Porady domowe – lista artykułów

Kiedy można nosić soczewki kontaktowe? Wskazania i przeciwwskazania

Soczewki kontaktowe mają wielu zwolenników. Są uznawane za komfortową i dyskretną metodę korekcji wady wzroku. Należy jednak pamiętać, że istnieją ściśle ustalone wskazania i przeciwwskazania do ich noszenia. Sprawdź, kto może stosować soczewki kontaktowe.

Dlaczego picie wody alkaicznej korzystniej wpływa na nasze zdrowie niż picie zwykłej wody?

Dietetycy zalecają, żeby każdego dnia wypijać przynajmniej 1,5 litra wody. Jednak liczy się nie tylko ilość, ale także jej jakość i właściwości. Dla osób aktywnych fizycznie, które często uprawiają sport, zalecana jest woda alkaliczna, która lepiej nawadnia, pomaga zapobiegać zakwasom, a badania udowadniają też, że pomaga metabolizować tłuszcze. – To duży benefit dla osób, które chcą np. pozbyć się tkanki tłuszczowej – wskazuje dr Jakub Chycki z katowickiej AWF.

Dlaczego na wakacyjne wypady warto zabrać ze sobą samoprzylepną taśmę naprawczą?

Taśma naprawcza zazwyczaj kojarzy się z koniecznością jej nagłej użycia, czy to w sytuacji awarii czy w trakcie remontu. Warto dodatkowo pamiętać, że taśma naprawcza może uratować niejedne wakacje, kiedy będziemy z dala od naszych narzędzi i jakiegokolwiek sklepu DIY. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając taśmę, która przyda się na biwaku lub w trakcie innej wyprawy? Podpowiadamy! Przede wszystkim taśma musi być solidna i niezawodna, a takie są właśnie taśmy do zadań specjalnych z linii Ultra Power marki tesa®.

Ekologiczne sprzątanie środkami na bazie octu i kwasku cytrynowego i sody

Nie można prowadzić zdrowego stylu życia, nie dbając o porządek i czystość w domu. Co jednak zrobić, by podczas walki z brudem i bakteriami, nie wylać dziecka z kąpielą? Wiemy przecież, że popularne produkty przeznaczone do mycia i sprzątania zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia i środowiska, a dodatkowo mocno nadwyrężają nasze budżety. Odpowiedź jest prosta. Należy zrezygnować z domowej chemii i sięgnąć po ekologiczne środki.

Jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach?

Drzwi wejściowe zostały zablokowane? Sejf się nie otwiera? A może Twój samochód został zablokowany? W każdym z tych przypadków najprawdopodobniej będzie potrzebna fachowa pomoc, chociaż niektóre problemy można także rozwiązać samodzielnie. O tym, czym jest awaryjne otwieranie drzwi oraz jak jest realizowane dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Najdziwniejsze tradycje na świecie związane ze sprzątaniem

Wiosenne porządki już za nami. Jednak nie w każdym regionie sprzątanie to tylko metodyczne czynności prowadzące do pozbycia się kurzu czy umycia okien. Są narody, które w ten właśnie sposób witają swój Nowy Rok, rozpoczynają wiosnę, a nawet życzą nowożeńcom pomyślności. Oto pięć najciekawszych zwyczajów z całego świata związanych ze sprzątaniem.

Jak pobudzić pracę mózgu i wspierać kreatywność u dzieci?

Ludzkie ciało, a szczególnie nasz mózg, to wyjątkowe laboratorium, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. Jego funkcjonowanie skrywa wciąż wiele tajemnic. Jak zatem pobudzić pracę mózgu i wspierać swoją kreatywność? Pomoże w tym odpowiednia dieta, bogata w zdrowe tłuszcze i „dobre” bakterie. Prezentujemy też związane z tym tematem ciekawe eksperymenty, które można wykonać razem z dziećmi w domu.

Jaki powinien być biustonosz pod białą koszulę?

Kochają je minimalistki i kobiety praktyczne, zwolenniczki ponadczasowych rozwiązań i właścicielki garderoby kapsułowej – białe koszule, pomimo że są niezwykle praktyczne i stylowe, potrafią przysporzyć wielu problemów. Zwłaszcza w kwestii doboru bielizny. Zastanawiasz się, jaki biustonosz będzie odpowiedni? Koniecznie sprawdź – tym bardziej że źle dobrany, może zepsuć cały efekt.

Jak zabezpieczyć meble przed uszkodzeniami podczas transportu?

Piękne meble to gwarancja udanych aranżacji wnętrzarskich – bez względu na wybrany styl. Jednak, aby takie wyposażenie trafiło do nas w nienaruszonym stanie, uprzednio musi być ono odpowiednio przygotowane do transportu, zwłaszcza pod względem najmniejszych szczegółów. Jak ważną rolę w zabezpieczaniu mebli pełnią profile opakowaniowe? Do jakich elementów się je stosuje?

Środek chemiczny, który pomoże pozbyć się z domu pleśni i grzybów

Zwalczanie i zabezpieczanie przed grzybami, które niszczą i szpecą powierzchnie ścian, podłóg czy okien to główne zadanie środków bioochronnych. Ich misja jest jednak znacznie ważniejsza niż likwidacja nieestetycznych plam. Przede wszystkim, skutecznie chronią zdrowie człowieka, dlatego tak istotny jest tu dobór odpowiednich preparatów.


Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17913 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >