Kuchnia – lista artykułów

5 pomysłów na szybką metamorfozę kuchni bez gruntownego remontu

Nowy rok i stara kuchnia? Jeśli na myśl o tym czujesz wewnętrzny sprzeciw, z początkiem 2023 roku warto zaplanować szybkie, ale spektakularne zmiany. Z naszymi propozycjami można dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie dokonać metamorfozy kuchni przy ograniczonych kosztach, bez wielkiego remontu, a przede wszystkim w duchu „less waste”. Wystarczy ciekawy pomysł i wolny weekend. A oto kilka inspirujących propozycji.

Co można zrobić z kuchnią, aby nadać jej więcej charakteru?

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia stanowi serce domu. Jej rola bowiem nie ogranicza się jedynie do kwestii związanych z przygotowywaniem posiłków, ale często jest właśnie rodzinnym centrum wydarzeń. W kuchni odbywają się wspólne spotkania przy stole, celebrowanie posiłków oraz towarzyskie pogawędki, gdy wpadają znajomi. Zadbanie o estetykę tej przestrzeni ma więc szczególne znaczenie, gdyż buduje odpowiednią atmosferę wnętrza, sprzyjającą gromadzeniu się domowników.

Klimatyczne, bajkowe kubki – nie tylko na święta

Kubek – jedno z podstawowych i najbardziej niezbędnych naczyń. Ten niby niepozorny przedmiot to naprawdę ważny towarzysz codziennych chwil. Budząca do życia kawa o poranku, kojąca duszę czekolada po ciężkim dniu, pyszna herbatka w parze z ciekawą książką w weekend – w pięknym kubku wszystko smakuje najlepiej! Jego moc objawia się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy nie tylko pozwala delektować się ulubionym ciepłym napojem, ale i pomaga w ogrzaniu zmarzniętych dłoni. Wśród wielu różnorodnych propozycji każdy znajdzie tę idealną dla siebie. To również doskonały pomysł na prezent, którym możemy obdarować naszych bliskich.

Kolorowe kieliszki, zaprojektowane na wzór z lat 70-tych

Wznosimy toasty. Za piękny wieczór i za szczęśliwy Nowy Rok. Kolorowe kieliszki nie dadzą nam zapomnieć tych wyjątkowych chwil.

Jak funkcjonalnie zaprojektować otwartą kuchnię?

Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem radzi architektka wnętrz Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN. Zdradza nam także stosowane przez projektantów triki aranżacyjne i pokazuje ciekawe projekty swojego autorstwa, którymi można się zainspirować.

Klimat loftu w kuchni ciągle jest w trendach

Lofty narodziły się w połowie XX wieku w nowojorskich dzielnicach przemysłowych. Dawne hale fabryczne i magazyny zaczęto wówczas przekształcać w pracownie i mieszkania artystów. Ogromne przestrzenie o wielkich oknach zachęcały do realizowania różnorodnych śmiałych koncepcji. Duża otwarta przestrzeń, wysokie sufity, wielkoformatowe okna, minimalizm, metal, szkło, cegła. Zainspirujcie się pomysłami na loftową kuchnię.

Jak funkcjonalnie połączyć kuchnię z jadalnią?

Minęły czasy, gdy jadalnia musiała być osobnym pomieszczeniem. Do stworzenia jadalnianej aranżacji wystarczą w zasadzie dwa elementy – stół i odpowiednia ilość miejsca, by wygodnie usiąść do posiłku. Niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy, miejsce na jadalnię powinno się zawsze znaleźć w domu. Gdzie? Na przykład w kuchni.

Kilka pomysłów na aranżację kuchennej wyspy

Jest modna, funkcjonalna, umożliwia wspólne gotowanie, należy do dwóch wnętrz i zarazem je symbolicznie oddziela. Mowa o wyspie kuchennej, która cieszy się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego. Ma nie tylko wiele funkcji, lecz także pozwala ciekawie zagospodarować otwartą przestrzeń salonowo-kuchenną.

Projekt klimatycznej kuchni z głęboką czernią konglomeratu

Pokazywana dziś kuchnia jest częścią przestronnego parteru domu, znajdującego się w Zabrzu. Powstała z myślą o rodzinie lubiącej gotować i podejmować gości. Właścicielka kuchni wymarzyła sobie reprezentacyjną wyspę i duży zlew ceramiczny. Wszystko to w otoczeniu ciemnych barw frontów i odpornego na wysokie temperatury, szlachetnego odcienia konglomeratu Silestone od Cosentino. O zaprojektowanie przestrzeni poprosiła Dominikę Cymerman z pracowni Ambiente Dominika Cymerman.

Czy aranżując kuchnię warto sugerować się modnymi nowinkami?

Przy próbach omówienia dominujących tendencji w urządzaniu wnętrz kuchennych, należy pamiętać, by odróżniać sezonowe mody od trendów. Te pierwsze pojawiają się i znikają, zastępowane kolejnym chwilowym olśnieniem. Trendy utrzymują się znacznie dłużej; są kierunkiem, w którym zdają się podążać realizacje architektów i projektantów wnętrz. Rzadko zmieniają się gwałtownie, raczej ewoluują, dając dużo czasu na ewentualne zmiany w aranżacji.


Stron: 83 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 84

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >