Architektura wnętrz – lista artykułów

Ergonomiczne mieszkanie pod wynajem — jak je urządzić?

Coraz więcej nieruchomości nabywanych jest w celach inwestycyjnych. W ostatnim czasie niezwykle opłacalne stało się kupowanie mieszkań pod wynajem. Jak wykończyć i urządzić mieszkalną przestrzeń, aby była w pełni funkcjonalna? Co brać pod uwagę, aby wartość takiej nieruchomości wzrosła, a jednocześnie wynajmujący mogli cieszyć się optymalnym komfortem funkcjonowania w Twoim „M”? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Przytulne i funkcjonalne – takie są wnętrza hoteli B&B Hotels. Zobacz jak wyglądają!

Hotele należące do sieci B&B Hotels wyróżniają się nie tylko świetną lokalizacją i komfortowo urządzonymi pokojami, lecz także oryginalnym wystrojem części wspólnych, który goście bardzo sobie cenią. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Jak urządzić dom w stylu skandynawskim? Wszystko co musicie wiedzieć na ten temat

Aranżując dom, trzeba pamiętać, że ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale też estetyka. W końcu nie od dziś wiadomo, że w pięknych wnętrzach zdecydowanie lepiej spędza się czas. Dziś na tapetę trafił styl skandynawski, który cieszy się dużą popularnością. Czas więc dowiedzieć się w czym tkwi jego sekret i jak urządzić wnętrze w takim wydaniu.

Wakacyjny styl hampton w warszawskim apartamencie

Nadmorskie kurorty amerykańskich wybrzeży stały się inspiracją dla apartamentu w centrum miasta. Skrojone na miarę, przez architektkę Magdalenę Miśkiewicz właścicielkę pracowni Miśkiewicz Design, mieszkanie stanowi wymarzoną oazę wypoczynku i spokoju dla rodziny.

Czy industrialny styl pasuje do każdego wnętrza?

Coraz częściej współczesne budownictwo oferuje swoim klientom opcję loftów. Nie wszystkie one wpisują się w ramy definicji tego terminu. Pierwotnie pod pojęciem loftu kryły się pomieszczenia poprzemysłowe zaadaptowane do celów mieszkaniowych. Dziś loftami nazywane są również duże i przestronne mieszkania, cechujące się otwartą przestrzenią i charakterystycznym surowym wykończeniem wnętrz. Miłośnikom stylu industrialnego przybliżamy kilka niezbędnych elementów, które powinny znaleźć się w ich wymarzonym lofcie.

Zapytaliśmy architekta wnętrz o to w jakim stylu najlepiej urządzić małe mieszkanie

Jaki styl wybrać do mieszkania o niewielkim metrażu i co powinien uwzględniać jego projekt, tak by wnętrze było nie tylko efektownie, ale i funkcjonalne?

Wysmakowana aranżacja mieszkania z nutką orientu

Mieszkanie na osiedlu Browar Gdański zostało zaprojektowane przez Sylwię Kowalczyk-Gajdę dla dziennikarki, będącej koneserką sztuki i polskiego designu. Aranżacja 50-metrowego wnętrza miała realizować założenia stworzenia nowoczesnej przestrzeni z nutką orientu. Współczesne wzornictwo prowadzi tu dialog ze sztuką i podkreśla piękno oryginalnych dekoracji. W mieszkaniu wybrzmiewają też akcenty nawiązujące do licznych pasji właścicielki. Nie brakuje odniesień do modernistycznej architektury Gdyni, w której właścicielka mieszkała przez wiele lat.

Dekoracyjne panele akustyczne - przykłady wykorzystania paneli ściennych we współczesnej architekturze wnętrz

Gładkie ściany już dawno przestały kusić projektantów wnętrz. Architekci ciekawych pomysłów szukają już nie tylko w asortymencie farb strukturalnych czy tapet. Na ścianach coraz częściej pojawiają się ozdobne panele, których zadaniem jest nie tylko element dekoracyjny, ale pomagają również zadbać o przyjazną dla użytkowników akustykę.

Jaki fotel zabiegowy wybrać?

Fotel zabiegowy z pewnością stanowi bardzo ważny element wyposażenia każdego gabinetu. Ma on przede wszystkim zapewnić komfort, nie tylko pacjentom, ale także osobom wykonującym zabieg. Dlatego też podczas wyboru tego właściwego, należy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Fotel zabiegowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny i z pewnością jest to najważniejsza cecha, którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru.

Nagrodzony za aranżację wnętrz sklep i lokal gastronomiczny w jednym - Wiele Dobrego na warszawskim Wilanowie

Wiele Dobrego to zielony punkt na mapie Warszawy, miejsce lokalnych spotkań w przyjaznym i pełnym roślin wnętrzu w duchu eko. Koncept autorstwa pracowni Five Cell powstał jako połączenie współgrających ze sobą funkcji sklepu, bistro oraz kawiarni. W tym unikatowym wnętrzu główną rolę gra przestrzenny, modułowy sufit, rozlewający się płynnie po otaczającej go przestrzeni. Projekt został nagrodzony w międzynarodowym konkursie European Property Awards, dołączając tym samym do grona najlepszych wnętrz w Europie!


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17913 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >