Kominek w domu – lista artykułów

Przytulny i bezpieczny dom ogrzewany kominkiem - jak zapewnić prawidłową izolację termiczną wokół kominka

Kominek jest w domu miejscem szczególnym. Wydobywające się z niego łagodne ciepło stwarza specyficzny klimat, zwłaszcza gdy za oknem panuje zła pogoda. Stanowi też stosunkowo tani, alternatywny sposób ogrzewania wnętrz. By jednak korzystanie z jego uroków nie wiązało się z szeregiem zagrożeń, należy zadbać o jego właściwą izolację.

Ekologiczny i bezpieczny biokominek - alternatywa dla klasycznego

Biokominek staje się coraz popularniejszym wyborem do mieszkań i domów. Pozwala cieszyć się wyjątkowym blaskiem ognia, bez konieczności podłączania urządzenia do komina, czy przyłącza gazowego. Planika - od ponad 20 lat światowy lider w branży - oferuje najnowocześniejsze tego typu kominki BEV. Będąc otwartą na świeże pomysły, zaprosiła do współpracy hiszpańską firmę Cosentino. Do wykonania nowych modeli wykorzystano popularne spieki Dekton, okładziny doskonale znane ze swej różnorodności zastosowań.

Przytulna, domowa atmosfera w salonie z kominkiem - czy kominek ma jeszcze inne zalety?

Marzysz o kominku ze względu na niepowtarzalną atmosferę i przytulny klimat, jaki tworzy migoczący w palenisku ogień? A czy wiesz, że dogrzewanie domu kominkiem ma także inne zalety?

Kominek na pellet czy warto w niego zainwestować?

Piękne kominki to idealne i wyjątkowo estetyczne rozwiązanie, które w każdym domu może pozwolić stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Obecnie istnieje wiele rodzajów tych produktów. Kominki nie muszą już działać wyłącznie na drewno i niekoniecznie muszą sprawiać problemy związane z czyszczeniem. Ciekawym rozwiązaniem stały się kominki na pellet.

Czyszczenie szyby kominkowej - jak można ułatwić sobie to niewdzięczne zajęcie?

Szczęśliwi posiadacze kominków wiedzą, że nie ma lepszego sposobu na spędzenie zimowego wieczoru niż kubek gorącej herbaty przy rozpalonym ogniu w towarzystwie najbliższych. Bez względu na to, czy przed kominkiem będziecie rozmawiać, grać w planszówki czy oglądać po raz kolejny ulubione programy telewizyjne.

Czym izolować przewód kominowy domowego kominka?

Z praktycznego punktu widzenia – alternatywne i stosunkowo tanie źródło ciepła. Z punktu widzenia domowników – miejsce emanujące klimatem i rodzinnym ciepłem. Jakkolwiek nie spojrzymy na domowy kominek, warto zadbać o jego odpowiednią izolację, nie tylko z troski o bezpieczeństwo Świętego Mikołaja.

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Co sprawia, że cieszą się tak dużym powodzeniem użytkowników? Przede wszystkim można zainstalować je wszędzie, w przeciwieństwie do kominka tradycyjnego. W blokach, a także w niektórych domach jednorodzinnych nie ma możliwości montażu tradycyjnego kominka. Czy to oznacza, że musisz z zrezygnować z marzeń o kojącym i klimatycznym kominku? Na szczęście nie - tradycyjne kominki to nie jedyna dostępna opcja. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są piękne i funkcjonalne kominki elektryczne narożne lub wolnostojące, a także do zawieszania i pod zabudowę. Wiele możliwości pozwala na wybranie kominka elektrycznego, który doskonale wpasuje się w Twoje indywidualne potrzeby i możliwości. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kominków elektrycznych, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

Czy kominek może ogrzać cały dom?

Branża kominkowa w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszła sporą transformację. Osoby, które nie interesowały się ostatnio tematem ogrzewania z wykorzystaniem kominków, mogą zaskoczyć się szeroką ofertą, jaką można obecnie znaleźć w sklepach. Kominek jako centralne ogrzewanie to decyzja na lata. Mając to na uwadze, sprawdziliśmy różnice pomiędzy dostępnymi na rynku rozwiązaniami i wyjaśniamy podstawowe pojęcia z branży kominkowej, aby ułatwić zainteresowanym wejście w temat i wybór optymalnego rozwiązania.

Czy w kominku można palić ekologicznie? Jakie drewno wybierać do kominka?

Wieczory przy trzaskającym ogniu w kominku to marzenie wielu, jednak z użytkowaniem kominka wiążą się także pewne obowiązki, o których nie można zapominać, aby móc cieszyć się nim długotrwale i bez większych problemów. Wpierw należy dowiedzieć się, jak i czym palić w kominkach (w tym mieści się również kwestia wyboru odpowiedniego paliwa), oraz jak konserwować palenisko i przewód kominowy.

Już latem warto pomyśleć o drewnie do kominka i je dobrze sezonować

Palenie drewnem w kominku może być czyste, wydajne i ekologiczne – i to jednocześnie! Aby jednak osiągnąć to wszystko, konieczne jest odpowiednie przygotowanie opału – a nie ma lepszego okresu, by to zrobić, niż lato. Sprawdzamy, jak prawidłowo sezonować drewno i poznajemy zalety tego rozwiązania!


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 55

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >