Podłogi – lista artykułów

Ważna rola podłogi w metamorfozie wnętrza

Planowanie prac renowacyjnych często rozpoczyna się od wyboru podłogi, która będzie ozdobą wnętrza. Design powinien spójnie współgrać z pozostałymi elementami nowego wystroju, takimi jak kolor ścian oraz styl mebli i dodatków. Aby metamorfoza była trwała, a efekt utrzymał się przez długi czas, warto zdecydować się na podłogi winylowe, które są funkcjonalne, wytrzymałe i wodoodporne, a przy tym wygodne do szybkiego montażu na click.

Ogrzewanie podłogowe - jak przygotować podłoże

Budujesz dom i długo zastanawiałeś się, na jaki rodzaj ogrzewania się zdecydować? Ostatecznie wybór padł na ogrzewanie podłogowe wodne i jesteś zadowolony z tej decyzji? Rzeczywiście, wybór ogrzewania podłogowego to decyzja, której nikt nie powinien żałować.

Co położyć na podłogę? Deska, płytki czy panele?

Podczas projektowania wystroju wnętrza należy zwrócić szczególną uwagę na podłogę. Nie tylko stanowi ona tło dla mebli i innych sprzętów. W dużym stopniu definiuje charakter całego pomieszczenia, określając wstępnie jego kolorystykę oraz styl. Jednocześnie należy do najbardziej stałych elementów wyposażenia, które przez wiele lat pozostają niezmienne, nawet mimo remontów i działań mających odświeżyć wygląd mieszkania. Dlatego tak ważną kwestią jest to, co na podłogę zostanie położone — klasyczne drewno, płytki, czy nowoczesne panele.

3 sposoby samodzielnego układania paneli winylowych: metoda klejenia, montaż na click oraz wariant Multi-Layer

Nowoczesne winylowe panele podłogowe mogą być montowane zarówno przy użyciu kleju, jak i metodą bezklejową. Każdy ze sposobów ma zalety, a technikę warto dostosować do specyfiki pomieszczenia. dostępna w trzech praktycznych wersjach, dedykowanych do klejenia, montażu na click albo w wariancie Multi-Layer.

Posadzki żywiczne – dlaczego warto wykorzystać je w swoim projekcie?

Niezależnie od tego, czy szukasz podłoża do budynku mieszkalnego, obiektu usługowego, komercyjnego lub przemysłowego, koniecznie rozważ posadzkę żywiczną. To znane w branży budowlanej i wykończeniowej rozwiązanie, które nie bez powodu cieszy się sporą popularnością. Wyróżnia się szeregiem zalet czyniących je wieloletnią inwestycją do każdego obiektu. Sprawdź, czym cechuje się żywica na podłodze i dlaczego warto ją wybrać!

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy wyborze paneli podłogowych?

Podłoga to podstawa aranżacji, która podkreśla indywidualny charakter wnętrza. Jednak kreatywny design to nie wszystko – równie ważna jak efektowny wygląd jest funkcjonalność dostosowana do stylu życia mieszkańców.

Szybka i efektowna aranżacja przestrzeni z nowymi dekorami biopodłóg

Wiosna to czas metamorfoz i pozytywnych zmian – również we wnętrzach! Z pomocą przychodzą rozwiązania, które w prosty sposób pozwolą na szybką i efektowną aranżację przestrzeni. Biopodłogi są ekologiczną, zdrową alternatywą dla podłóg winylowych, płytek i wykładzin dywanowych. Tej wiosny kolekcja została wzbogacona o nowe, oryginalne dekory oraz strukturę NatureSurface.

Szybkowiążące i wytrzymałe podłoże pod płytki podłogowe, panele i wykładziny

Każdy remont to walka z czasem, dlatego warto stawiać na szybkie i sprawdzone rozwiązania. W przypadku ATLAS SMS 15 płytki można układać już po 8 godzinach, a w przypadku ATLAS SMS 30 po 18 godzinach od wylania. Produkty różnią się także zakresem grubości warstwy – SMS 15 wyrównuje podłoża w zakresie 1-15 mm, co ma szczególnie duże znaczenie, gdy nie można za bardzo podnieść podłogi w stosunku do sąsiedniego pomieszczenia. W przypadku konieczności wyrównania podłoża o 30mm należy zastosować SMS 30.

Jak naprawić posadzkę betonową? Najskuteczniejsze sposoby

Skuwanie i wymiana podłogi wiąże się ze sporymi wydatkami. Znacznie tańszą opcją jest naprawa posadzki betonowej. Należy pamiętać, że najczęściej pęknięcia, uszkodzenia i zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Zwykle taki proces jest szybki i stosunkowo prosty, dlatego można podjąć się go samodzielnie. Interwencja fachowców konieczna jest w przypadku posadzek objętych wilgocią i pleśnią. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić zniszczoną posadzkę betonową krok po kroku, zapoznaj się z poniższym artykułem. Dzięki niemu odrestaurowanie podłogi będzie szybkie, łatwe i skuteczne.

Listwy przypodłogowe do płytek – jakie wybrać?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi, zarówno w kuchni, łazience i przedpokoju, jak i coraz częściej salonu oraz innych pomieszczeń, są płytki podłogowe. Przy czym są one popularne zarówno w użytku domowym, jak i komercyjnym. Elementem dekoracyjnym dopinającym całość, są natomiast listwy przypodłogowe. Na jakie warto postawić?


Stron: 97 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17913 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >