Podłogi – lista artykułów

Czy dekoracyjne wzory podłóg mogą być ponadczasowe na lata?

Najnowsza kolekcja Nobifloor Design zachwyca bogactwem wzorów i szlachetnością najwyższej jakości drewna. Te podłogi będą zachwycać przez wiele lat i nigdy nie wyjdą z mody. Dopasujesz je do stylowych historycznych wnętrz, pięknie zagrają w eklektycznych aranżacjach, dodadzą sznytu tym nowoczesnym. Możesz zamówić je w różnych wykończeniach – szczotkowane, bielone, olejowane – i w bogatej gamie wybarwień.

Dlaczego warto wybrać podłogę drewnianą?

Podłoga drewniana to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Wybierając ją, decydujemy się na ponadczasową estetykę, trwałość oraz wiele innych korzyści, które czynią drewniane podłogi tak atrakcyjnym rozwiązaniem. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć wybór podłogi z prawdziwego drewna.

Klasa ścieralności, grubość, wodoodporność... Na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych?

Jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych posadzek są panele podłogowe. Świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak i w biurze lub w innych miejscach użyteczności publicznej. Niemniej zadowolenie z wyboru paneli jest ściśle związane z zakupem odpowiedniego ich rodzaju. Aby cieszyć się piękną podłogą, należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii.

Piękny drewniany parkiet w wiejskim domu Edyty i Cezarego Pazurów

Do swego domu na Warmii Edyta i Cezary Pazurowie wybrali podłogę Retro Collection Design Experience Dark Omen w układzie jodełki klasycznej. Dębowe deski Jawor-Parkiet zdobią nie tylko podłogę, ale także wezgłowie łóżka. Oryginalny pomysł i świetna realizacja sprawiły, że jest to metamorfoza z efektem „wow”. Zapraszamy do środka!

Pytamy architekta wnętrz o wybór podłogi drewnianej do wnętrza

Podłoga jest bazą projektu. Dlatego zanim jeszcze ten powstanie, ważne jest jak będzie ona wyglądać i w jaki sposób będzie użytkowana. Co trzeba wiedzieć wybierając podłogę drewnianą do wnętrz oraz z jakimi firmami warto współpracować opowiada architekt Ida Mikołajska z MIKOŁAJSKAstudio.

Przycinanie dywanu. Czy warto?

Przycinanie dywanu to często rozważana opcja dla osób, które chcą dopasować wymiary dywanu do swojego wnętrza. Czy jednak jest to wartościowa i zalecana metoda? Przed podjęciem decyzji warto rozważyć różne czynniki, takie jak skomplikowany proces przycinania, ryzyko uszkodzeń i utraty jakości. W tym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom przycinania dywanu samodzielnie oraz roli profesjonalnych usług, takich, jak pralnie chemiczne, w tym procesie.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o panelach podłogowych SPC

Nieprawdopodobnie trwałe – i dzięki temu piękne przez długie lata, nawet przy wyjątkowo intensywnym użytkowaniu. Odporne, rzecz jasna, na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wilgoć czy promieniowanie UV. A przy tym dostępne w bardzo różnorodnych wzorach drewna oraz kamienia! Panele SPC z oferty DLH stawią czoła nawet największym wyzwaniom –i użytkowym, i wizualnym.

5 podstawowych cech posadzek żywicznych w przemyśle spożywczym

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, ustanowiony w 2018 roku na podstawie rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO, przypada co roku 7 czerwca. Święto to stanowi dobrą okazję, aby zwrócić uwagę na kwestie związane z wyborem materiałów wykończeniowych stosowanych w pomieszczeniach, w których wytwarzane są artykuły spożywcze.

Posadzki żywiczne Warszawa: Wybór najwyższej jakości wykonawcy

Posadzki żywiczne stanowią popularne rozwiązanie w wielu dziedzinach budownictwa i przemysłu. Ich wyjątkowa wytrzymałość, estetyka oraz łatwość utrzymania czystości przyczyniły się do ich wzrostu popularności w ostatnich latach. Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy i szukasz najlepszego wykonawcy posadzek żywicznych w mieście, masz szeroki wybór. W tym artykule przedstawimy Ci nie tylko zalety posadzek żywicznych, ale również wskażemy na firmę, która jest uważana za lidera w tej branży w Warszawie.

Jak odnowić starą podłogę z parkietu? Postaw na cyklinowanie!

Parkiet to typ podłogi drewnianej. Bardzo chętnie był wykorzystywany w końcowych latach XX wieku i na początku wieku XXI. Obecnie wyparty przez panele. Parkiet ma to do siebie, że po kilku latach eksploatacji wymaga odświeżenia, aby nadal wyglądał tak dobrze, jak na samym początku. Na szczęście nie brakuje licznych metod renowacji, z których można korzystać. Wiele zależy od stopnia zniszczenia parkietu oraz impregnacji, która została zastosowana na początku. Wiele firm oferuje swoje usługi parkieciarskie, dzięki czemu można się postarać o renowację parkietu, zamiast od razu decydować się na wymianę tak trwałej i pięknej podłogi. Sprawdź, kiedy parkiet nadaje się do renowacji, a kiedy do wymiany i jak przebiega proces odnowy.


Stron: 99 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18927 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >