Architektura wnętrz – lista artykułów

Pytamy projektantkę, jak szybko, łatwo i tanio przeprowadzić wiosenną metamorfozę wnętrza

W ubiegłym roku wiosenny remont w domu lub mieszkaniu planował prawie co trzeci Polak (32 proc.) - wynika z badania "Polaków Portfel Własny: Wiosenne wyzwania 2023"[1]. Chcemy odnawiać i upiększać wnętrza, ale po pierwszej ekscytacji często przychodzi stres spowodowany opóźnieniami ekipy remontowej czy bałaganem. Wiele zmian możemy jednak zrobić samodzielnie, a przesunięcie mebli na inne miejsce to tylko pierwszy krok domowych rewolucji! Jak szybko i łatwo przearanżować wnętrze?

Jak zaprojektować wnętrze, które będzie Ci służyć latami? Wskazówki od Deco-Studio

Projektowanie wnętrz, które przetrwają próbę czasu, wymaga nie tylko świadomego doboru stylu, ale również materiałów najwyższej jakości i przemyślanej koncepcji. W tym artykule, dzięki wskazówkom od ekspertów, odkryjesz, jak stworzyć ładne i eleganckie wnętrze, które pozostanie aktualne i funkcjonalne przez wiele lat.

Mediolański hotel "Gran Meliá Palazzo Cordusio" w historycznym Palazzo Generali

Urzekające połączenie historycznego splendoru i współczesnego designu: hotel Gran Meliá Palazzo Cordusio góruje nad historycznym Palazzo Generali w samym sercu Mediolanu jako symbol luksusu i wyrafinowania. Jego centralna lokalizacja na Piazza Cordusio oznacza, że popularne zabytki, takie jak katedra i dzielnica Quadrilatero della Moda, znajdują się w odległości krótkiego spaceru. Po gruntownej renowacji nadzorowanej przez hiszpańską firmę architektoniczną ASAH we współpracy ze Studio Piva, XIX-wieczny pałac Luca Beltrami ponownie lśni swoim pierwotnym blaskiem.

Aranżacja wnętrza w stylu quiet luxury

„Pieniądze krzyczą, bogactwo szepcze” — to słynne powiedzenie może być definicją koncepcji quiet luxury. Trend, który zdominował wnętrza na całym świecie, stawia na jakość i ponadczasowe rozwiązania. Podpowiadamy, jak urządzić modne wnętrze zgodne z zasadami cichego luksusu.

Odważne, nieoczywiste rozwiązania w aranżowaniu wnętrza dla siebie

Kierowanie się intuicją w wystroju wnętrz to sposób na wykreowanie nieszablonowych aranżacji, które cechuje indywidualność i nieoczywisty styl. Urządzony zgodnie z własnymi odczuciami i potrzebami dom pozwoli najlepiej wyrazić swoją osobowość i charakter, tworząc hipnotyzujące wnętrza, w których można się poczuć po prostu sobą.

Zastosowanie interaktywnych luster we współczesnej architekturze wnętrz

Jednym z kierunków, który zyskuje w ostatnich latach na popularności w projektowaniu wnętrz, jest wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku w nowy sposób. Takim rozwiązaniem są m.in. interaktywne lustra, które pojawiają się coraz częściej w miejscach publicznych, takich jak hotele czy lotniska. Po tego rodzaju produkty sięgają także klienci indywidualni, którzy cenią sobie innowacyjne rozwiązania wpisujące się w koncepcję smart home.

Nieprzeładowane, minimalistyczne, a przy tym eleganckie wnętrza urządzone w stylu japandi

Łączący skandynawską prostotę z japońskim minimalizmem styl japandi cieszy się coraz większą popularnością. Poszukując wewnętrznego spokoju i harmonii z otoczeniem chcemy bowiem, by nasza przestrzeń do życia sprzyjała wyciszeniu, zapewniając komfort na co dzień.

Łagodne, opływowe kształty w aranżacji wnętrz

Zaoblone formy to jeden z najgorętszych hitów wnętrzarskich ostatnich sezonów. Świetnie odnalazły się w świecie designu i szybko podbiły serca polskich miłośników wnętrz. Zastąpiły proste kąty, które stały się poniekąd passe, a aranżacjom nadały łagodność i wyznaczyły subtelny styl dekoracji.

Trendy w urządzaniu wnętrz na 2024 rok: Jak stworzyć stylowy i funkcjonalny dom?

Każdy nowy rok przynosi ze sobą zmiany i nowe inspiracje, szczególnie w dziedzinie urządzania wnętrz. Rok 2024 nie jest wyjątkiem, zwiastując era nowych trendów, które mają na celu stworzenie przestrzeni, w której styl spotyka się z funkcjonalnością. W świecie, gdzie dom stanowi nie tylko miejsce zamieszkania, ale także przestrzeń do pracy i wypoczynku, odpowiedni dobór materiałów, kolorów i mebli staje się kluczowy. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w urządzaniu wnętrz na 2024 rok, skupiając szczególną uwagę na roli, jaką pełnią panele podłogowe w tworzeniu nowoczesnych, stylowych i funkcjonalnych domów.

Praktyczne i estetyczne wykorzystanie wnęki w ścianie

Wnęka w ścianie, niesłusznie postrzegana przez wiele osób jako trudna do zagospodarowania przestrzeń, ma szansę stać się nie tylko funkcjonalnym elementem wystroju, ale i niebanalną dekoracją wnętrza. Aby w pełni wykorzystać drzemiący w niej potencjał, potrzebna jest jednak ciekawa koncepcja aranżacyjna, która pomoże wydobyć na światło dzienne jej walory.


Stron: 22 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19192 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >