Pokój dla dziecka – lista artykułów

Malowanie ścian w pokoju małego dziecka

Dziecięcy pokój to przestrzeń, w której kształtuje się wiele pierwszych wspomnień i przeżyć małego człowieka. Jak zatem stworzyć miejsce emanujące spokojem, które zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie wyzwalające jego kreatywność, by w przyszłości mogło swobodnie rozwinąć skrzydła?

Materace dla dzieci - jak wybrać odpowiedni model?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki materac dla dziecka wybrać, aby zapewnić mu zdrowy sen i prawidłowy rozwój. Wybór materaca dla najmłodszych jest istotny, ponieważ to na nim spędzają one większość czasu. Warto zatem poznać kilka istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

Dziecięcy pokój w odcieniach szarości

Kojarzony z minimalistyczną elegancją i spokojem szary zwykle dekoruje wnętrza salonów, gabinetów czy sypialni użytkowanych w większości przez dorosłych. Nie będzie więc zwykle pierwszym wyborem do pokoju dziecka, gdzie na co dzień ma gościć radość i beztroska. Wbrew pozorom jednak przestrzeń dla malucha nie musi opływać w krzykliwe i żywe kolory, by wydawała się wesoła i przytulna. Podpowiadamy, z czym łączyć szarość w takich pomieszczeniach, by wykreować bajeczną aranżację, która nie będzie kitem, ale wnętrzarskim hitem.

Dlaczego każde dziecko powinno mieć swój własny pokój? Urządzamy pokój na poddaszu

Własny pokój to niezwykle ważny element rozwoju dziecka, kształtowania się jego osobowości, niezależności. Warto o tym pamiętać chociażby w kontekście rozpoczętego nowego roku szkolnego. Jak wynika z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie VELUX Polska, 62% Polaków posiadających dzieci deklaruje, że każde dziecko powinno mieć swój pokój, nawet kosztem przestrzeni dla rodziców. Rozwiązaniem może być adaptacja poddasza na potrzeby dziecka, z czego skorzystało już 17% badanych.

Jak zaaranżować dziecku pokój jak z bajki?

Wraz ze zbliżającym się Dniem Dziecka, podpowiadamy jak stworzyć przestrzeń odpowiadającą na wszystkie potrzeby najmłodszych.

Każde dziecko ma swój styl uczenia się - jak wspierać dziecko w rozwoju?

Wzrokowy, słuchowy i kinestetyczny – to do tej pory najczęściej wymieniane i najlepiej znane style uczenia się. Oprócz tych tradycyjnych, powstały cztery inne, nowo zdefiniowane – komunikatywny, abstrakcyjno-logiczny, zorientowany na osobę oraz zorientowany na media. Czym charakteryzuje się każdy z nich? Który przyniesie naszemu dziecku najlepsze rezultaty? A może najlepiej mieszać je bądź połączyć?

Nowy członek rodziny - jak urządzić pokój noworodka?

Kiedy przygotowujemy się na powitanie nowego członka rodziny, musimy pamiętać o wielu kwestiach. Jednym z obszarów, w którym możemy wykazać się kreatywnością, jest pokój dla noworodka. Aby zainspirować Was do stworzenia wyjątkowej przestrzeni dla malucha, prezentujemy kilka pomysłów, jak urządzić pokój noworodka!

Co jest ważne w aranżacji pokoju dla ucznia?

Miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Jaki powinien być pokój ucznia? Zobacz, jak go urządzić wygodnie i przytulnie, nawet na niewielkiej przestrzeni.

Eleganckie fotele welurowe do pokoju dziecka

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla noworodka wymaga dużego przygotowania. Po pierwsze, rodzice muszą zorganizować swój dom w sposób umożliwiający im opiekę nad dzieckiem. Oznacza to ustawienie kącika w jednym z pokoi, w którym znajduje się łóżeczko i przewijak. Dodatkowo pomocne jest posiadanie obszaru podobnego do salonu, w którym można karmić dziecko. Przestrzeń tę można wyposażyć w eleganckie, welurowe fotele, które przydadzą się podczas karmienia. Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego fotela do karmienia jest jego wygoda. Tutaj idealnie może sprawdzić się miękki i delikatny fotel welurowy, którego obicie doskonale stwarza poczucie komfortu.

Jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego?

Wielu rodziców stoi przed dylematem, jak urządzić pokój nastolatka. Przede wszystkim włącz go w aranżowanie jego własnej przestrzeni. Podpowiadamy, czym warto kierować się, szukając odpowiednich mebli dla młodzieży – poznaj nasze pomysły.


Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >