalny, który coraz częściej wykorzystywany jest jako stopnie.

Metalowe schody i balustrady na wymiar Częstochowa

Schody i balustrady stalowe słyną ze swojej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia oraz duży ciężar. Są wyjątkowo trwałe, nie ulegają wypaczeniom, a wykonane przez zaufanego producenta przetrwają długie lata. W dodatku mogą być zamontowane zarówno we wnętrzach w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym, a także w małych i dużych domach. Sprawdź, jakie są zalety konstrukcji stalowych na wymiar i jakie mogą być ich minusy.

Z jakiego materiału schody do wnętrza będą najlepszym wyborem - drewniane, metalowe czy szklane?

Aranżując schody wewnętrzne, można użyć wielu materiałów wykończeniowych, nie tylko przy dobieraniu konstrukcji nośnych, ale także przy wyborze stopni czy balustrad. Obok tradycyjnego drewna, to między innymi nowoczesny metal czy minimalistyczne szkło. Jak prezentują się schody w zależności od materiału bazowego? Od jakich czynników uzależnić swój wybór?

Aranżujemy schody wewnętrzne zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2023

Inspirowane rzeczywistymi oczekiwaniami różnych pokoleń, łączące funkcjonalność z designem, będące owocem nieograniczonej wyobraźni projektantów - najnowsze trendy schodowe są naprawdę zaskakujące. To miękkie kształty, przyjazne dla oka i natury materiały oraz formy i kolory budzące pozytywne wibracje. Jak wyglądają najmodniejsze schody?


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 463

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >