Aranżacje wnętrz – lista artykułów

Przedstawiamy siedem kroków, które przekształcą zwykły salon w prawdziwy wnętrzarski majstersztyk

Nawet po wyborze mebli, pięknej podłogi, stylowych lamp oraz koloru i faktury ścian, czasem odczuwamy, że w naszym salonie wciąż czegoś brakuje… Być może ta przestrzeń nie jest do końca harmonijna lub nie spełnia nadal pewnych oczekiwań. Co zrobić, aby dodać wnętrzom salonowym charakteru?

Monochromatyczne wnętrza w stylu total look

W XXI wieku moda na minimalizm nie ma właściwie sobie równych. Zamiłowanie do prostoty najpewniej zrodziło się z przebodźcowania, jakie funduje nam otoczenie – praca, zakupy, Internet – wszystko to w dużych ilościach zdecydowanie nas przytłacza i nie pozwala się zrelaksować. Dlatego minimalistyczne wnętrza stają się ostoją – tym bardziej, jeśli pójdziemy o krok dalej i urządzimy sobie naprawdę stylowy pokój w jednolitym kolorze!

Świąteczne aranżacje wnętrz w klimacie hygge

Hygge to sztuka tworzenia przytulnej, domowej atmosfery oraz przebywanie z ludźmi, których kochamy. Gdy nadchodzi zima i zbliża się sezon świąteczny, nie ma nic lepszego niż przekształcenie domu w ciepłe i relaksujące sanktuarium - tak jak robią to Duńczycy.

Jak spędzać czas wolny w cieple swojego domu?

Nie ma wątpliwości, że dom to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto zadbać o to, aby w pełni wykorzystać komfort i swobodę, jakie zapewnia nam nasze mieszkanie. Dzięki temu możemy z chęcią oddać się ulubionym zajęciom i nawykom. Dowiedz się, jak spędzać czas wolny w cieple swojego domu!

Wnętrze urządzone w stylu retro

Obecny zarówno w modzie, jak i we wnętrzach styl retro nawiązuje do klasycznych, modnych i popularnych wzorów z lat 60 i 70 XX wieku. Aranżacje w stylu retro w ostatnich latach zaczęły zyskiwać na popularności, a polskie meble z tego okresu są poszukiwane i wybierane zarówno do mniejszych mieszkań, jak i dużych domów. Skąd taka popularność tego stylu? Czy powrót do tamtej stylistyki podyktowany jest jedynie sentymentem?

Połączenie stylu Hampton z Modern Classic - wygodna, letnia elegancja we wnętrzu

Ile osób, tyle wymarzonych sposobów spędzania wakacji – od gwaru luksusowych kurortów po ciszę i spokój łona przyrody. Ale chyba każdy z nas chciałby coś z atmosfery lata zatrzymać na dłużej. Z tej potrzeby zrodził się wyjątkowy mariaż stylistyczny. Podpowiadamy, jak połączyć styl Hampton i Modern Classic w aranżacji domu – niepowtarzalnej tak jak jego mieszkańcy.

Przyjemny kącik do pracy w domowym zaciszu

Aby spełniać swoją podstawową rolę, domowe biuro musi być przede wszystkim praktyczne. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by też zwyczajnie cieszyło oko. Najlepiej znaleźć balans między funkcjonalnością, stylem i jakością, bo przecież miło się pracuje w ładnie urządzonym miejscu.

Styl japandi - jak urządzić salon w tym modnym stylu?

Styl japandi to jeden z wiodących trendów aranżacyjnych. Łączy on to co najlepsze w skandynawskiej prostocie i japońskim minimalizmie. Stąd wnętrza urządzone w tej konwencji tchną spokojem, harmonią i zapewniają wewnętrzną równowagę.

Jak urządzic salon w stylu Modern Organic

Natura koi i uspakaja. Jej dobroczynnego wpływu na nasze codzienne życie nie sposób przecenić. Dlatego tak ważne jest tworzenie spokojnych przestrzeni mieszkalnych, w których można odpocząć. Doskonale wie o tym zakorzeniona w duńskim minimalizmie i kunszcie rzemieślniczym marka BoConcept, która śmiało sięga po to, co w naturze najlepsze. Miękkie organiczne kształty, naturalne materiały oraz bogata paleta kolorów ziemi wyróżniają nową kolekcję mebli wypoczynkowych Bolzano, wpisując ją tym samym w jeden z wiodących trendów aranżacyjnych na świecie – Modern Organic.

Wnętrze w stylu industrialnym

Jeżeli budujemy lub remontujemy mieszkanie bądź dom, musimy wybrać styl urządzenia poszczególnych pomieszczeń. Obecnie na popularności zyskują prostota i praktyczność, stąd coraz częściej spotyka się wnętrza urządzone w stylach eksponujących te właśnie cechy. Zalicza się do nich industrializm.


Stron: 85 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19185 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 269

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >