Porady domowe – lista artykułów

Które rodzaje roślin oczyszczających powietrze warto mieć w mieszkaniu?

Chociaż istnieje wiele sposobów na oczyszczanie powietrza w Twojej przestrzeni, rośliny są bez wątpienia jedną z najlepszych dostępnych metod naturalnych. Nie tylko odfiltrowują zanieczyszczenia z powietrza, ale także wpływają na poprawę Twojego samopoczucia. Jaki rodzaj roślin w tym pomoże? Wiele zależy od Twoich osobistych preferencji i warunków w domu. Istnieje wiele rodzajów roślin, które oczyszczają powietrze - jedne żyją krótko, a inne latami! Przyjrzyjmy się niektórym popularnym gatunkom roślin, które zapewnią Ci czystsze powietrze.

Codzienna rutyna i kilka przydatnych gadżetów pomogą utrzymać dom w nienagannej czystości

W obecnych czasach higiena stała się jednym z najważniejszych pojęć w słowniku każdego z nas. Oprócz zaleceń sanitarnych, częstego mycia rąk, utrzymywania dystansu społecznego oraz korzystania ze środków do dezynfekcji warto zwrócić uwagę na higienę…w domu. Czy wiesz, jak utrzymać higieniczną czystość w Twoim domu, tak aby czuć się w nim dobrze? Poznaj kilka wskazówek i nawyków, dzięki którym Twoja przestrzeń będzie wysprzątana i czysta.

Czyszczenie mebli tapicerowanych – jak o nie zadbać?

Meble tapicerowane to wręcz jeden z niezbędnych elementów wyposażenia wygodnego salonu. Występują w wielu wariantach, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Aby posłużyły przez długi czas, trzeba zatroszczyć się o właściwą pielęgnację. W innym razie obicia szybko ulegną zniszczeniu, co wpłynie na wygodę korzystania z mebli oraz pogorszy estetykę przestrzeni do rekreacji.

Kiedy można nosić soczewki kontaktowe? Wskazania i przeciwwskazania

Soczewki kontaktowe mają wielu zwolenników. Są uznawane za komfortową i dyskretną metodę korekcji wady wzroku. Należy jednak pamiętać, że istnieją ściśle ustalone wskazania i przeciwwskazania do ich noszenia. Sprawdź, kto może stosować soczewki kontaktowe.

Dlaczego picie wody alkaicznej korzystniej wpływa na nasze zdrowie niż picie zwykłej wody?

Dietetycy zalecają, żeby każdego dnia wypijać przynajmniej 1,5 litra wody. Jednak liczy się nie tylko ilość, ale także jej jakość i właściwości. Dla osób aktywnych fizycznie, które często uprawiają sport, zalecana jest woda alkaliczna, która lepiej nawadnia, pomaga zapobiegać zakwasom, a badania udowadniają też, że pomaga metabolizować tłuszcze. – To duży benefit dla osób, które chcą np. pozbyć się tkanki tłuszczowej – wskazuje dr Jakub Chycki z katowickiej AWF.

Dlaczego na wakacyjne wypady warto zabrać ze sobą samoprzylepną taśmę naprawczą?

Taśma naprawcza zazwyczaj kojarzy się z koniecznością jej nagłej użycia, czy to w sytuacji awarii czy w trakcie remontu. Warto dodatkowo pamiętać, że taśma naprawcza może uratować niejedne wakacje, kiedy będziemy z dala od naszych narzędzi i jakiegokolwiek sklepu DIY. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając taśmę, która przyda się na biwaku lub w trakcie innej wyprawy? Podpowiadamy! Przede wszystkim taśma musi być solidna i niezawodna, a takie są właśnie taśmy do zadań specjalnych z linii Ultra Power marki tesa®.

Ekologiczne sprzątanie środkami na bazie octu i kwasku cytrynowego i sody

Nie można prowadzić zdrowego stylu życia, nie dbając o porządek i czystość w domu. Co jednak zrobić, by podczas walki z brudem i bakteriami, nie wylać dziecka z kąpielą? Wiemy przecież, że popularne produkty przeznaczone do mycia i sprzątania zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia i środowiska, a dodatkowo mocno nadwyrężają nasze budżety. Odpowiedź jest prosta. Należy zrezygnować z domowej chemii i sięgnąć po ekologiczne środki.

Jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach?

Drzwi wejściowe zostały zablokowane? Sejf się nie otwiera? A może Twój samochód został zablokowany? W każdym z tych przypadków najprawdopodobniej będzie potrzebna fachowa pomoc, chociaż niektóre problemy można także rozwiązać samodzielnie. O tym, czym jest awaryjne otwieranie drzwi oraz jak jest realizowane dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Najdziwniejsze tradycje na świecie związane ze sprzątaniem

Wiosenne porządki już za nami. Jednak nie w każdym regionie sprzątanie to tylko metodyczne czynności prowadzące do pozbycia się kurzu czy umycia okien. Są narody, które w ten właśnie sposób witają swój Nowy Rok, rozpoczynają wiosnę, a nawet życzą nowożeńcom pomyślności. Oto pięć najciekawszych zwyczajów z całego świata związanych ze sprzątaniem.

Jak pobudzić pracę mózgu i wspierać kreatywność u dzieci?

Ludzkie ciało, a szczególnie nasz mózg, to wyjątkowe laboratorium, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. Jego funkcjonowanie skrywa wciąż wiele tajemnic. Jak zatem pobudzić pracę mózgu i wspierać swoją kreatywność? Pomoże w tym odpowiednia dieta, bogata w zdrowe tłuszcze i „dobre” bakterie. Prezentujemy też związane z tym tematem ciekawe eksperymenty, które można wykonać razem z dziećmi w domu.


Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 822

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >