Sufity podwieszane – lista artykułów

Zalety i instrukcja montażu sufitów podwieszanych, montowanych od dołu

Gdy myślimy o suficie podwieszanym zazwyczaj pierwsze skojarzenie to modułowa siatka rusztu nośnego i płyty sufitowe położone na ruszcie. A gdyby przyjąć totalne zaprzeczenie tej wizji - brak widocznego rusztu nośnego i montaż płyt od dołu? Tego rodzaju innowacyjne rozwiązanie nie musi być wyobrażeniem, jest dostępne na rynku i często montowane ze względu na swoje zalety.

Jak zabrać się za wygłuszenie sufitu?

Każda osoba, która mieszka w wielorodzinnym budynku wie, że jest to dość uciążliwe. Słyszalne kroki oraz inne hałasy z mieszkania nad nami mogą dać się we znaki. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak zminimalizować te nieprzyjemne doznania. Jednym ze skutecznych rozwiązań jest wygłuszenie sufitu. Na czym polega i w jaki sposób należy je przeprowadzić? Przekonajmy się.

Sufity podwieszane z medycznym poziomem higieny teraz zapewnią bezpieczeństwo w biurach

Nowa rzeczywistość postpandemiczna w biurach to nie tylko zmiana modelu pracy, ale także samych pomieszczeń. Mniejszą uwagę będziemy zwracać na design wnętrz, a większą na ich higienę. Dlatego właśnie wprowadzona nowa linia akustycznych sufitów podwieszanych o specyfikacji zalecanej wcześniej w segmencie medycznym teraz sprawdzi się również w pomieszczeniach biurowych. Mają specjalną powłokę odporną na środki dezynfekcji i przeciwdziałającą rozwojowi bakterii m.in. MRSA.

Sufity Armstrong. 3 realizacje z Polski

Firma Armstrong od półtora wieku cieszy się doskonałą renomą w branży budowlanej. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, a dowody dostarczają także polskie realizacje.

Sufit podwieszany – dlaczego warto go wykonać?

Sufity podwieszany to oryginalne i wygodne sposoby na wykończenie różnego rodzaju pomieszczeń. Są to najczęściej konstrukcje z płyt kartonowo-gipsowych, oparte z reguły na stalowym szkielecie. W ostatnich latach pojawiły się też na rynku sufity podwieszane wykonane z innych materiałów: drewna, surowców drewnopochodnych, metalu, kompozytów lub plastików. Za pomocą sufitów podwieszanych można zamaskować uszkodzony sufit, nieestetyczny stary strop lub przeprowadzone pod stropem przewody i kanały różnego rodzaju instalacji. Kiedy wykona się je z ognioodpornych materiałów, będą ponadto ochroną stropu przed ogniem.

Sposoby na oryginalny sufit

Instalując w salonie tradycyjny, biały sufit nie wykorzystujemy dekoracyjnych możliwości tego elementu, który jest najbardziej eksponowanym, w całym domu czy mieszkaniu. Dzięki wykorzystaniu folii PVC wzrok nasz i gości, cieszyć może sufit w dowolnej barwie, lustrzany, z połyskiem, okrągły, a do tego taki, który świeci całą swoją powierzchnią.

Nowoczesne metalowe sufity w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Sufit w dziury. Brzmi niewiarygodnie? A jednak takie rozwiązanie jest możliwe, dają je sufity metalowe. Płyty podwieszane z metalu zapewniają nieograniczone wręcz pole kreatywności poprzez dobór odpowiednich form, kształtów, kolorów i faktur. Mogą też spełniać wysokie wymagania akustyczne.

Akustyczne uchybienia, czyli najczęściej popełniane błędy w projektowaniu i wykonawstwie

Teoretycznie odpowiednia akustyka w budownictwie to komfort łatwy do uzyskania. Jednak na etapie projektowania przestrzeni, a następnie realizacji popełnić można wiele błędów, których skutki często są nieodwracalne. Dlatego właśnie warto wiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach może dojść do akustycznych uchybień.

Jak ograniczyć hałas w szkole?

Zatruwa nas powoli jak toksyny w powietrzu. Wywołuje zmęczenie fizyczne i psychiczne. Jest szkodliwy dla słuchu. Ma negatywny wpływ na przyswajanie informacji. Hałas, bo o nim mowa, to jedna z najczęstszych przyczyn stresu objawiającego się rozdrażnieniem i spadkiem koncentracji. Zaczyna towarzyszyć dzieciom już w przedszkolu. Na dalszym etapie edukacji nie jest lepiej.

Wzrost świadomości dobrej akustyki i ekologiczne remonty biur

Ostatni rok umocnił rolę akustyki w aranżacji wnętrz użyteczności publicznej. Od dawna problem kształtowania przyjaznej akustyki coraz silniej dostrzegają inwestorzy z rynku biurowego, a przede wszystkim architekci realizujący powierzchnie firmowe.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 84

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >