Biuro – lista artykułów

Jak zaaranżować współczesny, domowy gabinet do pracy?

Pokój do audiencji, a także symbol prestiżu i funkcji - gabinet, bo to o nim mowa, wziął swoją nazwę od XVI wiecznego mebla, który wdzięcznie nazywał się… kabinetem. Skąd pojawił się pomysł i jak wygląda historia domowego biura, który dla wielu pracujących w trybie hybrydowym stanowi swoisty obiekt westchnień? Jak dzisiaj wygląda pomieszczenie „homeoffice”? Na te pytania odpowiadają ekspertki Galerii Wnętrz DOMAR – Aldona Mioduszewska i Sylwia Gulewicz-Wysocka.

Dobrze urządzone domowe biuro, które spełni swoją funkcję przez długie lata

Praca z domu dla wielu stała się standardem lub częstą alternatywą dla wizyt w biurze. Aby wykonywać ją wygodnie i efektywnie, należy poczynić pewne przygotowania. Sprawdźcie nasze propozycje dla domowych biur.

Czy domowe biuro pozostanie w aranżacji naszych wnętrz już na zawsze?

W obecnych czasach praca zdalna nie jest już dla nikogo nowością. Wielu pracowników, którzy dotychczas musieli dojechać do biura, dziś wykonuje swoje obowiązki z domu. Co ciekawe, jak wynika z badania ManpowerGroup i HRlink, przy home office, w różnym zakresie, chciałoby pozostać na stałe 88% zatrudnionych. Te wskaźniki powinni wziąć pod uwagę deweloperzy. Nowoczesne budownictwo stwarza wiele możliwość. Jak sprawić, by projektowane mieszkania mogły być jednocześnie wygodnym miejscem do pracy?

Długopis do pracy - w biurze czy na budowie

Mimo, że postęp technologii dał nam komputery i smartfony, na których możemy wykonywać notatki, to długopis wciąż jest podstawowym narzędziem pracy dla większości ludzi. Wiele osób odruchowo sięga po niego do kieszeni czy torebki, aby na szybko zanotować ważne informacje. Dlaczego papierowe notatki nie zostały ostatecznie wyparte przez nowe technologie, mimo że pisanie długopisem trwa zazwyczaj dłużej niż na klawiaturze? Długopis po prostu chwytamy i możemy sporządzić notatkę na różnych materiałach, bez uruchamiania aplikacji w telefonie i używania obu rąk.

Nie tylko adres, czyli dlaczego warto szukać lepszego biura?

To, jaki adres umieszcza się na wizytówce, ma oczywiście pewne znaczenie w kontaktach z kontrahentami, ale raczej nie należy wybierać biura, kierując się tylko prestiżową lokalizacją. Dobre biura w strategicznych punktach Krakowa mają więcej zalet, o których też warto pamiętać.

Zdrowa moda less waste na dobre zagościła już w projektowaniu nowoczesnych pomieszczeń biurowych

Moda na wzory i kolory przychodzi falami. Są jednak trendy, przed którymi nie powinno być odwrotu, które powinny zagościć w naszych wnętrzach na stałe. I tak jak już od kilku lat sektor biurowy przoduje na polskim rynku nieruchomości w kwestiach związanych z prośrodowiskowymi certyfikatami, tak teraz wyznacza kierunek kolejnych zmian – i nie chodzi tu jedynie o segregację odpadów. W pierwszej kolejności myślmy o minimalizacji zużycia zasobów, a w drugiej – o ponownym wykorzystaniu już zużytych. Podpowiadamy kilka sposobów na urządzenie biura, które będzie „less waste”.

Mobilne biuro do wynajęcia #biuronakółkach - dla kogo takie rozwiązanie będzie idealne?

Pierwsze w Polsce mobilne biuro właśnie rozpoczęło swoją działalność. Oferta wynajmu w pełni wyposażonego biura na kółkach, dostosowanego do prowadzenia spotkań z klientami w terenie, to odpowiedź na potrzebę coraz bardziej popularnej pracy zdalnej, a także sposób na redukcję kosztów w firmie.

Jak zorganizować nierozpraszającą przestrzeń w domowym biurze?

Rynek pracy dynamicznie się zmienił. Młode pokolenia coraz bardziej cenią sobie równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Preferują niezależność i przykładają mniejszą wagę do poczucia stabilizacji, jakie daje praca stacjonarna. Stąd coraz popularniejsza staje się praca zdalna. Wykonywanie zadań z domu wymaga nie tylko nienagannej samodyscypliny, ale także wydzielenia dodatkowej przestrzeni. Podpowiadamy, o co zadbać, aranżując domowe biuro.

Jak sprawić, aby praca lub nauka w domu stały się odrobinę przyjemniejsze?

Home office w ostatnim czasie stał się w Polsce codziennością. Wiele osób pracuje obecnie w tym trybie, starając się jak najefektywniej dzielić czas pomiędzy obowiązki zawodowe a życie domowe. Jeśli zawodowe obowiązki przenosimy do domu, warto zorganizować sobie w nim „biurową” przestrzeń. Podpowiadamy, jak stworzyć praktyczny kącik do pracy we własnym mieszkaniu, który będzie sprzyjał koncentracji i pozwoli lepiej skupić się na wykonywanych zadaniach.

Sztuka ulicy w przestrzeni biurowej - murale to coraz bardziej popularna dekoracja w biurach

Murale coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych biurach jako inspirujący element aranżacji wnętrza. Zwiększają efektywność pracy oraz pobudzają kreatywność. Sztuka zawitała do jednego z lokali wiodącego operatora elastycznych powierzchni biurowych. To nie koniec nowości.


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18064 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 740

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >