Kominek w domu – lista artykułów

Prawdziwie ciepła atmosfera w domu z kominkiem

Jeszcze do niedawna kominek miał tylko pięknie wyglądać, budując niepowtarzalny klimat wnętrza, nadając mu oryginalności, tworząc przytulną i kameralną atmosferę. Ale teraz jego rola diametralnie się zmieniła. Tradycyjne kominki to dziś synonim bezpieczeństwa i niezależności. Warto mieć urządzenie, które zabezpieczy energetycznie dom na wypadek przerw w dostawie prądu czy gazu.

Wybieramy kamień na obudowę kominka

Kamienny kominek to jeden z tych elementów, który przyciąga uwagę i stanowi doskonałą dekorację dla nowoczesnych wnętrz. Ten niezwykły materiał przywraca klasyczny urok tradycyjnych kominków, jednocześnie nadając wnętrzu nowoczesny i elegancki wygląd. Dzięki swojej wszechstronności i naturalnemu pięknu, kamień staje się obecnie najgorętszym trendem w aranżacji wnętrz. Kamień na kominek, to nowy sposób na uwydatnienie piękna Twojego wnętrza.

Ogrzewanie kozą – jak robić to bezpiecznie?

Piece wolnostojące, czyli popularne kozy, mają bardzo wiele zalet. Są tanie, można je ustawić praktycznie w dowolnym miejscu, przestawić w razie potrzeby. Jeśli są używane prawidłowo, to będą całkowicie bezpiecznie. No właśnie: jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Przytulny i bezpieczny dom ogrzewany kominkiem - jak zapewnić prawidłową izolację termiczną wokół kominka

Kominek jest w domu miejscem szczególnym. Wydobywające się z niego łagodne ciepło stwarza specyficzny klimat, zwłaszcza gdy za oknem panuje zła pogoda. Stanowi też stosunkowo tani, alternatywny sposób ogrzewania wnętrz. By jednak korzystanie z jego uroków nie wiązało się z szeregiem zagrożeń, należy zadbać o jego właściwą izolację.

Ekologiczny i bezpieczny biokominek - alternatywa dla klasycznego

Biokominek staje się coraz popularniejszym wyborem do mieszkań i domów. Pozwala cieszyć się wyjątkowym blaskiem ognia, bez konieczności podłączania urządzenia do komina, czy przyłącza gazowego. Planika - od ponad 20 lat światowy lider w branży - oferuje najnowocześniejsze tego typu kominki BEV. Będąc otwartą na świeże pomysły, zaprosiła do współpracy hiszpańską firmę Cosentino. Do wykonania nowych modeli wykorzystano popularne spieki Dekton, okładziny doskonale znane ze swej różnorodności zastosowań.

Przytulna, domowa atmosfera w salonie z kominkiem - czy kominek ma jeszcze inne zalety?

Marzysz o kominku ze względu na niepowtarzalną atmosferę i przytulny klimat, jaki tworzy migoczący w palenisku ogień? A czy wiesz, że dogrzewanie domu kominkiem ma także inne zalety?

Kominek na pellet czy warto w niego zainwestować?

Piękne kominki to idealne i wyjątkowo estetyczne rozwiązanie, które w każdym domu może pozwolić stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Obecnie istnieje wiele rodzajów tych produktów. Kominki nie muszą już działać wyłącznie na drewno i niekoniecznie muszą sprawiać problemy związane z czyszczeniem. Ciekawym rozwiązaniem stały się kominki na pellet.

Czyszczenie szyby kominkowej - jak można ułatwić sobie to niewdzięczne zajęcie?

Szczęśliwi posiadacze kominków wiedzą, że nie ma lepszego sposobu na spędzenie zimowego wieczoru niż kubek gorącej herbaty przy rozpalonym ogniu w towarzystwie najbliższych. Bez względu na to, czy przed kominkiem będziecie rozmawiać, grać w planszówki czy oglądać po raz kolejny ulubione programy telewizyjne.

Czym izolować przewód kominowy domowego kominka?

Z praktycznego punktu widzenia – alternatywne i stosunkowo tanie źródło ciepła. Z punktu widzenia domowników – miejsce emanujące klimatem i rodzinnym ciepłem. Jakkolwiek nie spojrzymy na domowy kominek, warto zadbać o jego odpowiednią izolację, nie tylko z troski o bezpieczeństwo Świętego Mikołaja.

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Co sprawia, że cieszą się tak dużym powodzeniem użytkowników? Przede wszystkim można zainstalować je wszędzie, w przeciwieństwie do kominka tradycyjnego. W blokach, a także w niektórych domach jednorodzinnych nie ma możliwości montażu tradycyjnego kominka. Czy to oznacza, że musisz z zrezygnować z marzeń o kojącym i klimatycznym kominku? Na szczęście nie - tradycyjne kominki to nie jedyna dostępna opcja. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są piękne i funkcjonalne kominki elektryczne narożne lub wolnostojące, a także do zawieszania i pod zabudowę. Wiele możliwości pozwala na wybranie kominka elektrycznego, który doskonale wpasuje się w Twoje indywidualne potrzeby i możliwości. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kominków elektrycznych, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >